[Relacja] Montaż SM42

Ogryzek

[Relacja] Montaż SM42

Post autor: Ogryzek »

Witam w kolejnej mojej relacji. Już trochę czasu upłynęło od skończenia Ty5-6. Więc czas coś pokazać nowego. Otrzymuje dużo pytań odnośnie SM42 a że nadarzyła się świetna okazja by pokazać częściowy montaż SM42 na bazie odlewów jakie proponuje do zakupu (szczegóły na PW) więc duża część pytań zostanie rozwiana. Częściowy montaż ponieważ właściciel przyszłej SM42 będzie sam kończył dzieło przez osadzenie wszystkich gotowych komponentów na bazie BR290 :-P

A wiec.. DO DZIEŁA :mruga:

Jak pisałem na początku SM42-700 (bo taki nr lokomotywa otrzyma- tak zadecydował przyszły właściciel) Będzie z odlewu żywicznego.

Prócz odlewu
Obrazek

Należy dokupić:

Kalki

Reflektory
Obrazek

Blaszki

Oraz zderzaki za którymi czekam.

Dziś prace wystartowały. Odlew został odtłuszczony oraz zostały naniesione blaszki. Zacząłem częściowo "uzbrajać" pudłu w detale które będą malowane wraz z pudlem (prócz wymienionych blaszek)

Obrazek

Na dziś to tyle. Niestety mam bardzo ograniczony czas przez prace- ale spokojnie. Co dzień będzie coś nowego :retard:

[ Dodano: 2011-05-11, 17:07 ]
o taka cisza :o: Nikt nie ma uwag, rad? PISAć ŚMIAŁO TEN TEMAT NIE GRYZIE :mruga:

[ Dodano: 2011-05-11, 20:59 ]
Dziś wiele się nie zmieniło (za bardzo wypompowany z pracy dotarłem do domu) :| Uzupełniłem jednak drobne detale oraz poprawiłem drobne pierdółki :mruga: Jutro lecimy z malowaniem :retard:

Obrazek

[ Dodano: 2011-05-12, 19:32 ]
Następny etap SM42 została zrobiony to pokrycie podkładem. I tu już mam mały poślizg :| Ponieważ etap ten był planowany na dzień wczorajszy a dziś miałem kłaść już pasy... No nic w sobotę będzie ostra jazda. Dziś też rama została przygotowana do malowania. Maskownice oraz wahacze zostawię na koniec (najmniej pracy z nimi).

Pomyślałem by zrobić coś wyjątkowego i ta SM42 otrzyma zasłony na chłodnice :retard: ot coś podobnego:

Obrazek

Mało kto to odzwierciedla w modelu :cool:

[ Dodano: 2011-05-14, 10:11 ]
Wczoraj nic nie zrobiłem- organizm wymagał odpoczynku. Teraz się do roboty. Planuje dziś już kastę stonki pokryć na zielono, ramę, zbiorniki, maskownice na czarno. Tak ze zostanie do dopieszczenia już tylko kasta.

irisbus

Post autor: irisbus »

No Stoneczka bardzo ładnie zaczyna wyglądać, pomysł z tymi zasłonami na chłodnicy całkiem ciekawy.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Zobaczymy jak będzie z wykonaniem tych zakryć drzwi chłodnicy. No ale do rzeczy :D Jak pisałem dziś sobota wiec ostro warsztat nadrabiał opóźnienie tak ze jest już wszystko zgodnie z planem :mruga: Dziś została rama pomalowana na czarno, kasta dostała już barwę zieleni a pas pomarańczowy spokojnie sobie schnie.

Obrazek

Obrazek

Reflektory już są gotowe do podłączenia oświetlenia.

Obrazek

Poza tym poręcze zostały pomalowane na biało oraz ramka reflektorów na zielono.

