Makiety, dioramy

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Mnie tak jednak ciekawi czy w rzeczywistości aż tak czerwony odcień mają szlaki w PL? Moim zdaniem bardziej w pomarańcz powinno to wpadać...¯eby nie było, sam też mam czerwonawo - brązowawą podsypkę na makiecie.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Zapewniam ze w realu nie ma tak chamskiego koloru tłoczeń :D Nie ma ostatnio u mnie słońca i nie mam jak zrobić fot w naturalnym świetle...

Czas na kolejna pigułkę z dokonań na module. Jak widać wypalona laka jest już gotowa, las sobie rośnie a wiec już z górki na tym segmencie. powoli przygotowuje drugi segment :D

Obrazek

Nie wszystko jest gotowe i spatynowane jak się należy ;) Wiec o margines błędu proszę :mruga:

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Piękne.
Przy górnym, prawym zdjęciu, gdyby nie lokomotywa, to bym pomyślał, że okolice Pogorii w D.G.

Butelka

Post autor: Butelka »

Jest moc :) No i klimat :D

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Nic tak nie imituje krzaków na makiecie jak... Zmielona gąbka. xD

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nie do końca się z Tobą zgodzę... Nie będę tu umieszczał wszystkich fotek. Gąbkę to ja trochę na krzaki i pod nie daje... Drzewa "gąbczaste" w niczym nie przypominają liści- z daleka wygląda super a im bliżej tym... No właśnie. Z reszta nie jedna osoba kupowała i sadziła drzewa kupne zrobione z jakiejś gąbki to może sama powiedzieć ;) Choć znam osobiście chyba jedna z nielicznych osób które wykonuje drzewa na zamówienie. Niestety nie chciała zdradzić dokładnie z czego wykonuje konary itp ale zarośnięta korona to "odwrócona gąbka"- co kol wiek to znaczy.

A tu mala fotka takiego drzewa które dostałem za przysługę :D

Obrazek


To drzewo stanie na drugim module w zaplanowanym już miejscu :) tak ze będzie dobrze widoczne :)

smoku700

Post autor: smoku700 »

Ogryzek drzewo wygląda po prostu świetnie. Cóz za realizm.... Chylę czoła :D

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

To drzewo akurat nie jest mojego wykonania ;) Dostałem od kolegi za przysługę który wykonuje takie drzewa- zapewniam ze pokazane drzewo to nawet nie polowa tego co on wyprawia z drzewami. Potrafi konkretny gatunki zrobić w dowolnej porze roku... A to wszystko ręcznie (!) :D


Mojej produkcji drzewka masz na poprzedniej stronie (np. las) ;)

Adrys1005

Post autor: Adrys1005 »

Znowu wrzucam focie kiepskiej jakości :D
Tym razem zdjęcia obecnego stanu prac nad stacją Rybnik Paruszowiec.
Jest trawa, choinka, ładny peronik wiata no i tory. :D Zamontuje jeszcze coś co ma imitować latarnie, pare ławeczek kwietniki i może trakcje :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

irisbus

Post autor: irisbus »

Dawno nic nie pokazywałem od siebie, bo i długo nic nie ruszałem, tymczasem moja dioramka się nieco rozwinęła:

Przy okazji ostatniego zdjęcia wyglądało to tak:
Obrazek

Aktualnie troszkę się zmieniło:
Obrazek

Pojawiły się nowe chodniki, krawężniki, oraz asfalt...
Obrazek

...a wraz z nim dziury:
Obrazek

Po otwarciu sklepu w okolicy pojawiło się sporo osób...
Obrazek

...okoliczny przystanek zyskał na znaczeniu:
Obrazek

A na koniec mała masówka z pętli:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O i jaki ładny Ikarus. Akurat barwy pasują do obecnie obowiązujących w Wałbrzychu :mruga:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:O i jaki ładny Ikarus. Akurat barwy pasują do obecnie obowiązujących w Wałbrzychu :mruga:
Ale ten akurat jest z innego miasta ;)

irisbus

Post autor: irisbus »

No i dwie malutkie ale cieszące okno nowości na dioramce - podstacja transformatorowa i nowa wiata przystankowa:

Obrazek
Obrazek

Myślałem też nad wymiana nawierzchni na pętli, spodobał mi się motyw z trylinką, jak uda mi się takową nabyć to pobawię się w to.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Z trylinka to nie problem :diabeł:
Podaj lepsze foty tej podstacji :shocked:

irisbus

Post autor: irisbus »

Stacja to kartonówka:
http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=2380

Model wycinany laserem, bardzo ładnie prezentuje się po złożeniu.

Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A masz jakieś namiary na trylinke? Gdzie można kupić i za ile?

ODPOWIEDZ