Coś naprawdę dlugiego czyli Man Lion's City GLX

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
irisbus

Coś naprawdę dlugiego czyli Man Lion's City GLX

Post autor: irisbus »

Model wykonany na podstawie rys. kol. J-31, robiony parę minut, obrazujący to że model można w niedługim czasie dopracować skleić i opublikować tak aby to jakoś wyglądało, nie dla szpanu że jest...

Model:
Obrazek
Foto sklejonego:
Obrazek
Proszę o komentarze i uwagi.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Uwag w zasadzie nie ma...

To, co się nasuwa na myśl, to napisanie, że jest to bardzo ładny model :smile2: Brawo Irisbus :)

S_S

Post autor: S_S »

Świetny model.

Ale po co ten beż na dachu w miejscach klimy? No i duży plus za to rozwiązanie z przodem. Na zdjęciu wygląda to bardzo estetycznie i przyjemnie. No cóż nic więcej nie mogę się przyczepić. :)

Skoda 16T

Post autor: Skoda 16T »

Brawo piękny model :D

Szymon

Post autor: Szymon »

irisbus pisze:Model:
No super, przód bardzo fajnie zrobiłeś, tylko szkoda, że skrętnego przegubu nie robiłeś :(

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

Fajne ale ja się czepie, przy okazji J-31 może się poprawi... Okno w NG/L3X3 kierowcy różni się od tego, które stosuje sie w Lion's City, a to w modelu, i na każdym rysunku J-31 jest właśnie takie jak w NG/L. ale to tylko taki mały szczegół.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Okno w NG/L3X3 kierowcy różni się od tego, które stosuje sie w Lion's City, a to w modelu, i na każdym rysunku J-31 jest właśnie takie jak w NG/L. ale to tylko taki mały szczegół.
Szczegół polega na tym, że nie ma jednej przegrody. Poniżej moje zdjęcie - nie jest najlepsze, ale widać wyraźnie brak tejże przegrody ;)

:strzałka: http://jakub131.webd.pl/itsman_111.JPG

Na wcześniejszych rysunkach Lion'sów jest rzeczywiście nie prawidłowo - ale to jest tak drobny szczególik, że prawie nie widoczny - ponieważ na zdjęciach tego szczegółu nie było widać.

A wtedy gdy robiłem pierwsze rysunki tej wersji MAN-a, u mnie jeszcze nie było Lion'sów.

Prawidłowo jest tutaj ;)
:strzałka: http://www.transport131.webpark.pl/projj_354.html

Irisbus - by stworzyć ten model (zresztą całkiem sympatyczny) - musiał odtworzyć zarówno lewy bok jak również fronty przednie i tylne. Na mojej stronie jest tylko prawa strona GXL ;)

No i oczywiście brawa dla Irisbusa. Bardzo ładny i dopracowany model. Po sklejeniu bardzo ładnie się prezentuje. Warto go polecić wszystkim tym "skodom" i innym "formułom", którzy robią modele na sztukę. A nawet ich sami nie sklejają :chytry:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Szymon pisze:No super, przód bardzo fajnie zrobiłeś, tylko szkoda, że skrętnego przegubu nie robiłeś :(
Można go zrobić samemu - wystarczy zajrzeć do tematu z modelem Tatry RT6N1 produkcji J-31, tam jest idealny przegub do takiego modelu (sam podobny, lecz nieco inny - skrętny z obu stron - zastosowałem w Ikarusie 280 i Jelczu M181M) :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście warto się nad tym pomysłem zastanowić. Tylko do tego celu należałoby lekko zmienić sam model MAN-a. Tzn. tak go zmienić, aby móc połączyć oba człony. A osłonę przegubu nałożyć od góry na przegub :)

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

J-31 pisze:A wtedy gdy robiłem pierwsze rysunki tej wersji MAN-a, u mnie jeszcze nie było Lion'sów.
A czy u mnie kiedykolwiek były Lion's City? Ba, jednego w życiu widziałem, jak byłem na śląsku... :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:A czy u mnie kiedykolwiek były Lion's City? Ba, jednego w życiu widziałem, jak byłem na śląsku... :P
No tak, ale naprawdę trudno się rysuje coś, czego się nie widziało na żywo. A nie zawsze można coś wykryć na fotkach ;)

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

Ale jak widzisz da się :mruga:

Szymon

Post autor: Szymon »

PAFAWAG pisze:Można go zrobić samemu
No ja wiem

PAFAWAG pisze:wystarczy zajrzeć do tematu z modelem Tatry RT6N1 produkcji J-31
Nie obraźcie się ale ja nie lubię tych waszych "wynalazków" :)

OZZY

Post autor: OZZY »

Ale zawsze jakiś szczegół ucieka ;) MAN LC GXL powstał z połączenia członu A przedłużonego przegubowca i tyłu deskorolki. Jedyne po czym można poznać 18,75m Lions'a (z którego został wzięty człon A) to to iż okno które zazwyczaj jest "połówką" normalnego ma taką samą długość jak wszystkie pozostałe. Tak więc twój GXL jest za krótki o jakieś 75cm i wychodzą różnice w położeniu okien po jednej i drugiej stronie ;)

Drahus

Post autor: Drahus »

W jakiej skali jest ten model?

ODPOWIEDZ