MAN SG313 Lion's City Clasic

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
NL283

MAN SG313 Lion's City Clasic

Post autor: NL283 »

A więc: Obrazek

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Mam pytanie. W barwach jakiego przewożnika jest ten model :?:

irisbus

Post autor: irisbus »

Paparazzi pisze:W barwach jakiego przewożnika jest ten model
PKS Police, czy jakoś tak.

Piotrek_2274

Post autor: Piotrek_2274 »

irisbus pisze:PKS Police, czy jakoś tak.
SPPK Police

NL283

Post autor: NL283 »

Tak, to SPPK Police.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

NL283. Nie chciałbym być starą kwękałą, której nic się nie podoba i każdemu musi przyszyć łatkę...

Szczególnie, że idea budowy modelu MAN-a SG313, jest jak najbardziej słuszna. To jest piękny autobus. We wspaniały kolorach SPPK Police. Rzeczywiście warto. To będzie świetny model, ale.... :mruga:

.... jeśli Chcesz zrobić model, to po prostu uprzednio przygotuj rysunki pod jego kątem. Ja np. aby ułatwić sklejenie, staram się zrobić z tego pudło. Czyli usuwam wszelkie nierówności i krzywizny na profilach bocznych. To po prostu ma się dać łatwo skleić. ;)

W przeciwieństwie do tramwaju - autobus to zwykle po prostu taka skrzynka lub jak kto woli pudełko. I zwykle w modelach tak wychodzi. Przynajmniej w moich modelach. One są zbyt małe by kombinować z krzywiznami frontów. ;)

Co do Twojego modelu.
Tył może być. Natomiast z przodu uciął bym przednie zwisy (profile boczne). Bo on nie pasuje za bardzo do frontu. A przecież wszystko ma pasować do siebie. No i oczywiście wyrównałbym. Tak aby po zamknięciu i sklejeniu frontu przedniego wyszło pudełko :cool:

irisbus

Post autor: irisbus »

Postanowiłem wyręczyć kolegę i poprawiłem model:
Obrazek

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

irisbus pisze:Postanowiłem wyręczyć kolegę i poprawiłem model:
Też mi wyręczenie, poczekałbyś i dałbyś koledze szanse dopracowania modelu, a tak robie się śmietnik, bo poprawiasz czyjś model i jednocześnie przywłaszczasz sobie prawa autorskie...

irisbus

Post autor: irisbus »

B.A. Baracus pisze:przywłaszczasz sobie prawa autorskie...
Nic se nie przywłaszczyłem, poza tym, ten cały model to 4 rys. kol. J-31 złożone do kupy, więc czy bym to zrobił ja, Ty, J-31, czy każdy inny to i tak by wyglądało tak samo. po prostu go poprawiłem, żeby inni brali przykład jak ma wyglądać model... Jeśli to nie pasuje, to usunę.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

irisbus pisze:Nic se nie przywłaszczyłem, poza tym, ten cały model to 4 rys. kol. J-31 złożone do kupy, więc czy bym to zrobił ja, Ty, J-31, czy każdy inny to i tak by wyglądało tak samo
A gdzie masz w takim razie notkę, że model został wykonany na podstawie rysunków kol. J-31 :?: :chytry:
irisbus pisze:po prostu go poprawiłem, żeby inni brali przykład jak ma wyglądać model..
No, ale czemu nie dałeś możliwości kol. nl283 na dokończenie tego co zaczął, na pewno wziął do siebie wszelkie uwagi i poprawi model. W końcu w jakiś sposób trzeba się tego nauczyć.
Ostatnio zmieniony 2007-06-04, 22:26 przez B.A. Baracus, łącznie zmieniany 1 raz.

irisbus

Post autor: irisbus »

B.A. Baracus pisze:No, ale czemu nie dałeś możliwości kol. nl283 na dokończenie tego co zaczął, <b>napewno</b> wziął do siebie wszelkie uwagi i poprawi model. W końcu w jakiś sposób trzeba się tego nauczyć.
W sumie to masz rację, ale to i tak nie przeszkadza w tym, żeby sam mógl zrobić poprawki... :cool:
B.A. Baracus pisze:A gdzie masz w takim razie notkę, że model został wykonany na podstawie rysunków kol. J-31
Hmmm a to już nie moja wina, że autor tematu o tym nie poinformowal... :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

irisbus pisze:Hmmm a to już nie moja wina, że autor tematu o tym nie poinformowal...
Tak, to przypatrz się modelowi jaki wrzucił autor tematu :chytry:
irisbus pisze: W sumie to masz rację, ale to i tak nie przeszkadza w tym, żeby sam mógl zrobić poprawki...
No tak zrobić poprawki i wrzucić drugi dokładnie taki sam model :?:

irisbus

Post autor: irisbus »

B.A. Baracus pisze:Tak, to przypatrz się modelowi jaki wrzucił autor tematu
Ok, sorry przyznaję się do błędu, nie zauważyłem :|

B.A. Baracus pisze:No tak zrobić poprawki i wrzucić drugi dokładnie taki sam model
Doba skończmy juz to :) Też mi się kiedyś zbierało na ten model, ale nigdy nie mogłem znaleźć wolnego czasu :|

ODPOWIEDZ