Rysunki różne Jacbulla

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów w komunikacji miejskiej.
Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Jacbull »

`ZgoN! pisze:Zdradź nam, korzystasz z rysunków technicznych czy wszystko robisz na oko?
A zdradzę. :retard:
Jeśli jest to możliwe posiłkuje się rysunkami technicznymi bądź planami modelarskimi. Jeśli jednak takowych nie ma (a często nie ma, zwłaszcza dla nowszych pojazdów), bardzo pomocne są zdjęcia. Oczywiście zdjęcia robione w specjalny sposób. Jednak cały ten majdan służy mi przede wszystkim do zdejmowania proporcji, ustalanie co dokładnie gdzie itp. Oczywiście, zdarzają się niedokładności. Wierzcie lub nie, poprawiam je cały czas.

A propos zdjęć - najbardziej przydają się zdjęcia "na teksturę", które można znaleźć na wszelakich forach dotyczących gier bądź symulatorów.
Ale to nie wszystko.
Dlatego mały apel:
Gdybyście mieli zdjęcia taboru, które przedstawiają bok, bardzo proszę o przysłanie na PW. Ułatwi mi to rysowanie. Najlepiej by było, gdyby były wykonane... Z daleka. Zoom nieco "spłaszcza" i pomaga zdjąć właściwe proporcje.
W tym momencie najbardziej pomocne będą zdjęcia:
- SA105 lub SA108
- czeskiej serii 181
- wszelkiej maści wagonów pasażerskich.
Oczywiście nie tylko wyżej wymienionych. Zdjęcia trafią na dysk i kiedyś będą pomocne przy rysowaniu.

P.S. Na PW ktoś pytał o skalę - odpowiadam: skali po prostu jako takiej nie ma. Staram się, aby rysunki były między sobą dopasowane rozmiarem, ale specjalnego skalowania nie ma.

EDIT: No i mamy pierwszą "siódemkę". Padło na wersję 303E w malowaniu intercity.
Jest to wersja eksperymentalna, to znaczy na razie jest nieuporządkowane cieniowanie, kilka szczegółów wymaga poprawy, no i kosmetyka do zrobienia. Chciałem spytać czy ta wersja odpowiada, czy coś jest do radykalnej zmiany?
Obrazek

mk12

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: mk12 »

Wózki oraz pudła bardziej takie brązowawe raczej winny być. ;)

krzysiek85149

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: krzysiek85149 »

Wózki i skrzynie podwozia mgły by być troszkę jednak ciemniejsze bo są troszkę za jasne :-)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Kolejorz »

ZgoN!, ja się nikomu nie podlizuje. Odczep się od odemnie. :evil:

Jacbull, fakt, podwozie za jasne. ;)

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Jacbull »

Podwozie przyciemnione. Dodane nowe cienie. Kilka szczegółów poprawione.

.:303E:.
Obrazek
.:4E:.
Obrazek
Ale coś by trzeba było do siódemki doczepić... Na początek zmodernizowane 140A i 141A oraz 168A.

140A:
Obrazek
141A:
Obrazek
168A:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Kolejorz »

A wagon 140A, okno pełne szersze jest drugie od lewej a od prawej trzecie. Czy tak powinno być? :)

krzysiek85149

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: krzysiek85149 »

Witam. Jako że mam trochę wolnego czasu postanowiłem z edytować kilka rysunków na bazie pojazdów kolegi Jacbulla :-)
Oto one:
SPALINOWE:

060DA-1392 PTK
Obrazek

060DA-2186 LOTOS
Obrazek

ST43-2415 PRKiL
Obrazek

M62-1145 RP
Obrazek

ST44-758 PKP Cargo
Obrazek

ST46-01 PKP Cargo
Obrazek

ELEKTRYCZNE:

3E-002 PTKiGK
Obrazek

ET41-100 PKP Cargo
Obrazek

ET41-121 PKP Cargo
Obrazek

ET41-188 PKP Cargo
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Przemek »

Gdyby większość nowych użytkowników - rysowników na tym forum prezentowało taki poziom. Świetna robota.

