[Relacja] Jelcz-Berliet PR100 by MIG

MIG

Post autor: MIG »

Dokładnie. Ja tylko tym wicinam, a drobne elementy np, kierunkowskazy rpzednie, małymi nozyczkami do paznokci.

Matt

Post autor: Matt »

Ech.. A ja takimi nożyczkami jak dotąd wszystko wycinałem :retard:

Nikki

Post autor: Nikki »

Chłopaki! ¯e tak zapytam: bardzo trudne to jest do sklejania? Bo zastanawiam się czy sobie go kupić, czy nie... Bo jeśli ciężko się skleja, to odpada...

Matt

Post autor: Matt »

No wiesz... Jeśli chce Ci się grzebać nożyczkami, zacinać się nożem, brudzić sobie palce wikolem i szukać po sklepach przeźroczystej foli :retard: to ten model jest przeznaczony dla ciebie :P

PS. Teraz jestem w wykańczaniu silnika. Jutro kupię niezbędne druty i będzie :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

[fquote="ikarus9587"]Chłopaki! ¯e tak zapytam: bardzo trudne to jest do sklejania? Bo zastanawiam się czy sobie go kupić, czy nie... Bo jeśli ciężko się skleja, to odpada...[/fquote]
Na pewno warto jest mieć ten model w swojej kolekcji. Posiadam ten model w stanie surowym. Po przeglądnięciu kartek nie mam do niego zastrzeżeń. Model ładnie wydany ale co do szczegółów to troszeczke tego jest. Naprawde trzeba cierpliwości i samo zaparcia żeby go skleić.
Ostatnio zmieniony 2007-07-02, 22:30 przez Paparazzi, łącznie zmieniany 1 raz.

Erwuzet_6

Post autor: Erwuzet_6 »

Popytaj w sklepach z chemią budowlaną o folie techniczną 0.6 mm - doskonała na szyby...

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

Albo taką malarską folie ona jest trochę grubsza, ale też całkiem nieźle by wyglądało. Dostępna w każdym sklepie malarskim. :)

MIG

Post autor: MIG »

Razor 688 pisze:Albo taką malarską folie ona jest trochę grubsza,
Tylko traf na taką idealnie przeźroczystą, zycze powodzenia. ;]

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

MIG pisze:
Razor 688 pisze:Albo taką malarską folie ona jest trochę grubsza,
Tylko traf na taką idealnie przeźroczystą, zycze powodzenia. ;]
Może będzie pasować celofan do pakowania bukietów (do nabycia w kwiaciarniach). Ja taki celofan używam do modeli w mniejszej skali ale można zaryzykować z modelami większymi - powinien sie nadać.

Nikki

Post autor: Nikki »

Kupiłam go, i jak zobaczyłam to się przeraziłam. Sklejenie go zajmie mi chyba z rok! :shocked: No ale cóż... idealna zabawa na długie letnie wieczory ;)

Imperator

Post autor: Imperator »

Ja dziś go najprawdopodobniej kupuje. Mam pytanko, ile na niego czekaliście?

Nikki

Post autor: Nikki »

Ja nie czekałam, ponieważ kupiłam go w sklepie koło mnie :P Wycięłam już podłogę i podkleiłam na tekturkę, do d*py to wygląda, ale jak ja coś robię to przecież nie może być inaczej... A ta instrukcja to jest masło maślane, prędzej się domyślę co do czego niż zrozumiem czytając ten "opis budowy". Jak skleję coś więcej to zapodam fotki...

Imperator

Post autor: Imperator »

To chyba trafiłaś na inny gdyż w tamtym jest wszystko wydrukowane na kartonie 1mm chyba. A c do opisu to nie jest on rzeczą pierwszorzędną gdyż wiesz gdzie przykleić tył, a gdzie przód oraz jak podłogę (z silnikiem może być lipa)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

[fquote="ikarus9587"]Ja nie czekałam, ponieważ kupiłam go w sklepie koło mnie :P Wycięłam już podłogę i podkleiłam na tekturkę, do d*py to wygląda, ale jak ja coś robię to przecież nie może być inaczej... A ta instrukcja to jest masło maślane, prędzej się domyślę co do czego niż zrozumiem czytając ten "opis budowy". Jak skleję coś więcej to zapodam fotki...[/fquote]
Powodzenia przy budowie modelu. Czekam na pierwsze zdjęcia.

ep40

Post autor: ep40 »

Pewnie będzie dobrze, nie ma co narzekać.

ODPOWIEDZ