Republika Nowogrodzka

Tutaj można przedstawić swoją wirtualną firmę transportową.
Awatar użytkownika
Burmistrz

Republika Nowogrodzka

Post autor: Burmistrz » 2018-12-08, 18:43

Stolicą kraju jest Nowogród, miasto nie za duże, nie za małe, takie w sam raz. W Nowogrodzie funkcjonuje kilka środków lokomocji zintegrowanych jednym biletem: autobusy, trolejbusy, tramwaje, metro i podmiejska kolej elektryczna. Mimo dużej różnorodności środków transportu, tabor wszelkiego typu czasy świetności ma już dawno za sobą.
Obrazek
Schemat komunikacji miejskiej w Nowogrodzie.

Aktualnie, z powodu budowy nowej linii kolejowej która znacznie usprawni transport na terenie kraju, trwają utrudnienia związane z kopaniem tunelu pod centrum miasta. Wiele autobusów i tramwajów kursuje na trasach objazdowych.
Obrazek

Dzisiaj przyjdzie czas na zaprezentowanie parku taborowego Nowogrodzkiego Przedsiębiorstwa Tramwajowego. Firma ma monopol na obsługę komunikacji tramwajowej w stolicy, posiada 2 zajezdnie i zakład remontowy. W najbliższym czasie planowane są zakupy nowego taboru.

Obrazek

Ostatnio całkiem w modzie jest uświątecznianie taboru. Przedsiębiorstwo NPT również podążyło tym trendem, prezentując mieszkańcom Nowogrodu świąteczny tramwaj. Premiera miała miejsce 6 grudnia, tramwaj do nowego roku będzie kursował po mieście.

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Republika Nowogrodzka

Post autor: J-31 » 2018-12-08, 23:31

Wisz co, bo tak trochę przeanalizowałem Twój schemat komunikacji miejskiej Nowogrodu, pod kątem możliwości jego wybudowania w Bahnie. Pomysł ciekawy, ale trochę nie kumam czasy

1. Czy ja dobrze rozumuję ? Czy te zielone, czerwone i niebieskie linie - to są tylko linie tramwajowe ? Czy zestaw linii autobusowy, trolejbusowych i tramwajowych

Jeżeli to jest zestaw wszystkich trzech środków komunikacji miejskiej, to czemu te linie mają zdublowaną numerację ? ;)

2. Czemu linia 2 (Osiedle Proletariackie - Plac Jedności Narodowej) powiela się z metrem ?

3. I czemu linia metra kończy w rejonie zespołu przystankowego "Barańskie" ? A czemuż to nie Przedłużyłeś jej do Osiedla Proletariackie ? Ja tam widzę potencjał, z dużą ilości autobusów (tramwaje już są), czyli węzeł przesiadkowy z prawdziwego zdarzenia. To miałoby sens ;)

Moja propozycja jest taka - czy nie lepiej by było połączyć linii 2 i 4 w jedną. Bo "czwórka" też jest bez sensu. Kończy się w Centrum. I w zasadzie co ona ma obsługiwać. To już lepiej puścić ją ze Stacji Kolejowej przez Centrum, do ul. Mostowej i w lewo - po trasie "dwójki" aż do Osiedla Proletariackiego ... a dwójkę skasować, albo zmienić jej trasę np. na Marymont z PJN ;)

Awatar użytkownika
Burmistrz

Post autor: Burmistrz » 2018-12-09, 01:09

Zielone, czerwone i niebieskie linie to są odpowiednio trolejbusowe, tramwajowe i autobusowe. Numeracja jest zdublowana, ponieważ wzorowałem się na państwach wschodnich (identycznie jest np. w Rydze czy Talinnie).

Dwójki nie nazwałbym dublem metra, może bardziej jego uzupełnieniem (jak 15 czy 17 w Warszawie). Poza tym, zwróć uwagę że układ linii tramwajowych w centrum jest tak zbudowany żeby było jak najmniej skrętów na ruchliwych skrzyżowaniach. Duża ilość relacji skrętnych na skrzyżowaniu rodzi pewne problemy jeżeli chodzi o przepustowość.

Przy ostatniej rozbudowie metra w latach 90-tych, za Barańskimi były pola kapusty. Jest przewidziana rezerwa terenowa pod naziemne metro, ale na razie nie ma na to pieniędzy i taboru (Wagonmaszy jest na styk).

Czwórka, zgadam się, jest linią znikąd do nikąd (bo jak inaczej nazwać dworzec kolejowy z którego odjeżdżają teraz, przed przebudową 3 pociągi dziennie), ale po rozbudowie sieci kolejowej i wybudowaniu torowiska na ulicy Rapackiego, będzie w sam raz żeby ją przedłużyć do Marymonckiej albo Kępy Północnej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2018-12-09, 14:53

Ok. Podoba mi się pewna idea. Miasto podzielone jest rzeką. I po jego lewej stronie dominuje sieć tramwajowa, a po prawej - sieć trolejbusowa. To jest fajne :)

Co najwyżej, dla mnie za mało jest linii autobusowych, no, ale rozumiem, że Starałeś się wykonać ten schemat w miarę prosty i szybki sposób. A nie sposób rysować wszystkiego. Ja, jak będę to budował z tego coś, to będzie większa siatka ulic... a tym samym o wiele więcej linii autobusowych ;)

ODPOWIEDZ