SM48

Szymon

Post autor: Szymon »

No ale listki by się jakieś przydały

irisbus

Post autor: irisbus »

sm48 pisze:No ale listki by się jakieś przydały
Doświadczeni modelarze sklejają bez :mruga:

A tak BTW można liczyć na malowanie Lotosu, CTLu lub PTKiGK ?

S_S

Post autor: S_S »

irisbus pisze:Doświadczeni modelarze sklejają bez
Ja próbowałem i mój klej jest na to za słaby a "kropelka" i inne super glue niszczą papier...

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

S_S pisze:
irisbus pisze:Doświadczeni modelarze sklejają bez
Ja próbowałem i mój klej jest na to za słaby a "kropelka" i inne super glue niszczą papier...
Nie niszczą, jeśli się ich odpowiednio używa. Ja prawie wszystkie swoje modele posklejałem Kropelką, SuperGlue i Bizonem (wszystkie to cyjanoakrylany)- wszystko się trzyma, nie chce się rozlecieć, a papier nie jest zniszczony. Robię tak, że nie używam dużo takiego kleju, by zbytnio nie przesiąkł i nie zrobił białych nalotów. Moim zdaniem cyjanoakrylany są jednymi z najlepszych klejów do modelowania :D ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

S_S pisze:
irisbus pisze:Doświadczeni modelarze sklejają bez
Ja próbowałem i mój klej jest na to za słaby a "kropelka" i inne super glue niszczą papier...
Zgadza sie :!: Niektóre kleje cyjanoakrylowe potrafią zniszczyć papier więc po co sobie utrudniać sklejanie jakimś Superglutem lub Kropelką. Ja używam kleju polimerowego uniwersalnego Dragon (do styropianu). Nie brudzi on papieru szybko wysycha i przedewszystkim jest bezbarwny.

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Ja sobie pozwoliłem przemalować ten model na TEM2-257 z K. P. Kuźnica Warężyńska S. A. Nie jestem pewien malowania drzwi, ponieważ nie do końca wiem gdzie, które mają być. Oto on:
Obrazek Obrazek
A to oryginał (byćmoże coś pominąłem):
ObrazekObrazek
Mam jeszcze pytanie: gdzie są żaluzje :?:

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

irisbus pisze:A tak BTW można liczyć na malowanie Lotosu, CTLu lub PTKiGK ?
Model jest w skali H0 więc jego wymiary są dosyć małe dlatego cała nadbudówka została tak przerysowana żeby nie trzeba było wklejać drzwi do przedziałów maszynowych.
Teraz powinno być jeszcze przejrzyściej:

TEM2-215 PTKiGK ZABRZE:
Obrazek Obrazek

SM48-279 LOTOS Kolej:
Obrazek Obrazek

SM48-121 PKP:
Obrazek Obrazek

W modelu zostały dodane: poręcze, zderzaki i sprzęgi.

ODPOWIEDZ