Tabor kolejowy Kolejorza

Adrys1005

Post autor: Adrys1005 »

http://www.youtube.com/watch?v=LVHcL2kNkoE
Znalazłem takie coś. Może Ci się przyda

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Kto wie co się znajduje w dwuch pierwszych oknach (przedziałach(?)) po lewej?

>>> plik usunięty <<<

irisbus

Post autor: irisbus »

Kuchnia? a tak na marginesie dwóch ;)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

irisbus pisze:Kuchnia?
A w ostatnich dwóch też, kuchnia czy mini barek (sklepik)? :o:

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Kolejorz91 pisze:Kto wie co się znajduje w dwuch pierwszych oknach (przedziałach(?)) po lewej?


Jeżeli to jest wagon Wrbd to w 1 oknie masz toaletę połączona z przedziałem (okno 2), 3 okno to kolejny przedział (często służący za magazynek). Okna od 4-9 przedział gastronomiczny, 10,11- Kuchnia i ostatnie 12 przedsionek kuchni. Tak to wygląda patrząc na zamieszczona przez Ciebie grafike :cool: Jak wygląda sprawa w innych seriach niż Wrbd- nie wiem choć podejrzewam ze podobnie :)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Ogryzek, dzięki za info, przyda się do tworzenia tego modelu ale w barwy IC. :)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Kolejorz91 pisze:Ogryzek, dzięki za info, przyda się do tworzenia tego modelu ale w barwy IC. :)
Nie ma za co. Jak pisałem jeśli wnętrze się nie rożni miedzy pokazanym Wrbd a obecnym IC to podałem jak najbardziej pomieszczenia tak jak są. Podobnie jak z salonką. Daj mi czas to znajdę foto tych przedziałów itp ;)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Tutaj taki wagon Wrbd IC

>>> plik usunięty <<<

[ Dodano: 2013-05-22, 12:57 ]
a tu jego wnętrze i takie zrobiłbym ale tu widać tylko przedział gastronomi :)
Obrazek

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Czyli przedziały zostawili w taki sam sposób jak były tylko inaczej wykończyli- ot co :)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Wagon Barowy WRbd IC
Obrazek

Obrazek

Obrazek

marcinwroclaw1981

Post autor: marcinwroclaw1981 »

gratulacje świetny model w poniedziałek go drukuje a mam pytanie zrobisz takie malowanie wagonu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a67 ... c2774.html z środkiem proszę

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Hmm... myślę, że nie będzie potrzeby tworzenia nowego tematu i wrzucę to Tutaj m.in. tor(y) dla modeli tu obecnych w tym temacie. Z myślą o nie zrobiłem model toru (do sklejenia) gdzie może się zmieścić jeden wagon lub dwie lokomotywy np. z Zetki jak kto ma lub inne, innej firmy(?). Można też więcej wydrukować i skleić np. pod EN57 takie jakie ma Adrys1005 lub jak kto woli pod swój skład złożony z lokomotywa+wagony :chytry: Fajnie też by wyglądało jakby przy torze znalazł się semafor, ale niestety nie mam wyrysowanego bo mi sie na razie nie chce :mruga: Na pewno komuś się to przyda ten tor. ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-06-02, 20:55 przez Kolejorz, łącznie zmieniany 2 razy.

Adrys1005

Post autor: Adrys1005 »

Pomysł fajny :) ale tory mogłeś zrobić z nasypem, tak żeby od boku (znaczy na krańcach) miały kształt trapezu. Belki podkładów z kolei powinny być ciut dłuższe.
Coś jak na przykład Roco Geoline:
Obrazek
Na koniec. Mógłbyś to wrzucić na jeden arkusz. Ja robię straszliwy burdel jak rysuje modele, ale mimo to staram sie zmieścić na jak najmniejszej ilości stron :) Przełożysz parę podkładów z dolnej linijki w te puste pole, a na dół wrzuć szyny :)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Adrys1005 pisze:ale tory mogłeś zrobić z nasypem, tak żeby od boku (znaczy na krańcach) miały kształt trapezu. Belki podkładów z kolei powinny być ciut dłuższe.
Poprawione podkłady, są dłuższe oraz kształt nasypu tapeza będzie bo pokazałem gdzie zagiąć ;)

Adrys1005

Post autor: Adrys1005 »

A no widzisz... nie porównałem szerokości góry i dołu :) Jak tak, to cofam ostatnie i masz to fajne :)
Ostatnio zmieniony 2013-06-03, 11:24 przez Adrys1005, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