[Producenci] BUS-TRAM Hobby

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Busik105

Post autor: Busik105 »

Generalnie to nie wiem jakie to są modele ale widziałem m.in Solaris U12 II gen.,różne inne Solarisy,Scanie,Jelcze, Konstale (N-ki,105N,102N,102Na).
Jednak nie wiem dokładnie czy są to modele autorstwa właśnie tej firmy lecz jak nazwa wskazuje (bus-tram...) a modele były widziane wszystkie razem (na półce w gabinecie dyr. krakowskiego MPK) w towarzystwie modelu Solarisa ,którego ja tez mam i było wiele cech wspólnych pomiędzy nimi
to myślę ,że wyprodukowała je właśnie ta firma.

placuch

Post autor: placuch »

A w jakiej cenie jest np. stodwójka? :)

Busik105

Post autor: Busik105 »

Oj :| przepraszam ale nie wiem. Widziałem taki model tylko na zdjęciu i naprawdę nie wiem ile kosztuje. Ale biorąc pod uwagę ,że to model bez silnika i prawdopodobnie tylko w bardzo małej mierze przystosowany do jazdy po torach to myślę ,że tak jak autobusy do 200zł. Lecz to są naprawdę tylko i wyłącznie moje przypuszczenia. ;)

Matt

Post autor: Matt »

Busik105 pisze:(...)
Busik105, wykonawca bierze za model maksymalnie stówę. I powiem Ci jedno - mam niczym nieograniczoną możliwość kupna modeli tej firmy (o ile są dostępne) i przez takie smaczki modeli tych nie kupię.

Piszesz także, modele autobusów jakich producentów są produkowane przez Bus-Tram Hobby. Otóż modele te są co najwyżej podobne do oryginałów - z racji braku licencji i pozwoleń nie znajdziemy na modelach ani oznaczeń producenckich ani tez MPK-owskich.

Busik105

Post autor: Busik105 »

Matt czy nie mógłbyś pośredniczyć w zakupie przeze mnie takiego modelu? Byłbym bardzo wdzięczny.

Matt

Post autor: Matt »

Busik105, przecież jesteś z Krakowa i masz taki sam dostęp do tych wyrobów co ja...

Nadmieniając jeszcze do wątku kołpaków - są to stare herpowskie kołpaki - chromy z logiem Kässbohrera.

Busik105

Post autor: Busik105 »

Myślałem ,że znasz osobiście wykonawcę. Poza tym w sklepie modelarskim dajmy na to na Stradomiu za model biorą 250 zł a nie do 100.

faja_k

Post autor: faja_k »

DominikR pisze:
Busik105 pisze:gdybyś mógł kupić sobie modele Konstala 105n ,bądź Jelcza m181mb to mam wrażenie nie zwracałbyś uwagi na to czy mają oryginalne kołpaki.
Zwracałbym...
W stopiątce? :P

Busik105

Post autor: Busik105 »

No tak :lol: masz rację. Nie pomyślałem :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:
DominikR pisze: Zwracałbym...
W stopiątce? :P
To może lepiej, warto by było najpierw wyjść :diabeł:

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

Busik105 pisze:Też tak słyszałem lecz w swojej kolekcji mam 2 modele autobusów wykonane przez prawdopodobnie tą firmę ( wyglądają tak samo jak te ze zdjęć ją reklamującą) , a kupione zostały dosyc niedawno.
A gdzie są te zdjęcia ja reklamujące? Pokaż zdjęcia tych swoich.

piotram

Post autor: piotram »

Pozwolę sobie nieco rozwiązać sprawę - tak się składa, że uczestniczyłem wraz z kolegą z Poznania w tym całym "przedsięwzięciu" Bus-Tram-Hobby. Wtedy były to w zasadzie plany założenia takiej firmy modelarskiej, ale nie wypaliło to z racji długiego czasu wykonywania tych modeli i w konsekwencji małego zarobku. Później, po zawieszeniu działalności "poznańskiej" wykonywałem modele na specjalne zamówienie dla Krakowa, pewnie stąd jakieś trafiły do sklepu na Stradomskiej. Być może wznowię tą działalność, zależy jak mi się życie ułoży, bo mam kilka ciekawych modeli w planach.

[ Dodano: 26 Sty 2010 19:31 ]
I jeszcze moja gablotka - część modeli mozna było kiedyś kupić za czasów Bus-Tram-Hobby.
Obrazek

9507

Post autor: 9507 »

Powodzenia życzę, bo mógłbym być zainteresowany tak ładnymi modelami ;)

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

I jeszcze moja gablotka - część modeli mozna było kiedyś kupić za czasów Bus-Tram-Hobby.
Widze że masz dwie Scanie, może jedna jest na sprzedaż :?: :mruga:

mzk804

Post autor: mzk804 »

piotram pisze:I jeszcze moja gablotka - część modeli mozna było kiedyś kupić za czasów Bus-Tram-Hobby.
To ta stodwójka, która była kiedyś na DTP na Woli?
Mistrzostwo, ale czy mógłbyś przy okazji zrobić jakieś dokładniejsze zdjęcie/a?
Nie nalegam, ale jak dasz radę to dzięki ;-)

ODPOWIEDZ