[Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: J-31 »

Jestem pod wrażeniem Ogryzek. Model już wygląda super :P

Ogryzek

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Ogryzek »

Dzieki J-31. Do ukończenia zostało oświetlenie, reflektory i czołownica do dopieszczenia. Model jeździ swobodnie, wpisuje się w luki itp. Tak ze niebawem będą ostatnie wpisy relacji. Później to już tylko w razie innych malowań będę wstawiał zdjęcia. Chyba ze pojawia się jakieś pytania w co wątpię :P

Poza tym będzie na dniach kolejna- lecz mala relacja (podobnie jak z Sk). Z tym ze z wagonem platforma typu 401z

Piotr

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Piotr »

Należą się brawa dla ciebie, model dobrze wygląda :) Oby cię zachęcił do pracy i oby powstało takich więcej.

Ogryzek

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Ogryzek »

Lubel. Będzie więcej- jak zauważyłeś jest już rozpoczęta relacja EN57. Planowane na ten rok ( na 98%) SU45, ST45, SU46, EP09, ET22 a skoro jest EN57 to tez będzie EN71 i mala niespodzianka czystko historyczna Lux-torpeda. Na jakieś 70% GAMA, na 55% E6ACT (Dragon) oraz E4MSU (Gryfin). Sam jak widzisz jest tego trochę. Sam sputnik tez nie jest singlem (prace trwają nad 6 sztukami). Mimo to dzięki za dobre słowa.

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Kolejorz »

Podobają mi się te twoje kolejne nowości m.in. ST45. :) Hm, EN71? A może i też ED72 w malowaniu IR, kiedyś (czas nie określony) powstanie w twoim wykonaniu? :mruga:

Przynajmniej masz co robić. :P

Powodzenia!

Ogryzek

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Ogryzek »

ED72 to zupełnie inna budowa. Jeśli chodzi o kible to bliżej na ten temat będę pisał w temacie o EN57. Pozwolę tu nadmienić ze EN57 od EN71 nie rożni się wiele. Na pewno będzie EN57 w wersji SPOT i ściętym czołem. Co do malowań. Pisałem już w temacie "Relacja EN57". Nie problem zrobić malowanie... Problem zaczyna się z kalkami. Kalki są na klasyczne kible i PR. Tak wiec malowania klasyczne, z strzałą (obojętna kolorystyka), bordowe są jak najbardziej w zasięgu reki. Do póki nie będzie kalek nie ma sensu malować KM, KW, KD, KŚ, SKM i nie wiem jeszcze jakich tap pstrokatych ;) Z reszta klient nasz PAN- chce to będzie miał jak chce :P

Ogryzek

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Ogryzek »

Dla zainteresowanych. Zostały dwie ostatnie kasty ET21! Więcej produkowany sputnik nie będzie. W razie zainteresowania proszę pisać na PW.

Ogryzek

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Ogryzek »

Poręcze zamontowane. Sa to blaszki z zestawu GPM. Lednie wyglądają... Lecz sa MEGA delikatne :confused:

Obrazek

Do ukończenia zostało tylko wykonanie oświetlenia :retard:

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Kolejorz »

Bardzo ładny ten spustnik. Aż sie chce go mieć u siebie na biurku. :D No poręcze jak widać, są delikatne. Mnie by się nie udało by zamontować tak delikatny element. Chociaż mnie ręce nie drżą to z tym bym ja (w moim przypadku budować taki tego typu model) chyba nie miałbym problemu. :retard:

Ogryzek

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Ogryzek »

Kolejorz pisze:Aż sie chce go mieć u siebie na biurku. :D
Mówisz- masz. Są dwa ET21 które szukają właściciela :mruga:
Kolejorz pisze:Mnie by się nie udało by zamontować tak delikatny element.
Udało by się... Peceta, głęboki wdech i idzie przykleić ;)
Kolejorz pisze:Chociaż mnie ręce nie drżą to z tym bym ja (w moim przypadku budować taki tego typu model) chyba nie miałbym problemu. :retard:
Mam swój sposób na "drgawki" :retard:

Ogryzek

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Ogryzek »

Końcowe niemal ze zdjęcie sputnika (tak na szybko). Lokomotywa jeździ, jak widać z zewnątrz praktycznie skończona- do ukończenia brakuje tylko węży. Jutro wstawię już ostatnie foty ukończonego sputnika :)

Obrazek

Ogryzek

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Ogryzek »

No i koniec. ET21-79 jest już na torach opuszczających ZNTK.

Obrazek

Na warsztacie pojawi się jeszcze parę sztuk ET21. Będzie jedna na pewno zielona a pozostałe w pokazanym wcześniej malowaniu... O ile nie znajda się zakłady zainteresowane nabyciem ET21 pójdą one na powszechnie znany portal aukcyjny :mruga:

W razie pytań służę pomocą ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: J-31 »

Bardzo ładnie udało Ci się go odwzorować. Gratulacje :)

Ogryzek

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Ogryzek »

Do końca nie jestem zadowolony... Następne będą lepsze ;)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: [Relacja] ET21 czyli start Sputnika :)

Post autor: Kolejorz »

Ogryzek pisze:Do końca nie jestem zadowolony...
A czemuż to? Przecież jest idealny. :)

ODPOWIEDZ