krzysiek85149

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: krzysiek85149 »

Kędzior pisze:Gdyby większość nowych użytkowników - rysowników na tym forum prezentowało taki poziom. Świetna robota.
Ja się dopiero uczę ale dziękuję za komplement :-)
Planuję więcej edytować tych rysunków ale na podstawie starych modeli kolegi Jacbulla bo te nowe są dla mnie za trudne do edycji :-)

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Jacbull »

Kędzior wie co mówi. I ma rację. Jeśli chodzi o EU/EP07 - kilka postów wyżej masz nowe wersje. Pracuj na nich, bo stare wersje już "porzuciłem". :)

krzysiek85149

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: krzysiek85149 »

Jacbull pisze:Kędzior wie co mówi. I ma rację. Jeśli chodzi o EU/EP07 - kilka postów wyżej masz nowe wersje. Pracuj na nich, bo stare wersje już "porzuciłem". :)
Mogę spróbować zrobić na nowych rysunkach ale nie wiem czy nie będą dla mnie za trudne spróbuje na EU07 nanieść barwy PKP Cargo zobaczę co z tego wyjdzie jak pójdzie pomyślnie to poproszę o ET41 :roll:
A na razie wczorajszy cały dzień przeznaczyłem na SM48-125 oto ona :-)
Obrazek

Nie ukrywam że też trwają prace nad wagonami towarowymi, do końca dnia wrzucę rysunek pierwszego mojego własnego wózka 2XT myślę że przyjmiecie ten wózek pozytywnie oczywiście wózki oraz wagony są tworzone pod lokomotywy Jacbulla :)

A o to mój pierwszy wózek do wagonów towarowych stosowany w wagonach produkcji Rosyjskiej oraz w wagonach produkcji Amerykańskiej w Polsce stosowany w wagonach typu Fas 418Va, Facc 411Vb, Facc 419V, 17W/3 oraz w wagonach ochronnych które posiadają sprzęgi z Polskiego na Rosyjski.
Obrazek
Jak by ktoś miał jakieś propozycje co można w nich zmienić to zmieńcie ai pzyślijcie poprawiony rysunek na PW dzięki każdą propozycję uwzględnię zmiany czegoś uwzględnię :)

Post połączony. Na przyszłość upominam: Nie dodajemy dwóch postów pod rząd jeśli od wysłania pierwszego nie upłynęło przynajmniej 72 godziny. Wystarczy użyć funkcji Edytuj. //Kędzior

krzysiek85149

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: krzysiek85149 »

Na dzisiaj przygotowałem dwie lokomotywy oto one:

060DA-2386 Euronaft Trzebinia
Obrazek

Siemens EuroSprinter
EU45-846 PKP Cargo
Obrazek

Oraz kolejne dwa wózki do wagonów towarowych :)

1XT
Obrazek

Y25NT
Obrazek

To mogę zacząć pace nad wagonami zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Kolejorz »

Wózki do wagonów towarowych są eleganckie. :) Jaki będziesz pierwszy wagon towarowy rysował, zdradzisz rąbek tajemnicy? :retard:

krzysiek85149

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: krzysiek85149 »

Pracuję nad Eaos który jest już prawie ukończony oraz zacząłem prace nad Fas 418Va (Dumpcar) oraz platforma Sggmrss 627Za :-)

Mam pytanie do osób tworzących profesjonalne rysunki pojazdów, a mianowicie chodzi o wycieniowanie moich wagonów czy był by ktoś chętny do zrobienia cieniowania na moje wagony proszę o pomoc ja się dopiero uczę rysowania w programie PAINT, a nie będą pasowały wagony bez cieni do lokomotyw z cieniami. raczej by to nie wyglądało estetycznie czekam na jakieś ofert osób chętnych do zrobienia tego :-)

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Jacbull »

W ramach odpoczynku od kolei... Tramwaj! (ale mi odpoczynek...)

Szczeciński Moderus Alfa HF10AC.
Obrazek

ODPOWIEDZ