Ikarus 280 MZA Warszawa

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Jak skleisz to daj fotki. :razz:

Qiuna

Post autor: Qiuna »

Dalbym, ale nie mam aparatu. No moze moglbym na skanerze polozyc, ale i tak bylo by niewiele widac ;) W kazdym razie wlanczam teraz painta i przygotowuje arkusze do drukowania.

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

To świetnie :D Opowiesz póżniej czy trudno było.

Qiuna

Post autor: Qiuna »

Coz, sa pewne problemy z czesciami. Sprawdz pw i popraw to by sie nadawalo do sklejania :)


Qiuna

Post autor: Qiuna »

Dobra robota. Tylko radze zedytowac pierwszego posta i tam tez dac te linki, by ktos przez przypadek nie wydrukowal wadliwego modelu :)

S_S

Post autor: S_S »

Jelcz93 pisze:Dobra porawki rzucam:
No i to mi się podoba! Wreszcie bez problemu i kopjowań i wklejeń itd. można wydrukowac model. Teraz nie mam już żadnych zastrzeżeń. :)

Qiuna

Post autor: Qiuna »

Jelcz, czekam na fotki sklejonego medelu :)

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Postaram się :D

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Ale czy aby ten przegub nie będzie sprawiał za dużo problemów? Wycięte kwadraciki powodują, że jego trzy sekcje (jeden bok, dachowa i drugi bok) będą się ledwo trzymać, a jeśli przegub ma być ruchomy, mogą się szybko zetrzeć i zerwać :roll:

Qiuna

Post autor: Qiuna »

Powiem Ci, ze wykonalem ten przegub i juz kilka godzin sie trzyma ;)
Tzn tak, mialem zamiar nie robic wnetrza, ale pozniej pomyslalem, ze zrobie i zaczalem wycinac okna w juz sklejonej budzie. Przegub po tej operacji jest caly :) Jednym slowem, wbrew pozora jest wytrymaly i co najwazniejsze zgina sie. Zreszta po co masz mi wierzyc na slowo, zloz model to sam sie przekonasz.


BTW Jelcz93, kiedy zrobisz wersje zielonogórską?:P


EDIT: Poprawiłem zaznaczone na czerwono blędy.
Ostatnio zmieniony 2007-10-14, 21:58 przez Qiuna, łącznie zmieniany 1 raz.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Qiuna pisze:Powiem Ci, ze wykonalem ten przegob i juz kilka godzin sie trzyma
Tzn tak, mialem zamiar nie robic wnetrza, ale pozniej pomyslalem, ze zrobie i zaczalem wycinac okna w juz sklejonej budzie. Przegub po tej operacji jest caly
Na pewno, ale jego ogólna żywotność może być nieco skrócona (może zerwać się po wielokrotnym wyginaniu) :roll:

Qiuna

Post autor: Qiuna »

Po wielokrotnym <b>napewno</b> nie.

Oto ten testowy modelik wydrukowany na czarnobialej drukarce xero:

http://img153.imageshack.us/img153/4838/skan001xg3.jpg
http://img153.imageshack.us/my.php?image=skan002ob6.jpg

Macham teraz nim jak bławą mocno i sie trzyma. Jest wytrzymaly. Aha i do modolu nie trzeba uzywac ani tektury, ani papieru technicznego. Zrobilem go na kartkach Xero i podwozie jest niesamowicie sztywne. Tektura 100% zbedna.

irisbus

Post autor: irisbus »

Qiuna pisze:Oto ten testowy modelik wydrukowany na czarnobialej drukarce xero:
Od lewej wygląda jak Karosa :D Sam robiłem taki przegub w paru modelach i jest on wytrzymały.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Trzecia oś jest za daleko od końca autobusu. Okna są jakieś czeskie czy jakie, bo w polskich wersjach chyba takich nie było czteroczęściowych. No i jakoś daleko od okna kierowcy są te z przedziału pasażerskiego :(
K L I K

ODPOWIEDZ