[Relacja] Jelcz-Berliet PR100 by MIG

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

No model prezentuje sie bardzo ładnie aż mam apetyt na niego bo efekt końcowy jest naprawdę ładny. Gratuluje wytrwałości w budowaniu modelu. :o:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MIG pisze:Skończyłeeeeem, no jeszcze koła, ale nie czepiajmy się szczegółów. :D
Gratulacje. Co prawda brak kół robi różnicę, ale i tak jest pięknie :)

Koti821

Post autor: Koti821 »

Panowie wiem że nie powinno się odkopywać tematów, ale mam pewną sprawę do was na temat owego modelu.
Zamówiłem go na allegro (jeszcze czekam na niego) no i zastanawia mnie pewien fakt. Mianowicie:
-czy szybki już są w zestawie
-orurowanie
-dykta
:?:
Co prawda zamawiając go na allegro, kobieta (właścicielka sklepu) pisała do mnie że model można kupić z oryginalnej strony oraz właśne z allegro. Więc chyba będzie wszystko? Czy muszę jeszcze pozamawiać resztę?

Adam_pl

Post autor: Adam_pl »

3x nie ;)

Koti821

Post autor: Koti821 »

Adam_pl pisze:3x nie ;)
Proszę... Nie załamuj mnie :confused:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Nihil novi.

W przypadku dużych modeli kartonowych nigdy nie ma dołączonych elementów z innego materiału niż karton. Tektura, folia, drut itp... - to wszystko należy załatwić we własnym zakresie.

Koti821

Post autor: Koti821 »

Okej ;) Model przysłano mi dzisiaj, ale że bardzo podoba mi się wykonanie kolegi MIG, a zwłaszcza:
Obrazek
Obrazek
Więc jeżeli nie było by problemu to bym poprosił o pewne informacje oraz rady ;)
1.Jak mam powiedzieć w sklepie modelarskim o tekturkę. No wiadomo o co chodzi. Wielkość oraz grubość.
2.Jak uzyskać taki wspaniały efekt "połysku". Wiem że to jest lakier, no ale jak to zrobić żeby papier nie napił się, i nie po marszczył.
3.Jakiego kleju używać? Chodzi mi o taki żeby papier się nie marszczył ale za to wspaniale łączył się z różnymi elemętami, no i żeby nie pozostawiał śladów czy też odbarwień.
Jeżeli wymyślę coś jeszcze to napiszę. Temat o relacji budowy również założę (o ile mogę) bo naprawde zależy mi na tym aby model wyglądał tak samo jak na fotach, a może i lepiej ;)

PS. A z kąd ja mam wiedzieć jak były rozmieszczone rurki wewnątrz pojazdu? :wall:

Junior

Post autor: Junior »

Co do pytania 3. Ja ci polecam polimerowy, bo nie odkształca a jak skapnie to da się zdrapać.

A z tego co pamiętam układ rurek był ładnie narysowany w wycinance. ale jeżeli się mylę to można wywnioskować ze zdjęć typu http://www.przegubowiec.com/images/stor ... 3259wn.JPG
W googlach tego jeszcze pełno będzie

Koti821

Post autor: Koti821 »

Junior pisze:Co do pytania 3. Ja ci polecam polimerowy, bo nie odkształca a jak skapnie to da się zdrapać.

A z tego co pamiętam układ rurek był ładnie narysowany w wycinance. ale jeżeli się mylę to można wywnioskować ze zdjęć typu http://www.przegubowiec.com/images/stor ... 3259wn.JPG
W googlach tego jeszcze pełno będzie
No z klejkiem to się przyda ;) Co do rurek to faktycznie są w modelu ;) Jak pisałem tego postka wyżej to po 20 min pojechałem go odebrać z poczty :mruga:

ODPOWIEDZ