Rysunki - dyskusja

Ogólne dyskusje nt. rysunków pojazdów komunikacji miejskiej.
Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

J-31 dobrze powiada, wsio na roczniki podzielić, aktualne zostawić, stare zarchiwizować.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

No i tak trzeba będzie zrobić. Tak samo czy byłby ktoś chętny do pomocy przy tworzeniu regulaminu dla tematu o firmach fikcyjnych ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior z tymi porządkami na razie się Wstrzymaj - rozmawiałem z Hannibalem i w związku z podziałem "Modeli", czeka nas najprawdopodobniej rewolucja również w rysunkach. Wtedy będzie okazja do większych porządków ;)

Temat "misz-masze 2" - ja podzielę, dzisiaj albo jutro ;)

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

Czy posiada ktoś może rysunek Mercedesa Sprintera AutoCuby City układ drzwi 0-1-2 i może go udostępnić w celu przemalowania?

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

A ja mam pytanie z innej beczki (tematyczne z rysunkami).

Skoro jest tu paru dobrych rysowników. To może któryś podejmie się rysowaniem blach? Nikt nie mówi by robić cale lokomotywy czy wagony. Ale choć by nr inwentarzowe czy tabliczki na lokomotywy. Sam osobiście był bym chętny na parę "numerków" :retard: Jednak Auto- Cada nie ogarniam :|

Awatar użytkownika
TLG
Posty: 27
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ogryzek pisze:Auto- Cada nie ogarniam
Lepiej pracuje się nad takimi rzeczami w programach wektorowych jak Corel lub Illustrator.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

TLG Możliwe. Jak pisałem temat rysowania blach dla mnie jest czarna magia :D

Awatar użytkownika
TLG
Posty: 27
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ogryzek pisze: Jak pisałem temat rysowania blach dla mnie jest czarna magia
Zawsze pozostaje jeszcze kalka i rapidograf. Mam jakiś modelarski periodyk sprzed kilkunastu lat ze szczegółowym opisem produkcji blach. W wolnym czasie mogę zeskanować i przesłać.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Sama produkcja to pikuś. Są firmy co się tym zajmują. Wystarczy zrobić rysunek i im przesłać. Problem polega w samym rysowaniu :| Dlatego napisałem ze skoro są osoby robiące rysunki i tak nikomu nie potrzebne taboru to może ktoś by się zajął czymś bardziej produktywnym i robił takie właśnie rysunki detali do taboru :)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Rysunki - dyskusja

Post autor: Kolejorz »

Znalazłem bardzo ciekawą stronę czeską, z czeskimi rysunkami naszych pociągów.
http://www.vagonweb.cz/razeni/rady.php?z=PREG&rok=2013

lublin 42

Re: Rysunki - dyskusja

Post autor: lublin 42 »

Witam. Dawno tu nie wchodziłem ani tym bardziej się nie udzielałem. Ale po 4 latach istnienia tego tematu odkopię go. Otóż strona JPictures autorstwa Jacka Pudło została wyłączona i nie wiadomo czy zostanie prywrócona - podczas gdy rysunki i modele są wgrane na serwer ale szukanie ich jest bardzo utrudnione. Proponuję stworzyć tutaj na forum jeden temat z rysukami autorstwa JP oraz innych autorów którzy tworzyli na podstawie jego rysunków. Myślę że szkoda aby tyle pracy poszło po prostu do kosza.

Jaka jest opinia na ten temat innych osób oraz administracji tego forum (tj J31)? Czy jest sens robić taki wykaz rysunków p Jacka Pudło ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rysunki - dyskusja

Post autor: J-31 »

Zacznijmy od tego, że KM-Forum to nie jest prywatna własność J-31, o wszystkim decyduje ekipa, złożona z grupy dostępnych moderatorów. Jest nas w sumie kilka i jak tylko koledzy mają czas, to wspólnie wypowiadamy się wszyscy co do danego pomysłu. Tak więc administracja to nie tylko ja, ale kilka osób. ;)

Nie wiem, czemu Jacek zawiesił swoją stronę - może to tylko chwilowy problem. Ja też miałem często problemy z serwerami i często przenosiłem swoją stronę. ;)

Moja sugestia jest taka, że w sprawie rysunków Jacka i Jego autorów - powinien wypowiedzieć się sam zainteresowany, czyli Jacek. ;)

Ja u siebie na swojej stronie mam stary link do strony Jacka - już chyba nie aktualny, ale znalazłem nowy, nie wiem czy prawidłowy. Może to Jego nowa strona i dopiero ją buduje ;)

:strzałka: http://www.lubus.info/index.php

A co do pomysłu. Możliwości ratunku rysunków Jacka są dwie

- pierwsza to płatna, czyli wykup usługi hostingu u którejś z firm... ale kto miałby za to zapłacić i kto miałby ponosić koszty tego pomysłu
- drugi pomysł jest darmowy - to jest np. Flickr. Można spokojnie utworzyć tam konto i przesyłać do galerii rysunki. Miejsce - max 1TB

A potem posługiwać się linkami, odnośnikami etc ;)

W przypadku jakiegokolwiek ratowania tych rysunków, trzeba było je pozyskać, a zatem znów nieodzowna by była pomoc Jacka Pudło. Myślę, że Jacek powinien mieć te pliki gdzieś zapisane (zarchiwizowane)

lublin 42

Re: Rysunki - dyskusja

Post autor: lublin 42 »

1. Ja tam nie wiem jakie zmiany kadrowe nastąpiły ale widzę że jesteś wciąż administratorem :)
2. lubus.info to jest jego 6-letnia strona, raz na rok coś tam dodaje ale właśnie jeśli chodzi o fotogalerię i galerię rysunków to wyświetla się komunikat że obydwu stron nie znaleziono. I tu oczywiście musiałby się ktoś z autorem skontaktować aby dowiedzieć się czy strony zostaną przywrócone.
3. Co do samych rysunków, to akurat nie zostały usunięte i wciąż widnieją ogólnodostępne na serwerze lubus.info ale przeszukiwanie ich w googlach jest dość skomplikowane i czasochłonne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rysunki - dyskusja

Post autor: J-31 »

Jak Chcesz to po prostu Skontaktuj się z Jackiem. Z jego strony nie wypłynęła do nas żadna prośba o pomoc w sprawie ratowania Jego rysunków, więc po prostu tego tematu nikt nie podjął ;)

ODPOWIEDZ