Gdańskie Mercedesy

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
u2w

Post autor: u2w »

Damhan pisze:o ile C wyszło bardzo ładnie to 148 już nie za bardzo.
Cóż, wybór zdjęć z dobrze widocznym wyświetlaczem z przodu jest mocno ograniczony :(
Przy tworzeniu wyświetlaczy do obu modeli korzystałem z tych zdjęć:
:strzałka: #2621
:strzałka: #2625

jacool

Post autor: jacool »

Przyłączam się do pochwał :)
Genialne, jak zwykle :)

u2w

Post autor: u2w »

Grr... to żeście mnie kolego Damhan w błąd wprowadzili. Dziś byłem przez chwilę w Oliwie i miałem szczęście napotkać po drodze dwa Merce (#2624 i #2630). Napis na klimie nie dość, że ze znaczkiem, to jeszcze na żółtym tle. BTW w firmowych barwach prezentują się dużo lepiej - bardziej świeżo :)

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:Grr... to żeście mnie kolego Damhan w błąd wprowadzili. Dziś byłem przez chwilę w Oliwie i miałem szczęście napotkać po drodze dwa Merce (#2624 i #2630). Napis na klimie nie dość, że ze znaczkiem, to jeszcze na żółtym tle. BTW w firmowych barwach prezentują się dużo lepiej - bardziej świeżo :)
Hehe.. To samo dziś zauważyłem. ¯e ma znaczek to już od dawna mówiłem, a to, że jest na żółtym tle to fakt, ale to jest tak wytarte, że prawie białe, więc absolutnie nie trzeba poprawiać ;) PS. Rozumiem, że #2630 jest w nowych barwach?

u2w

Post autor: u2w »

Zgadza się #2630 posiada nowe barwy.
A Konvektę i tak poprawiłem ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:Zgadza się #2630 posiada nowe barwy.
No to szybko je robią. Od środy przemalowali już dwa (#2630 i #2631), a więc 4 już są. Myślę, że zrobią to bardzo szybko- na pewno do połowy maja ;)
u2w pisze:A Konvektę i tak poprawiłem ;)
Uparciuch ;)

Tak naprawdę to bardzo dobrze o tobie świadczy, że dbasz o takie najdrobniejsze szczególy. Przez to model wygląda jak prawdziwy. Ale też jest wyjątkowo trudny do sklejania. :D

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Damhan pisze:Ale też jest wyjątkowo trudny do sklejania. :D
Oj tam, przesada. Nie jest taki trudny... Postanowiłem skleić obydwa: "berliński" i nowy, już "gdański". Na pierwszy ogień poszedł berlińczyk, gdyż niedługo będzie on historią...
Robiłem go 2,5h (przy okazji oglądając mecz Real-Osasuna w Canal+ ; 1:0 Real, Julio Baptista z karnego), ale się nie męczyłem, po prostu jest skomplikowany, ale gdy się go rozgryzie, to idzie jak z płatka...

Dzięki u2w za ten wspaniały model, teraz będzie "przodował" mojej kolekcji :mruga:

tematy35/zdjecia-sklejonych-modeli-vt1097,285.htm#66924 - tu fotki ;)

u2w

Post autor: u2w »

Grzesiek pisze:...się nie męczyłem, po prostu jest skomplikowany, ale gdy się go rozgryzie, to idzie jak z płatka...
Dzięki. Cieszy mnie, że nie usłyszałem słów "niemożliwy do sklejenia" :D

Damhan

Post autor: Damhan »

U2w. jakby Ci to powiedzieć... eee... może lepiej spójrz na to zdjęcie:
Obrazek

W dodatku mam poważne podejrzenia, że "gdańskie" też tak mają, ale jeszcze się upewnię. ;)

u2w

Post autor: u2w »

Skrzyżowanie Grunwaldzkiej z J. Doliną, Merc... tak dokładniej możesz wyjaśnić :?:

Damhan

Post autor: Damhan »

Myślałem, że zaraz się rzuca w oczy. Chodzi o nalepkę ZKMu pod światłem. Na TWB brak zdjęć tyłów Mercy, więc nie wiedziałeś o tym.

u2w

Post autor: u2w »


jacool

Post autor: jacool »

Ale ta fota z TWB jest z przed roku prawie :) W miedzyczasie torszkę się zmieniło :)
Możesz zrobić kolejną wersję :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Zauważ, ze był to dzień przybycia Mercy do Gdańska. Jeszcze nie zdążyli nalepić. ;)

[ Dodano: 2006-05-02, 14:45 ]
Hmm, jacool, może ty wiesz czy na nowym malowaniu też są takie nalepki z tyłu? Zresztą ponoć ZKM modyfikuje swoje oznaczenia. po mieście jeździ już jeden skład z nowymi oznaczeniami. Wiele się raczej nie różnią. ;)

u2w

Post autor: u2w »

Polemizowałbym z tym dniem przybycia. Ja widzę, że oklejone są, polskie blachy też już zamontowane :mruga: Drugą sprawą jest to, że na Twojej fotce jest #2622. Czy wszystkie tak mają :?: Bo wydaje mi się że #2624, którego widziałem takiej naklejki nie ma (choć głowy bym nie dał - nie na to patrzyłem ;) ) - ma reklamę.

Ale jeśli trzeba poprawić - no problem :) Co najwyżej Grzesiek się zdrzaźni :retard:

ODPOWIEDZ