Gdańskie Mercedesy

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
Damhan

Post autor: Damhan »

jacool pisze:Tylko się pospiesz, bo jak przemalują z dnia na dzień :rotfl:
Jacku skąd wiedziałeś? Właśnie dziś wyjechał pierwszy przemalowany Mercedes i wygląda prawie tak samo jak ten z rysunku J-31. :)

[ Dodano: 2006-04-25, 16:08 ]
A oto dowód:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-89276.html

rupak9

Post autor: rupak9 »

Nawet całkiem, całkiem.
Tylko te błotniki mogli zrobić na szaro, tak jak jest to np. w Gdyni :).

Damhan

Post autor: Damhan »

A dlaczego na szaro? Tak jest o wiele ładniej. Cieszę się, że w końcu to przemalowali i na pewno sukcesywnie będą przemalowywać następne. To tylko kwestia czasu, także niedługo przyjdzie kolejna paria szybek i nowych mocowań tablic trasowych do tramwajów. :)

Dziwny

Post autor: Dziwny »

rupak pisze:Tylko te błotniki mogli zrobić na szaro, tak jak jest to np. w Gdyni :).
Mógłbyś mnie oświecić, gdzie w autobusie są błotniki ? W aucie osobowym to wiem, o którą część nadwozia chodzi, ale w przypadku autobusu nie mam pojęcia :(

Damhan

Post autor: Damhan »

Tu chyba chodziło o zderzaki. Nawet tego nie zauwazyłem. :D

u2w

Post autor: u2w »

Damhan pisze:Właśnie dziś wyjechał pierwszy przemalowany Mercedes
A nie mówiłem ;) I cały model od nowa :/

P.S.
Czy barwy użyte przeze mnie do singla pasują :?:

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:Czy barwy użyte przeze mnie do singla pasują :?:
Jak najbardziej :)

jacool

Post autor: jacool »

Damhan pisze:Jacku skąd wiedziałeś?
Przeczucie :)
Nie wiem czemu w ramach unifikacji taboru, nie malowali z tyłu słupków na czerwono?
Ale tak poza tym to super sprawa :P
BTW Damian, wiedziałem Twój komentaż na TWB o moherowości linii autobusowych i musze przyznać że 195 jeździ dość dużo osób starszych, ale nie więcej niż na innych. Chyba że akurat święto jakieś i walą na cmentaż, ale wtedy to samo jest na przykład w 142 :P

Damhan

Post autor: Damhan »

jacool pisze:BTW Damian, wiedziałem Twój komentaż na TWB o moherowości linii autobusowych i musze przyznać że 195 jeździ dość dużo osób starszych, ale nie więcej niż na innych. Chyba że akurat święto jakieś i walą na cmentaż, ale wtedy to samo jest na przykład w 142 :P
Nie powiedziałem, ze jest najbardziej moherowa, tylko na pewno bardziej od 295. ;) Czyli forma takiego żarciku, ale zresztą kiedyś dwie babcie zaatakowały mnie w 195 parasolką jak nie chciałem im ustąpić miejsca :D (tak ściślej to oczywiście ustąpiłbym im miejsca, ale patrzałem w okno nie zauważyłem, a te "dawaj", a potem teksty o tej dzisiejszej polskiej młodzieży. ;) ) Sorki za ten mały OT.

u2w

Post autor: u2w »

I oto są - Merce O405GN2 ZKM Gdańsk: #2625 w "starych" barwach oraz #2621 w barwach "firmowych" ;)

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 20:11 przez u2w, łącznie zmieniany 1 raz.

rupak9

Post autor: rupak9 »

Gratulacje :), bardzo ładne modele, tylko wydają się troche wyższe, niż szersze :P.

Damhan

Post autor: Damhan »

Under, te Mercedesy są po prostu świetne. Mi brakuje słów. Są one dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Stąd parę próśb: jaką czcionką robisz numery ZKM, bo są one dokładnie takie, jak w rzeczywistości. jakby co to po przyjrzeniu się stwierdzam, że na klimie raczej obok napisu Konvekta jest ten mały znaczek, ale to szczegół, więc nie zajmuj się tym. ;) Wyświetlacze też są dokładnie tak dobrze zrobione, dlatego mała prośba, czy mógłbyś zrobić także komplety wyświetlaczy (przedni, boczny i tylny), które możnaby wkleić do rysunku dla innych linii np. B i 155, 108, 111, 118, 154, 256

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Fantastyczne :D Słów brak, a ja będę miał zajęcie na wieczór :devil:
Oby tak dalej, bo masz wielki talent modelarski!

u2w

Post autor: u2w »

rupak pisze:wydają się troche wyższe, niż szersze
Szerokość jak i wysokość nadwozia wynosi 412px co przy skali 1:72 odpowiada szerokości 2,5m + prześwit wynoszący 55px (czyli ok. 30cm). Tak więc mniej więcej wszystko się zgadza. Trudno jest wykonać dokładne wymiar, ponieważ o ile szerokość jest podawana zazwyczaj taka sama (2,5m) to z wysokością różnie bywa i tak naprawdę nie wiadomo jak ją liczyć...
Damhan pisze:jaką czcionką robisz numery ZKM, bo są one dokładnie takie, jak w rzeczywistości
Arial pogrubiona.
Damhan następnie pisze:czy mógłbyś zrobić także komplety wyświetlaczy (przedni, boczny i tylny), które możnaby wkleić do rysunku
Ja je i tak wklejam ;) Wyświetlacze kopiuję ze zdjęć i poddaję jedynie lekkiej korekcji (rozmiar, kontrast, korekcja tła)

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:Arial pogrubiona.
Aha ;) Myślałem, ze jakaś bardziej skomplikowana.
u2w pisze:Ja je i tak wklejam ;) Wyświetlacze kopiuję ze zdjęć i poddaję jedynie lekkiej korekcji (rozmiar, kontrast, korekcja tła)
Ano tak, teraz to widzę. Tylko, że o ile C wyszło bardzo ładnie to 148 już nie za bardzo.

ODPOWIEDZ