W jakim programie można stworzyć schemat linii autobusowych?

Ogólne dyskusje nt. rysunków pojazdów komunikacji miejskiej.
Michał

W jakim programie można stworzyć schemat linii autobusowych?

Post autor: Michał »

Tak jak w temacie. Czy znacie jakieś programy oprócz Painta w których można zrobić schemat? Paint zabardzo się do tego nie nadaje... :/

Robson

Post autor: Robson »

Możesz w Corelu. Importujesz plan miasta i następnie rysujesz Krzywymi Baziera wdłuż ulic.

jacool

Post autor: jacool »

Paint zabardzo się do tego nie nadaje...
Jak się postarasz to możesz :) Ale potwierdzam, Corel lepszy, tylko droższy :P

Michał

Post autor: Michał »

jacool pisze:
Paint zabardzo się do tego nie nadaje...
Jak się postarasz to możesz :) Ale potwierdzam, Corel lepszy, tylko droższy :P
To chyba jednak pozostane przy papierowych schematach ;) Z mazakami lub kredkami.

jacool

Post autor: jacool »

zdecydowanie najlepszy pomysł :) Zanim zrobiłem jedną kreskę w paince, z 20 razy rysowałem to samo na przedsiębiorczości albo polskim.
Teraz namyslam się, czy aby mój projekt jest już na tyle dojżały, że można przenieśc go na plan miasta (10zł piechotą nie chodzi, a tyle kosztuje dobrej jakości plan)
Ale polecam najbardziej rysowanie schematu jak wena nachodzi :) Czyli wszędzie gdzie jest kawałek płaskiego miejsca :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja się kiedyś też bawiłem w rysowanie planu miasta na papierze, ale dzisiaj wpadłem na o wiele lepszy pomysł - schemat komunikacji wraz z działającą komunikacją - czyli... Bahn :D

MW

Post autor: MW »

jacool pisze:
Paint zabardzo się do tego nie nadaje...
Jak się postarasz to możesz :) Ale potwierdzam, Corel lepszy, tylko droższy :P
Corel jest o tyle lepszy, że to grafka wektorowa, więc można pomniejszać, powiększać itp. A w paincie piksele widać...

Doren

Re: W jakim programie można stworzyć schemat linii autobusow

Post autor: Doren »

Witam

Może trochę obok tematu, ale poszukując programu do projektowania schematów linii autobusowych, natknąłem się na ciekawy artykuł o tym, że powstają nawet algorytmy specjalnie utworzone dla potrzeb konstruktorów schematów linii autobusowych. Link do strony http://www.wykop.pl/ramka/1727288/sztuk ... kacyjnych/. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