Jelcz PR110E

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
lublin 42

Post autor: lublin 42 »

To poprawiony:
http://img80.imageshack.us/img80/7021/gdynia3do6.png
Zaznaczone jest co z czym sklejać,ale model jest bardzo trudny

u2w

Post autor: u2w »

W ramach barw gdyńskich dach obejmuje kolor biały a nie niebieski. Zwijacze linek zbyt małe, boczny wyświetlacz za to za duży. Numery taborowe za słabo widoczne (brak czarnego cienia). Przedni świetlik powinien być nachylony jak w 120M
Dlaczego on ma lubelskie blachy :?: ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

doktorek pawel pisze:Ja nie jestem modelarzem ale zapytam kolegę lublin 42 co to jest bo to na model nie wygląda.
Owszem, JEST TO MODEL mojego autorstwa, przerabiany na inne wersje przez Lublina 42 :chytry:
I na model wygląda - "nie oceniaj książki po okładce" :chytry:
Może listki przodu pojazdu wyglądają dziwnie, ponieważ ja Nie Lubię sytaucji, kiedy model jest zrobiony z listkami "to niech se je potem przytną, by pasowały". Przód ma na dole listki przycięte tak, by nie były za długie, i dostosowały się do kształtu przedniej ściany (wklęsły, czarny panel ze światłami, odpowiednio wyprofilowana bocznie szyba, wystający zderzak). Wystarczy całość wyciąć i skleić, bo skleja się naprawdę bardzo dobrze i wygodnie ;)

A jeśli wydaje Wam się, że brakuje do niego kilku części, np. osprzętu elektrycznego - macie rację, bo to znajduje się na oddzielnym arkuszu, w pierwszym poście w temacie ;) (aby wydrukować części w odpowiednim rozmiarze, tj. tak, by pasowały do pojazdu, lepiej jest je, po ściągnięciu modelu, przełożyć na ten sam arkusz. Zrezygnowałem już z takiej odrębności w moim modelu francuskiego Citadisa 300 ;) ).

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Mam pytanie: czy mogę przemalować Tyską 017 w obecne barwy (tj. z reklamą)? I oczywiście, czy mogę opublikować ten model na forum?

lublin 42

Post autor: lublin 42 »


Kolejka

Post autor: Kolejka »

Jeszcze nie dostałem odpowiedzi, ale model już został przemalowany. Jeśli uznacie, że nie mogłem to zawsze można skasować. Oto on:
Obrazek

lublin 42

Post autor: lublin 42 »

Model ładny,ale po co zamalowałeś tylny numer?

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Numer jest, tylko na zderzaku (jak w rzeczywistości).

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kolejka pisze:Mam pytanie: czy mogę przemalować Tyską 017 w obecne barwy (tj. z reklamą)? I oczywiście, czy mogę opublikować ten model na forum?
Kolejka pisze:Jeszcze nie dostałem odpowiedzi, ale model już został przemalowany. Jeśli uznacie, że nie mogłem to zawsze można skasować. Oto on:
Ależ bardzo proszę :) Cieszę się, że mój model cieszy się dużym zainteresowaniem :D

Dodano: 30.11.2008 o godz. 23.55:

Dzięki dwóm zdjęciom, które w temacie o dębickich trolejbusach zamieścił pr110, udało mi się zrobić model tamtejszej elektrycznej peery (mam nadzieję, że malatura jest przynajmnije po części prawidłowo odwzorowana).

Oto ona:
Obrazek

I części do niej:
Obrazek

Jednocześnie poprawiłem trochę konstrukcję tyłu modelu - nie powinien okazać się zbyt krótki :)

ODPOWIEDZ