Jutro planuje wykończyć ten pas pomarańczowy (nie wiem jak długo będzie schło- mam pecha na ten kolor wiec wole nie ryzykować), szyby wprawić no i brać się za kaki i resztę drobiazgów :retard:

W zasadzie dla mnie będzie to koniec powoli pracy nad ta SM42 :P Zacznę wiec robić kolejny model który ma byś dołączony do tej SM42 :retard:

irisbus

Post autor: irisbus »

No coraz lepiej ta Stonka zaczyna wyglądać, kolorki ma ładne, już się nie mogę doczekać finału by zobaczyć ją w całej okazałości ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

No finał jest coraz bliżej... Tz etap mojej pracy (reszta zależny już od właściciela)

Dziś poszło jak po masełku przez co kończę prace z małym wyprzedzeniem:cool: Boczne pasy są tak jak powinny być, kalki nałożone, tabliczka FABLOK na miejscu wiec można już powiedzieć SM42-700- "już jest" :retard:

Obrazek

Jutro planuje zrobić pasy czołowe, zasłony chłodnicy, drabinki oraz wprawić szyby. Na tym mój etap będzie się kończył :|

Przywiązuje się do modeli które robię i zawsze zal mi jest się z nimi rozstawać.. No ale cóż... Kolejne zlecenia czekają wiec nie ma co się smutać tylko DO ROBOTY :!: :!: :retard:







No nic... Jak pisałem wcześniej plan został zrobiony... Brakuje tylko po jeszcze jednym trójkącie na czołach i koniec. Tak że szyby zamontowane, drabinki na miejscu, oraz osłony na chłodnice (masakra z nimi ale w miarę wyszło :mruga: ).

Obrazek


Dziś już nie zdążę ale jutro po pracy (mam nockę) naniosę drugie pasy i SM42-700 zjeżdża z wind ustępując miejsca dwóm WM15 a po nich ASF.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Tak się zapytam o te trójkąciki...czy to są podpórki w pudełku pizzy? :rotfl:

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Tele Pizza :retard:

A tym czasem dotarły zderzaki :mruga:

Obrazek

Tp4

Post autor: Tp4 »

Coś długo je montujesz ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tp4 pisze:Coś długo je montujesz ;)
Cierpliwości, Ogryzek ma pewnie sporo innych obowiązków ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Witam.

A kurcze ciężko z czasem, praca, zlecenia, budowa makiety komuś... No ale wracając do tematu.

Lokomotywa została już wysłana do właściciela który dokończy ja w odpowiedni sposób. Pozostaje wiec czekać aż on sam pokaże efekt końcowy.

Teraz w wolnej chwili będzie robiona WM15 po niej idą wagony (12sztuk teleskopów- zlecenie) a dalej zobaczymy. Planuje zrobienie dioramy modułowej na normach Fremo. Mówiąc ogólnie:
-szlak dwutorowy
-zelektryfikowany
-na wysokim nasypie
-linia realna (co ułatwi mi jej odwzorowanie oraz porównanie).

Diorama będzie na 5 segmentach po 90cm każdy czyli 4,8m razem... To chyba na tyle :cool:

Erwuzet_6

Post autor: Erwuzet_6 »

Tak z ciekawości - kto jest producentem odlewu?

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Głównie Ostbahn :)

Erwuzet_6

Post autor: Erwuzet_6 »

Hmmm, tak nawet myślałem... Ale to dobrze - przynajmniej wiadomo, że odlewy pierwszej jakości ;] Taka moja mała porada jeszcze dla Ciebie - wszystko fajnie, ale z tym malowaniem to chłopie... Proponowałbym Ci zakupić w modelarskim pędzelek 0.5 mm i spróbować delikatnie zamaskować te "wylewy" z pomarańczowego pasa, bo niestety niesamowicie psują one efekt końcowy... Zamierzasz go jakoś "zmotoryzować"?

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Erwuzet_6 Nie pytaj ile ^%&* poszło nad tymi pasami- zrobiłem najlepiej jak moglem. Poza tym w planach mam zakup aerografu wiec będzie duuuzo lepiej. Samo serce do SM będzie montował właściciel SMki która już daawno poszła do niego :)

P.S. Nie jestem modelarzem rangi Fenixa czy Tomka05 (myślę że wiesz o kim mowa) tak ze wybacz ;)

ODPOWIEDZ