[Producenci] BUS-TRAM Hobby

Ogólne dyskusje n.t. modeli
M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

A kto w takim razie zrobił rzekomą CN113ALB?

mars84

Post autor: mars84 »

Jelcz93 pisze:Widze że masz dwie Scanie, może jedna jest na sprzedaż :?: :mruga:
Z chęcią przyłączę się do ewentualnej licytacji.

irisbus

Post autor: irisbus »

Przecie widać że jedna to solo a druga przegub...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A to zmienia postać rzeczy. Za zgodą właściciela, Możecie się jakoś podzielić tą przegubową Scanią. Tzn. jeden odkupi człon A, a drugi z kolegów człon B... właścicielowi zostanie osłona przegubu (na otarcie łez) :D

Nikki

Post autor: Nikki »

Nieee... te tramwaje... Umarłam z wrażenia xP

Busik105

Post autor: Busik105 »

Być może wznowię tą działalność, zależy jak mi się życie ułoży, bo mam kilka ciekawych modeli w planach.
Byłoby super. Masz gwarancję że byłbym jednym z klientów. Osobiście mam 2 Solarisy w krakowskich barwach. Ale zależy mi też (i to bardzo) na Jelczach,Scaniach o Konstalach i T4 juz nie mówiąc . Tak więc bardzo proszę przemyśl powrót do zawodu bo naprawdę rzadko zdarza się osoba o takich umiejętnosciach manualnych robiąca modele pojazdów nigdzie niespotykanych. :)
Ostatnio zmieniony 2010-02-03, 15:49 przez Busik105, łącznie zmieniany 1 raz.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Modele produkujecie od początku ręcznie, czy używacie jakichś półproduktów typu odlewane formy itp.? (ostatnio eksperymentuję z matrycami do odlewania ścian bocznych - muszę je jeszcze tylko wypiec; na cel wziąłem tramwaj dwuosiowy póki co nieznanego typu [prod. GRELL Modell; tramwaj typowo reklamowy, ozdobiony reklamą piwa] - formy zdejmowałem z modelu nieswojego, więc będzie to tylko prototyp [nic wytwarzanego masowo]; w przyszłości planuję zrobić matryce do odlewu podzespołów do wyprodukowania np. LH czy innego w miarę prostego pojazdu).

piotram

Post autor: piotram »

Wszystko było robione ręcznie. Muszę przyznać, że odlewanie tworzywa z matryc bardzo traci na jakości niestety.

Busik105

Modele

Post autor: Busik105 »

M.Szymkowiak.
Chiałeś żebym wrzucił zdjęcia moich modeli ,a że nie umiem to podaję link na stronę gdzie ich zdjęcie jest zamieszczone. Mam nadzieję ,że modele się podobają. ;)

http://galeria.trambus.info/fotka.php?id=28439

piotram

Post autor: piotram »

Oto jest stodwójka:
Obrazek
Więcej fotek wagonu można zobaczyc tutaj: http://www.flickr.com/photos/45763647@N ... 352908400/
Niedługo czeka ją rozszerzone NB, po nim bedzie wyglądała jak ta 13N, z którą teraz się "męczę", będzie miała wóżki z kołami do jazdy po torach, nowe ładniejsze malowanie i poprawionych parę innych detali.

mzk804

Post autor: mzk804 »

Mistrzostwo!
Jakbym kiedyś wpadł na wariacki pomysł zrobienia stodwójki to wiem do kogo się zgłaszać. Tylko z miejscem na taką skalę może być gorzej.
BTW - Jak myślisz, bardzo trudno (powiedzmy, że w skali od 1 do 10) by było odtworzyć taki front w H0?

piotram

Post autor: piotram »

mzk804 pisze: BTW - Jak myślisz, bardzo trudno (powiedzmy, że w skali od 1 do 10) by było odtworzyć taki front w H0?
Przede wszystkim, zalezy z jaką dokładnością. Jak z taką, jak w tej 13N, to smiało mozna powiedzieć, że 11, a z mniejszą to tak z 7-8.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo. Czy drzwi we wrocławskiej 105-ce (#2392), są otwarte na stałe, czy ruchome ? ;)

Busik105

Post autor: Busik105 »

Niesamowite!! :o:

Zazdroszczę Ci takich umiejętności. A wracając do innych modeli mógłbyś zrobić podobne zdjęcia Scaniom i Jelczowi w Krakowskim malowaniu. Jestem bardzo ciekaw jak wyglądają z bliska. Byłbym bardzo wdzięczny. ;)

piotram

Post autor: piotram »

J-31 pisze:A propo. Czy drzwi we wrocławskiej 105-ce (#2392), są otwarte na stałe, czy ruchome ? ;)
Ruchome oczywiscie ;)

ODPOWIEDZ