Metro Warszawskie

irisbus

Metro Warszawskie

Post autor: irisbus »

Tak sobie myślałem, czy by zrobić... i wyszło mi takie coś:

Skład typu 81:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Skład typu Metropolis:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Sprawdzone, da się skleić. Modele na pods. rys. kol. J-31.
Ostatnio zmieniony 2007-06-23, 16:48 przez irisbus, łącznie zmieniany 1 raz.

Paparazzi

Re: Metro Warszawskie

Post autor: Paparazzi »

irisbus pisze:Sprawdzone, da się skleić. Jutro zajmę się wagonami typu Metropolis (Alstom)
Znakomite modele. Mi się podobają. Mam nadzieje że Metropolisy też będą takie :-P Może byś dodał kilka detali :?: Modele podniosły by swoją atrakcyjność

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ło men!!! Masz może w planach Metrolinery i inne.

irisbus

Post autor: irisbus »

Dodałem Metropolisa, Warszawskie metro ma jeszcze jakieś inne typy wagonów oprócz tych dwóch ?
Paparazzi pisze:Może byś dodał kilka detali :?: Modele podniosły by swoją atrakcyjność
Hmm o jakich detalach mówisz :?: , a modele robiłem tak aby były proste do złożenia dla każdego użytkownika

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

Hmm ładne modele gratulacje pomysłu. :)

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

irisbus pisze:Dodałem Metropolisa, Warszawskie metro ma jeszcze jakieś inne typy wagonów oprócz tych dwóch ?
Nie.
A sam pomysł, jak i wykonanie - baardzo mi się podoba ;)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

No MW ma jeszcze coś to lokomotywa spalinowa serii 409D prod. PESA. Oraz 2 Wagony Gbs 208K wyposażone w sprzęgi od wagonów metra.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

irisbus pisze:
Paparazzi pisze:Może byś dodał kilka detali :?: Modele podniosły by swoją atrakcyjność
Hmm o jakich detalach mówisz :?: , a modele robiłem tak aby były proste do złożenia dla każdego użytkownika
Model jest dosyć duży więc przydały by sie ze dwie wręgi poprzeczne. Dodac można sprzęgi łączące wagony i skrzynie pod wagonem rozrysowane osobno a w wagonach 81 poprawić dach

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

:shocked: Irisbus. Normalnie spadłem z fotela... :razz:

Trzeba przyznać, że nawet ciekawie Rozwiązałeś kwestię elementów pod pudłem. Tam naprawdę jest dużo różnych urządzeń :)

irisbus

Post autor: irisbus »

Paparazzi pisze: a w wagonach 81 poprawić dach
No właśnie, jak to rozwiązać... jak ten dach tam wygląda, dysponował by ktoś jakimiś zdjęciami :?:
J-31 pisze: Irisbus. Normalnie spadłem z fotela...
:) Dziękuje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:No właśnie, jak to rozwiązać... jak ten dach tam wygląda, dysponował by ktoś jakimiś zdjęciami
Dach jest stosunkowo trudny do zrobienia. Jest on wypukły i lekko zaokrąglony. Wydaje mi się, że nawiewy, można by było to załatwić poprzez nakłądkę na właściwy dach ;)

Ja zrobiłem zdjęcie dachu na jednej ze stacji (Dw. Gdański) i nawet zamieściłem go w Galerii KMF :mruga:

Myślę, że to zdjęcie powinno Ci pomóc ;)
:strzałka: galeria/details.php?image_id=533

irisbus

Post autor: irisbus »

J-31 pisze:Myślę, że to zdjęcie powinno Ci pomóc
Faktycznie, za proste to to nie jest ale spróbuje coś z tym zrobić, dzięki za zdjęcie :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Tu musimy zgodzić się na uproszczenia bo dach z boku kształtuje się odpowiednio:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Spoko. Dach modelu można spokojnie lekko zaokrąglić na bokach. Tak więc nie musi być kwadratowy ;)

ODPOWIEDZ