Ikarus 280 MZA Warszawa

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na wstępie napiszę - tak na wszelki wypadek - że nie jestem urodzonym Janciem-krytykantem, ale... czas na kilka słów prawdy ;)

Zacznijmy od tego, że model Ikarusa 280 z takimi drzwiami, to może być Ikarus 280.70E. Numer taborowy 5770-5779, 5790-5799, 5759, 5671... etc. Wybierz sobie obojętnie ;)
Dziwny pisze:Trzecia oś jest za daleko od końca autobusu. Okna są jakieś czeskie czy jakie, bo w polskich wersjach chyba takich nie było czteroczęściowych. No i jakoś daleko od okna kierowcy są te z przedziału pasażerskiego :(
Wielkie dzięki Dziwny, że to Napisałeś. Od samego początku zauważyłem ten błąd. Trzecia oś aż razi po oczach :o:

No, ale skoro już jesteśmy przy dolnej części pudła Ikarusa 280, to kolejny poważny błąd - klapy

1. Przyczepa

- po lewej stronie (tam gdzie drzwi) nie ma żadnej klapy ze szczelinami - ten właz pojawia się wyłącznie za II-gimi drzwiami w rejonie silnika. Pomiędzy III-imi, a IV-tymi drzwiami nie ma żadnego włazu. Tuż przed trzecią osią pojawia się tylko spoina (listwa w kolorze czerwonym) łącząca blachy

- po prawej stronie - są włazy, ale nie tak jak Pokazałeś. W 280.70E nie ma żadnej klapy za trzecią osią. Natomiast klapa, która u Ciebie jest ze szczelinami, w rzeczywistości nie ma żadnych szczelin - to jest źle

2. Autobus

- lewa strona - W Ikarusach 280.70 są dwie klapy pomiędzy drugą osią a trzecią. Pierwsza jest krótka i zajmuje mniej więcej długość drugiego okna. Druga jest o wiele dłuższa

To jest mój rysunek Ikarusa 280.26 - Ikarusy 280.70E, mają podobny układ klap po lewej stronie. Zwróć uwagę na lewą stronę #2052 oraz #2130 ;)
:strzałka: http://www.transport131.webpark.pl/image0267.gif

Qiuna

Post autor: Qiuna »

Jelcz moze przy okazji poprawy tej osi i innych rzeczy, wypuscisz wkoncu tego ikarka w malowaniu zielonej gory? :smile2:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Qiuna pisze:Jelcz moze przy okazji poprawy tej osi i innych rzeczy, wypuscisz wkoncu tego ikarka w malowaniu zielonej gory? :smile2:
Przecież już jest - 280.26 :mruga:

... czyli taki sam, tyle, że inny :-P

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Co do Zielonogórskiego ikara to już go dawno dałem ;)

Qiuna

Post autor: Qiuna »

Tyle, ze to inna konstrukcja w stylu opakowania po pascie do zębów ;)

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Do tamtego mogę dodać wnętrze i będzie to samo :chytry:

ODPOWIEDZ