[Warsztat] Elektrosadzarka - sianie trawy

Ogryzek

[Warsztat] Elektrosadzarka - sianie trawy

Post autor: Ogryzek »

Kto nie chciał mieć na swojej makiecie/dioramie/wystawce realistycznej trawy? Chyba każdy, w tym i ja. Niestety mata trawiasta czy jakieś posypki nie dają realnego efektu a wręcz przeciwnie psuja cały efekt pracy jaka włożyliśmy w budowę całości.

Najlepiej wykonać realistyczna zieleń za pomocą elektrosadzarki- ale znowu kogo stać na zakup jakiś firmówek? Mi osobiście szkoda kasy.

Na jednym z for jest instrukcja montażu całej elektrosadzarki tanio i skutecznie http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=10&t=12090

Nie tracąc czasu zakupiłem na allegro łapkę na owady a w sklepie ze sprzętem gospodarstwa domowego sitko. Po 5min udało mi się zrobić wszystko (nie mam lutownicy wiec zastąpiłem ja tymczasowo taśmą izolacyjna.

Gotowe urządzenie
Obrazek

Po zrobieniu i zakupieniu trawy do elektrosadzarki ( w moim przypadku Heki 3354 i 3350) test wyszedł tak:

Obrazek

Obrazek


Myślę ze to wystarczającą zachętą dla innych by próbować robić swoje prace coraz leprze jest to co pokazałem ;)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Hmmm...
Ciekawie to wygląda.
Może też zmajstruję takie "cóś", ale jak uprzątnę mój "artystyczny nieład" na biurku...

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Polecam i ostrzegam przed jednoczesnym kontaktem obu biegunów :!: Mimo 3v (dwie baterie) ma KOPA :mruga:

OPi

Post autor: OPi »

Polecam dłuższe igiełki trawy, ponad 5mm długości, bo krótsza wygląda jak dywan. :) wiem co mówię, bo elektrosadzarkę zbudowałem sam rok temu i od tej pory używam i wiem co mówię :)

[ Dodano: 2011-08-20, 17:14 ]
Jeśli chodzi o kopanie to racja. Ale można z tego zrobić fajną zabawę ;)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Ja się zastanawiam czy to możliwe oberwać z 2000 volt i nie umrzeć.
Tata elektryk miał drobną przetwornicę i powiedział mi, że od niej oberwałem z 200 volt.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

OPi Wiem ze dłuższa była by lepsza ale w sklepie nie mieli ( :shocked: ) Zdziwko mnie wzięło jak zobaczyłem tylko Heki :| Liczyłem na polaka- ale co tam- jak poligon to poligon, późnij poprawić można :mruga:

[ Dodano: 2011-08-20, 17:21 ]
maciejka250 Zależy jakie masz natężenie- o ile pamiętam to od nie zależy kop :diabeł:

OPi

Post autor: OPi »

maciejka250 aby umrzeć po spotkaniu z prądem trzeba, że się tak wyrażę, spełnić warunek 30 mA (miliamper).

W przypadku elektrosadzarki, jest to zawsze mniej. W przypadku kontaktu od prądu, mamy jedynie 230V, ale zdecydowanie więcej amper, czyli grozić może śmiercią. Czy umrzemy - zależy od wielu warunków - kiedy wsadzajmy palce do kontaktu, czy mamy buty, czy jesteśmy boso, czy jest wilgotno, czy nie, czy jesteśmy wyspani, czy nie. :)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Co do elektrosadzarki to jedynie osoby z zastawka serca mogą się obawiać generalnie. Jeśli zaizoluje się kable, nie dotknie sie dwóch biegunów to wszystko jest oki. Ja zrobiłem błąd ze grzebałem palcem w sitku a nadgarstkiem dotknąłem słupa który był mokry i temu mnie popieściło- nie jest jakieś to mocne kopniecie ale czuć wyraźnie :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kwestie bezpieczeństwa przy użytkowaniu tego typu urządzeń - szczególnie wykonanych samodzielnie - są dosyć istotne. Toteż pozostawiłem część Waszych postów. Nie mniej jednak prosiłbym o trzymanie się tematu ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

J-31 Kwestia bezpieczeństwa jest opisana w linku do którego odsyłam osoby chętne do zrobienia takiego urządzenia w pierwszym poście tematu.

Urządzenie może być niebezpieczne dla osób które maja problemy z sercem (wada serca, rozrusznik etc). Dla pozostałych użytkowników kopniecie może co najwyżej się zakończyć nietypowym uczuciem- wiem bo mnie "złapało", ale to tez była moja wina i nie uwaga. Dodam ze nie jestem pierwsza osoba która zrobiła takie urządzenie, nie pierwsza która je użytkuje z powodzeniem i nie ostatnia którą popieściło ;)

Tu mała fotka z moich pierwszych poczynań z ta technologia :D
Obrazek

Oczywiście to nie koniec bo będzie jeszcze wyższa trawa, kępy, krzaki i drzewa tak ze będzie to na pewno lepiej się prezentowało niż obecnie ;)


Dziękuje za zrobienie porządku.
Ostatnio zmieniony 2011-08-23, 14:37 przez Ogryzek, łącznie zmieniany 1 raz.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Płyty własny wytwór ?
Zawsze lubiłem takie drogi.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

A jak myślisz? Chciałem tu rozprowadzić takie płyty ale ilość chętnych jest za mala by się zwrócił koszt materiału :| I na ten temat możemy popisać w innym dziale. Super tez wygląda trawa sadzona miedzy szczeliny :D

ODPOWIEDZ