Jelcz PR110U

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
u2w

Jelcz PR110U

Post autor: u2w »

Pozwoliłem sobie na małą podróż w czasie.
Na Forum pojawiają się różne modele Jelczy, Ikarusów, starszych i nowszych. Nie zauważyłem jednak takiego klasyka jak PR110U. A to kawał historii polskiej KM :o:
Swoim zwyczajem dodałem plik *.rar (bo duży) + tym razem widoczek ;)
W związku z tym, że tutaj modele mają skalę ok. 1:100 i dość trudno jest wykonać takie pojazdy jak tramwaje czy trolejbusy stworzyłem model w skali 1:72.

:strzałka: Ściągnij plik

Na mojej stronce znajduje się również elektryczna wersja peerki czyli Jelcz PR110UE #10110 z 1981 r. ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 20:05 przez u2w, łącznie zmieniany 4 razy.

voy

Post autor: voy »

WOW! Rewelacja :) szkoda że jest taki bardziej różowy niż czerwony bo wtedy to by było nieźle, byłaby prawdziwa peerka z dawnych lat. Minimalne szczegóły i błędy idą w cień, ten model jest kapitalny.

u2w

Post autor: u2w »

Dzięki.
Mam małe pytanko. Gdzie on jest różowy :?:

Kuba

Post autor: Kuba »

No kolor jest troche za jasny ;) Moglby byc bardziej czerwony, ale i tak jest fajny. :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Extra model :shocked: Wygląda mega prawdziwe :)
u2w, w jakim programie graficznym zrobiłeś tego Jelcza ?

u2w

Post autor: u2w »

Do grafiki używam Micrografx Picture Publisher 8 (coś jak Corel PhotoPaint). Co do kolorów to już wyjaśniam. Zanim zacznę męczarnię ;) z modelem robię próbne wydruki (już w Paincie) palety barw na dobrym papierze. Moja drukarka (HP DJ710c) lekko przyciemnia niektóre kolory w stosunku do tego, co widać na ekranie. Przykładowo wcześniejszy model MB O405NE u mnie wyszedł bardzo ciemny i nie było przez to widać wielu szczegółów. Zakładam, że Wasza opinia opiera się o to, co widzicie na ekranie, bo jeśli o wydruk to gorzej :mruga:

u2w

Post autor: u2w »

voy pisze:Minimalne szczegóły i błędy idą w cień
Czy mimo to mógłbyś je wymienić :?: :)

voy

Post autor: voy »

Chodziło mi o kratę za trzecimi drzwiami, ale w modelu jest ona prawidłowa (na pomniejszeniu nie)
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/current/i ... 4&nr=31420 te napisy przy drzwiach można dodać jeszcze, choć koniecznie nie są.

u2w

Post autor: u2w »

Chyba model nie miał wyglądać jak ten na zdjęciu :?: :retard:
Z resztą tam jest napisane, ze jest to malowanie oryginalne. Biało-czerwone :?:
Napisów takich akurat nie przypominam sobie w Trójmieście. Zaznaczam, że starałem się zrobić model PR110U czyli lata70-80-te przy czym wykonałem go w oparciu m.in. o zdjęcia trolejbusów z epoki. Barwy wówczas były uniwersalne :cool: Natomiast oznaczenia przewożników, numery taborowe itp. z pewnością się rożniły.

voy

Post autor: voy »

Całkiem możliwe, dlatego pisze że nie musi być tych napisów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bez cienia wątpliwości jest to najlepsze zdjęcie, które z całą pewnością pomoże w wykonaniu super modelu.... :diabeł:

[ Dodano: 2005-05-30, 12:46 ]
u2w - gratulacje. Bardzo ładny model.

A kolorystyka :strzałka: Super.
Bardzo wpływają na siebie pewne kolory - np. czerwony + kremowy. Podejrzewam, że wielu kolegów krytykując różowość tego modelu mogła tego nie uwzględnić ;) , jak również różne odcienie posiadanego monitora.... :mruga:

rupak9

Post autor: rupak9 »

Ja chce z niego sobie zrobić trolejbus. Będzie to np. Jelcz PR110E.

u2w czy zrobisz jeszcze Saurera :?:

u2w

Post autor: u2w »

Saurer z pewnością będzie, a PR110UE #10110 z 1981r. możesz sobie ściągnąć (chyba, że chcesz sie pocić samodzielnie :chytry: ).

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Ja się podejme tego tylko powiedzcie jakie barwy chcecie,a ja zrobie w 2,3 dni.

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Niech będzie u2w, pokażę. Oczywiście trajtki PR110UE i 405NE są nadal poza moim zasięgiem...
Foto #1 Foto #2


Prosiłem - w odpowiednim wątku ...u2w

ODPOWIEDZ