[Relacja] Budowa pojazdów kolejowych i innych

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Szymon pisze:Szkoda, że wnętrza nie robisz
Wnętrza nie robie z kilku powodów. Po pierwsze wnętrze kabiny a dokładnie pulpit maszynisty jest mało podobny do orginału (jest źle wyrysowany). Po drugie to co mi z wnętrza kabiny jak brak wnętrza przedziału maszynowego.

Szymon

Post autor: Szymon »

Fotki z dzisiaj:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę o surowe komentarze :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Szymon pisze:Proszę o surowe komentarze
Troszeczke profil dachu przy górnym reflektorze ci nie wyszedł. Zostały dosyć brzydkie dziury.
A oto dalsze fotki z prac nad EP09:
ObrazekObrazek
Teraz będzie najgorsze: poręcze i stopnie.

805Na

Post autor: 805Na »

Zrobiła się niezła konkurencja :chytry:
Oba modele super, tylko czekać na następne foty. :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

805Na pisze:Zrobiła się niezła konkurencja
Raczej to nie konkurencja bo Szymon skleja zupełnie inną lokomotywe o innym stopniu trudności niż moje EP09. Model SP45 jest o wiele łatwiejszy choć to nie znaczy że mało atrakcyjny.

Szymon

Post autor: Szymon »

Paparazzi pisze:Model SP45 jest o wiele łatwiejszy choć to nie znaczy że mało atrakcyjny.
Serio, to ja już się boję jak będę sklejał Ep09

Paparazzi pisze:Troszeczke profil dachu przy górnym reflektorze ci nie wyszedł. Zostały dosyć brzydkie dziury.
Też to zauważyłem, ale z drugiej strony jest lepiej :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Doklejone skrzynie baterii, poręcze i stopnie na czołach lokomotyw:
ObrazekObrazek

kilof

Post autor: kilof »

Czemu nie retuszujesz krawędzi ? Chociażby pastelami przejechać te białe krawędzie i będzie cycuś picuś.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Paparazzi pisze:właśnie rozpoczeły sie prace modelarskie przy budowie dwóch lokomotyw EP09. Oto efekt czterech godzin pracy:
Wow. Piękne. Podziwiam Cię, że chciało Ci się robić od razu dwa modele :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

kilof pisze:Czemu nie retuszujesz krawędzi ?
Mam lenia do tych rzeczy :retard:
kilof pisze:i będzie cycuś picuś.
Ale tak teżjest chyba całkiem nie źle.
J-31 pisze: że chciało Ci się robić od razu dwa modele
W tych dwóch lokomotywachelementy są takie same więc wycinam i sklejam je hurtowo. A właściwie to mam już sklejoną ET22-2000 więc EP09 w barwach PKP Cargo będzie do tego modelu jak najbardziej pasowała. Co do drugiej EP09 to mam sklejony starszy model tej lokomotywy wydany w "Kartonowym Fanie" (numeru niestety nie pamiętam) więc też będzie pasowała.

irisbus

Post autor: irisbus »

Paparazzi pisze:Co do drugiej EP09 to mam sklejony starszy model tej lokomotywy wydany w "Kartonowym Fanie" (numeru niestety nie pamiętam) więc też będzie pasowała.
Jak skończysz to proszę porównanie tych dwóch loków na jednej fotce ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

irisbus pisze:Jak skończysz to proszę porównanie tych dwóch loków na jednej fotce
Na pewno zrobie takie porównanie bo oba modele różnią się bardzo i będzie to ciekawie wyglądać. :D

Szymon

Post autor: Szymon »

Zabrałem się za model wagonu 23K:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:D

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Szymon pisze:Zabrałem się za model wagonu 23K:
Ja go sobie kilka lat temu zabrałem na wakacje, na Kretę - łatwy model, nizbyt dużo części, akurat na wyjazd :D

Teraz muszę sobie doplanować, co wezmę tym razem - niedawno zamówiłem sobie kilka nowych modeli: "Wigierek" z WKW (WLs50 + cztery wagoniki; jeden wagonik już sklejony (niemalże) - z tym, że został on przerobiony na... motorowy MBxc1-44, lokomotywownia macierzysta: WMD Witaszyce Wąsk :D ), Pm36-1, Lyd1-211, EN94-32, ET22-2000, TKi3 (wybiorę sobie numer inwentarzowy 236) oraz TKt48-127 wraz z wagonami 208K i 9W oraz... Jelczem Berlietem PR100 (już sklejonym :D ).

I myślę, że na wyjazd zabiorę... Lyd-211 (skleję ją w skali 1:45, 1:87 zostawię sobie na później, nie na wyjazd) i może resztę "Wigierka" :)
Niedługo wstawię zdjęcia tej witaszyckiej motorówki - ciekawie wygląda :D
(Muszę jeszcze dorobić jej elementa podwozia - imitację silnika, chłodnicy, przekładni, wału, baterii akumulatorów, sprężarki i zbiornika paliwa. Ale to już akurat trudne nie będzie... Najgorsze były do zrobienia [a zwłaszcza "oszklenia" folią] przody ;) ).

Szymon

Post autor: Szymon »

Moje prace nad Fiatem powili ruszają po długiej przerwie:
Obrazek
Obrazek
Wiem, beznadziejny :(

ODPOWIEDZ