[Producenci] BUS-TRAM Hobby

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Busik105

[Producenci] BUS-TRAM Hobby

Post autor: Busik105 »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Od razu mam pewne pytanie. Mianowicie czy znacie telefon czy adres firmy produkującej modele polskich autobusów i tramwajów? Firma jest poznańska i nazywa się BUS TRAM Hobby. Za odpowiedź serdecznie dziękuję i pozdrawiam. :)

Ponieważ - z tego co widzę Jesteś z Krakowa - sugerowałbym Ci zajrzeć np. do sklepu "Hobby Land" (na ul. Stradomskiej 27 lub ul. św. Agnieszki 10) i jeszcze zapytać obsługę sklepu. Jeśli ten producent jeszcze wykonuje jakieś modele, to powinni mieć jakieś namiary. P
Ostatnio zmieniony 2010-01-15, 18:38 przez Busik105, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poszperam we wcześniejszych wydaniach ŚK - może uda mi się znaleźć ich reklamę. Przed sobą mam jedynie grudniowe wydanie. I tam nie ma ich reklamy. Na Google też nie znalazłem niczego interesującego ;)

To co mogę Ci jeszcze zasugerować. To wstąp do któregoś ze sklepów z modelami w Krakowie i po prostu Zapytaj o tą firmę - obsługa sklepu powinna mieć do nich jakiś namiar ;)

Busik105

Post autor: Busik105 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Postąpię według tych rad. Może się uda. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Telefonowałem dzisiaj do biura numerów TP S.A.. TP-sa nie ma żadnych danych związanych z tą firmą ;)

Busik105

Post autor: Busik105 »

Dziękuję bardzo. Swoją drogą czy to może oznaczać ,że firma nie istnieje bądź jest to działalność domowa?

Skoda 16T

Post autor: Skoda 16T »

Busik105 pisze:Swoją drogą czy to może oznaczać ,że firma nie istnieje bądź jest to działalność domowa?
Na kilku forach wyczytałem, że firma została zlikwidowana.

Busik105

Post autor: Busik105 »

Też tak słyszałem lecz w swojej kolekcji mam 2 modele autobusów wykonane przez prawdopodobnie tą firmę ( wyglądają tak samo jak te ze zdjęć ją reklamującą) , a kupione zostały dosyc niedawno.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Też tak słyszałem lecz w swojej kolekcji mam 2 modele autobusów wykonane przez prawdopodobnie tą firmę ( wyglądają tak samo jak te ze zdjęć ją reklamującą) , a kupione zostały dosyc niedawno.
To zależy jeszcze gdzie je Kupiłeś. Bo może być rynek wtórny. ;)

Busik105

Post autor: Busik105 »

Jeden z nich na Allegro drugi w w/w sklepie na stradomskiej. Co do drugiego mam 100 procentową pewność ,że był prosto od wykonawcy bowiem oni na bieżąco zamawiają tego typu modele. ;)

placuch

Post autor: placuch »

Ciekawe, niedawno przeglądałem ofertę internetową tego sklepu i nie było tam mowy o modelach z firmy Bus-Tram-Hobby.

Busik105

Post autor: Busik105 »

Internetowa oferta wcale nie jest w 100 procentach wiarygodna. W sklepie jest wiele modeli o których nie ma nawet najmniejszej wzmianki na stronie ,dajmy na to Solarisa U12 w krakowskich barwach czy wiele różnych Mercedesów. tak więc tym się nie sugeruj bo strona aktualizowana jest dość rzadko. :)

Matt

Post autor: Matt »

Z tego co mi wiadomo, to działalność tej "firmy" jest niezarejestrowana w żadnym urzędzie - zwykła domowa robota. Co ciekawe właściciel sklepu na Stradomiu nie chciał mi powiedzieć czyja to robota - czyżby się obawiał, że jestem z kontroli? :diabeł: Powiem tak - za taką cenę ja tych modeli nie kupię - nawet kołpaki są nie takie jak trzeba...

Busik105

Post autor: Busik105 »

Jedyną rzeczą która w tych modelach jest zła to masz rację są to koła. A cena nakładana na ten model (tak wysoka) jest przez sklep modelarski. Mam wrażenie ,że wykonawca bierze za nie do 200. złotych. Ale z drugiej strony gdybyś mógł kupić sobie modele Konstala 105n ,bądź Jelcza m181mb to mam wrażenie nie zwracałbyś uwagi na to czy mają oryginalne kołpaki. :mruga:

placuch

Post autor: placuch »

Jakie modele oferuje ta firma i w jakiej cenie?

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Busik105 pisze:gdybyś mógł kupić sobie modele Konstala 105n ,bądź Jelcza m181mb to mam wrażenie nie zwracałbyś uwagi na to czy mają oryginalne kołpaki.
Zwracałbym...

ODPOWIEDZ