Modele - dyskusja ogólna

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Butelka pisze:W sumie to co mówi Kędzior jest całkiem słuszne. Mała uwaga tylko, żeby pogrupować to dosyć konkretnie czyli np. Modele > Autobusy > Wrocław, Warszawa, Niemcy, Reszta świata (itd. itp.), Modele > Pojazdy szynowe > Tramwaje w Warszawie, Kolej w Polsce, Tramwaje w Czechach (itd.).
Tak ? A co zrobimy z tematem jeśli np. jakiś user prześle do jednego tematu modele z Warszawy, Berlina i Brna ? Myślisz, że moderatorzy mają aż tak dużo wolnego czasu by wertować każdy temat i dzielić go na kawałeczki ? ;)

Butelka

Post autor: Butelka »

J-31 pisze:jeśli np. jakiś user prześle do jednego tematu modele z Warszawy, Berlina i Brna
... Co z pewnością zdarzać się będzie codziennie...

Wybacz, ale taki argument odpada. Jeśli dziennie przybywa choć 1 post w dziale Modele (pomijając tę dyskusję) to już jest święto. A co dopiero jakby użytkownicy NAGLE mieli zacząć śmiecić postami, które trzeba by było na każdym kroku ciąć i wstawiać do różnych tematów.

Wrzucanie modeli z Berlina i Brna do działu Warszawy, to tylko na forum vBusa. Jak tam się jest moderatorem, to trzeba użerać się z bandą dzieciaków typu "autobus" i spółka, które nie odważą się napisać z dużej litery czy przestrzegać jakiejś tam ortografii, wrzucą co im przyjdzie do głowy tam gdzie akurat są i zadowolone. Wiem - bo byłem tam moderatorem i trochę roboty miałem, warnów też sporo leciało bynajmniej nie z mojej inicjatywy ;)

Jest też opcja że nic nie robicie z tym działem i sobie rośnie dalej ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Kędzior Chodzi mi o podzielenie TEMATÓW. na chwile obecna masz dział MODELE i w nim misz-masz. Chodzi o to by po wejściu w dział MODELE były do wyboru subfora czyli; KM, KOLEJ itp. Użytkownik łatwo sobie odnajdzie gdzie co chce bądź znajdzie swoje miejsce. Czy chce autobusy czy inne pojazdy. Na chwile obezna jak pisałem na początku- klikasz w Modele i masz "róbta co chceta".
Co do czasu dla moderatorów. Nie karze im nikt tego robić na "hip-hip hura" Wierze jednak że spokojnie jak każdy moderator (a nie ma ich mało) posiedzi godzinkę dziennie (na zmianę) to w tydzień jest (jak to mówił pewien chorąży) "ład, skład a przede wszystkim dyscyplina" :retard:

Forum sie rozwija i wymaga większej "pielęgnacji" jak moderatorzy w jakiejś tam liczbie nie dają rady to niech zaciągną sobie kogoś do pomoc i tyle ;)

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

Jeśli można się wprosić ;)
Proponuję najprostszy podział: pojazdy szynowe, autobusy, warsztat. Wystarczy chyba, nie? Do każdego oddzielnie spis modeli, taki jak zrobił @Irisbus żeby było prościej szukać i chyba koniec problemu.

ironscull

Post autor: ironscull »

Kędzior pisze:podfolderom wg typów: modele kolejowe, autobusowe, itd. (jak tutaj: http://www.km-forum.com.pl/viewforum.php?f=51) w których wrzucone byłyby tematy wg marek, typów i ew. wg przewoźników - TAK
I dokładnie o takie coś chodziło. Tak jak napisałeś ułatwiło by to znacznie szukanie modeli no i poprawiła by się przejrzystość forum.
Wiem, że forum nie jest nastawione głównie na modele, ale jest wiele osób, które są tu ze względu na ten dział (włącznie ze mną). Wypadało by więc wziąć się za ten dział i jakoś ułatwić życie tym jak i innym userom.
Dlatego podział jaki zaproponował kol. Kędzior wydaje mi się kompromisem pomiędzy możliwościami technicznymi jak i życzeniami innych forumowiczów. Co z tym zrobi administracja? To już należy do niej. Mam tylko nadzieję, że jednak tym razem uda się coś zdziałać. ;)

Wojciech

Post autor: Wojciech »

Wojtek-MKM pisze:Jeśli można się wprosić
Proponuję najprostszy podział: pojazdy szynowe, autobusy, warsztat. Wystarczy chyba, nie? Do każdego oddzielnie spis modeli, taki jak zrobił @Irisbus żeby było prościej szukać i chyba koniec problemu.
Popieram w całej rozciągłości.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja też jestem za tym by podział był prosty i klarowny. Tak więc subfora typu dział "kolejowy", "autobusowy", tudzież dodatkowo "warsztat" - wydają się być jak najbardziej sensowne. Jeszcze czekamy na to co Hannibal powie i pewnie zadziałamy w tym kierunku ;)

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

@J-31: a gdzie wtedy pójdą tramwaje? :P

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

J-31 pisze:Ja też jestem za tym by podział był prosty i klarowny. Tak więc subfora typu dział "kolejowy", "autobusowy", tudzież dodatkowo "warsztat" - wydają się być jak najbardziej sensowne. Jeszcze czekamy na to co Hannibal powie i pewnie zadziałamy w tym kierunku ;)
I o to chodzi :D

Wojtek-MKM pisze:@J-31: a gdzie wtedy pójdą tramwaje? :P
Do KM :lol:

Butelka

Post autor: Butelka »

Autobusy -> KM
Autobusy -> Komunikacja regionalna, międzymiastowa, turystyczna
Trolejbusy
Tramwaje
Kolej
Inne

I proponuję skategoryzować też te podkategorie, np. w autobusach na miasta polskie i na modele zagraniczne, albo na marki (kilka-kilkanaście w miarę licznych marek i "Inne").

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja to tak napisałem skrótowo - ale Butelka słusznie rozszyfrował moją myśl. Oczywiście, że tramwaje otrzymałyby osobne subforum ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

J-31 Jest jakiś przewidywany czas wprowadzenia zmian?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ogryzek pisze:J-31 Jest jakiś przewidywany czas wprowadzenia zmian?
Na razie nie ma żadnych terminów. Czekamy na opinię Hannibala, a to może jeszcze potrwać ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Bez urazy ale powoli to jest irytujące... rozumiem czekać za decyzja kogoś "wyższego", ale to to jest powoli nic innego jak kpina. Tym bardziej ze temat ten był już nie raz poruszany... :wall:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Dział Rysunki został już w miarę uporządkowany. Jeśli będzie taka konieczność to mogę się zająć czyszczeniem także i w dziale Modele.

ODPOWIEDZ