Przetargi na dostawę pojazdów km

Przetargi fikcyjnych firm transportowych.
krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: krzywy2000 »

Wątpię żeby ktoś zgłosił się z pojazdem o układzie drzwi 1-x-x i w pełni zabudowaną kabiną ;)

Awatar użytkownika
#mkmgdańsk
Posty: 37
Rejestracja: 2017-10-30, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: #mkmgdańsk »

Racja, za szybko skopiowałem opis z innego przetargu. Później to poprawię.

EDIT: Już poprawione :)

Awatar użytkownika
#mkmgdańsk
Posty: 37
Rejestracja: 2017-10-30, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: #mkmgdańsk »

W związku z kolejnym odwołaniem :roll: , tym razem od firmy Warsbus S.A., MZK prezentuje kolejne wyniki przetargu. Oto one:
https://docs.google.com/document/d/1P1r ... sp=sharing

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przetarg na 1 używańca zakończył się fiaskiem, co jednak nie zaszkodzi MZK, gdyż do Biebrzyc dotrze 25, a nie 24 pojazdy z przetargu. Wszystko za sprawą odwołania powyżej.

Anoneedes
Posty: 74
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: Anoneedes »

#mkmgdańsk pisze: 2018-02-03, 19:15 W związku z kolejnym odwołaniem :roll:, tym razem od firmy Warsbus S.A.[...]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przetarg na 1 używańca zakończył się fiaskiem, co jednak nie zaszkodzi MZK, gdyż do Biebrzyc dotrze 25, a nie 24 pojazdy z przetargu. Wszystko za sprawą odwołania powyżej.
Ja bardzo przepraszam za offtop, ale mkm, ty nie miej pretensji że są odwołania. Robisz przetarg to licz się z tym, że jest coś takiego jak Prawo zamówień publicznych i zgodnie z tym prawem Warsbus miał prawo się odwołać. To, że firma jest fikcyjna, nic nie zmienia. Biebrzyce zostały o ile się nie mylę ulokowane przez ciebie w Polsce, więc PZP Ciebie też dotyczy. Masz pretensje - nie rób przetargów, proste.

michalsolaris
Posty: 126
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: michalsolaris »

Popieram w 100% kolegę wyżej.

Awatar użytkownika
#mkmgdańsk
Posty: 37
Rejestracja: 2017-10-30, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: #mkmgdańsk »

@kuracyja - mnie nie chodziło o pretensję. Jeżeli użyłem nieodpowiedniej emotikony, to bardzo przepraszam. Doskonale też wiem o tym, że firma ma prawo się odwołać.

Anoneedes
Posty: 74
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: Anoneedes »

#mkmgdańsk pisze: 2018-02-10, 11:25 @kuracyja - mnie nie chodziło o pretensję. Jeżeli użyłem nieodpowiedniej emotikony, to bardzo przepraszam. Doskonale też wiem o tym, że firma ma prawo się odwołać.
Pokaż przy okazji całą korespondencję z Hunterem i Warsbusem w sprawie przetargu od ofert poczynając. Coś mi tu śmierdzi.

Awatar użytkownika
#mkmgdańsk
Posty: 37
Rejestracja: 2017-10-30, 08:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: #mkmgdańsk »


Małpa

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: Małpa »

#mkmgdańsk pisze: 2018-02-03, 19:15 W związku z kolejnym odwołaniem :roll: , tym razem od firmy Warsbus S.A., MZK prezentuje kolejne wyniki przetargu. Oto one:
https://docs.google.com/document/d/1P1r ... sp=sharing
Dla Warsbusa wychodzi 95 punktów, nie 99. Różnice w cenie o 230 tyś. zł są według mnie duże, więc ja bym trochę inaczej obliczył przyznanie punktów za cenę.

Adamek200

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: Adamek200 »

Małpa pisze: 2018-02-14, 18:29 Dla Warsbusa wychodzi 95 punktów, nie 99. Różnice w cenie o 230 tyś. zł są według mnie duże, więc ja bym trochę inaczej obliczył przyznanie punktów za cenę.
A już tym bardziej w przypadku 25 sztuk, gdzie wychodzi prawie 6 milionów różnicy. :confused:

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: Mrozard »

Milion za tak wyposażonego przeguba? Nierealne. A z rabatem to już w ogóle, w tej cenie to przyzwoicie wyposażone midiki/bardzo dobrze solówki chodzą.

Adamek200

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: Adamek200 »

Mrozard pisze: 2018-02-19, 17:46 Milion za tak wyposażonego przeguba? Nierealne. A z rabatem to już w ogóle, w tej cenie to przyzwoicie wyposażone midiki/bardzo dobrze solówki chodzą.
Cena jest dostosowana pod warunki panujące tu i na innych forach wśród innych firm, gdyby panowały ceny realne to i każdy by miał takie ceny, a że są jakie są...

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: Mrozard »

Więc co to za warunki z anusa? Jak chcemy się tak bawić, to ja zaraz zrobię rysunek przeguba za 500 tysięcy, bo mogę. Chyba jednak nie o to chodzi.

Adamek200

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: Adamek200 »

Mrozard pisze: 2018-02-20, 16:03 Więc co to za warunki z anusa? Jak chcemy się tak bawić, to ja zaraz zrobię rysunek przeguba za 500 tysięcy, bo mogę. Chyba jednak nie o to chodzi.
Idąc w tą stronę to też będzie przesadą, a z tego co widziałem już niektórzy próbowali zbliżyć się w tą stronę ;) Jednak już jest jedna firma, której nie wspomnę z nazwy(bo nie jest celem atak ad personam), która ma, za dużo mniej niż 100k, napęd wodorowy czy hybrydowy, gdy takie technologie są dużo droższe, a jednak jakoś jeszcze się tego nikt nie czepia, co pokazuje jakie są obecnie panujące warunki, no i znajdzie się parę firm, które mają podobny poziom cenowy, które są jak widać już dostosowane do tego. Pokazuje to też, że przy odniesieniu do obecnie panujących cen dałoby radę obronić cenę rzędu 1 mln zł za pojazd przegubowy, jednak jest to tajemnicą handlową firmy. Natomiast w odwołaniu do rzeczywistości większość cen jest o wiele za niska, gdzie jak już wspomniałeś w poprzednim poście, za cenę miliona to niekiedy chodzą solówki o napędzie diesla, a nie 12m. pojazdy elektryczne.

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Przetargi na dostawę pojazdów km

Post autor: Mrozard »

Co, realizm będzie przesadą? Bez jaj.

ODPOWIEDZ