Man NG272 by Muszyx

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
muszyx

Man NG272 by Muszyx

Post autor: muszyx »

Prezentuje wam nowy model zrobiony od podstaw przemnie (choć jest podobieństwo do rysunków J-31). Jest nim Man NG272 w barwach MKS Mielec. Wzorowałem się na zdjęciach Mana z MPK Olsztyn (1045 i 1046):
Obrazek

Te prostokąciki w oknach to Autobloxy, patent MPK Olsztyn na reklamy ;).

Wszelkie uwagi i tym podobne dot. modelu proszę składać w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 2006-06-03, 17:35 przez muszyx, łącznie zmieniany 1 raz.

u2w

Post autor: u2w »

To pierwsze uwagi z mojej strony ;)
Zrobiłeś taki sam błąd jak kiedyś rupak w modelu Ikarusa. Przednia szyba, która zachodzi na boki jest jednocześnie zakończona już na przedniej ścianie.
Zapomniałeś o klapach na dachu.
A ogólnie całkiem, całkiem :)

muszyx

Post autor: muszyx »

Man jest już poprawiony w pierwszym poście ;).

Bartek

Post autor: Bartek »

Malowanie nie do końca takie MKS-owskie ale może być ;)

Michał

Post autor: Michał »

Piękny model. Gratulacje!

muszyx

Post autor: muszyx »

Dzięki. Teraz zaprezentuję wersję dla MPK Olsztyn.
Obrazek
Jest w barwach poprzedniego użytkownika Mana, przy trzecich trzwach jest napis informujący, że jest "ciepły guzik" ;)
Ostatnio zmieniony 2006-06-04, 12:39 przez muszyx, łącznie zmieniany 1 raz.

u2w

Post autor: u2w »

Jedno pytanko - czym są te żółte prostokąty na szybach :?:

ppln

Post autor: ppln »

muszyna pisze:Te prostokąciki w oknach to Autobloxy, patent MPK Olsztyn na reklamy ;) .

u2w

Post autor: u2w »

No tak, dopisane - nie zauważyłem :wall:

emes133

Post autor: emes133 »

muszyna pisze:Prezentuje wam nowy model zrobiony od podstaw przemnie (choć jest podobieństwo do rysunków J-31). Jest nim Man NG272 w barwach MKS Mielec.
To jeśli już w barwach MKS Mielec , to po pierwsze ten czerwony pas byłby nieco węższy (dodatkowy kremowy pas pod bocznymi oknami) , z tyłu znacznie mniej czerwonego, a jeśli już linia Tescowa na wyświetlaczu to albo T-1 Mielec - Przecław ,
albo T-2 Mielec - Borowa. Ni daj jeszcze jakiś numer boczny mielecką czcionką , np. 204 bo to jest pierwszy wolny numer obecnie. A le cieszę się , że ktoś robi modele w barwach MKS Mielec , i chętnie obejrzę nastepne. :D

Bartek

Post autor: Bartek »

Bardzo ładny model, ale nie to malowanie. Tak jak mówi tu kol. Emes zła jest również treść wyświetlacza. Ten MAN powinien wyglądać bliżej czegoś takiego :

http://img519.imageshack.us/my.php?imag ... 4ka3bm.png

Oczywiście twojemu nic nie brakuje, pokazuje Ci tylko jak mniej więcej wygląda teraz wzór malowania MKS Mielec.

muszyx

Post autor: muszyx »

emes133 pisze:To jeśli już w barwach MKS Mielec , to po pierwsze ten czerwony pas byłby nieco węższy (dodatkowy kremowy pas pod bocznymi oknami) , z tyłu znacznie mniej czerwonego, a jeśli już linia Tescowa na wyświetlaczu to albo T-1 Mielec - Przecław ,
albo T-2 Mielec - Borowa. Ni daj jeszcze jakiś numer boczny mielecką czcionką , np. 204 bo to jest pierwszy wolny numer obecnie. A le cieszę się , że ktoś robi modele w barwach MKS Mielec , i chętnie obejrzę nastepne.
Dzięki, będę się starał odwzorować barwy MKS-u w następnym modelu (jeszcze nie wiem jakim :D ). Również chciałem poeksperymentować z barwami (kremowy i czerwony to bardzo urocze kolory :) ). Napis, jakby tu powiedzieć, po prostu wyświetlacz ktoś źle zaprogramował ;).

emes133

Post autor: emes133 »

pr110 pisze:Ten MAN powinien wyglądać bliżej czegoś takiego :

http://img519.imageshack....nyman4ka3bm.png
O właśnie , to jest już bardziej mieleckie malowanie... Ale nie mamy co marzyć w Mielcu o przegubie , no nie "Pr110" ?

Bartek

Post autor: Bartek »

W Mielcu przegub absolutnie nie jest potrzebny. Chociaż jeden piętnastometrowiec przydałby się na 18-stkę o 15.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

muszyna pisze:Prezentuje wam nowy model zrobiony od podstaw przemnie (choć jest podobieństwo do rysunków J-31).
Chyba go jednak, sam, nie Zrobiłeś od podstaw. Tylko Zmodernizowałeś mój rysunek, dodając przegub i kopiując tylny zwisk... :mruga:

ODPOWIEDZ