Zdjęcia modeli w trakcie i po sklejeniu

Inzynier70

Post autor: Inzynier70 »

Uznałem, że moje pudła to straszne badziewie, wymyślone naprędce, a Twoje wyglądają realistycznie i normalnie :)

klaymen

Post autor: klaymen »

Witam ponownie po dłuższej nieobecności i przedstawiam swój najnowszy model :) Tym razem jest to tramwaj 102Na Tramwajów Śląskich, numer 155. Model powstał według oryginalnych planów tramwaju i zdjęć oryginału. Szczególnie ciekawy jest przegub. W sumie jego obudowa składa się z czterech warstw , na przemian ruchomych i umocowanych na stałe. Tramwaj posiada typowe dla Śląska pojedyncze pierwsze drzwi. A prezentuje się tak:

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Model zostanie wydany w najbliższym czasie przez wydawnictwo Modelik (jest już na stronie wydawnictwa).

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

Hmm, dokładny. Jaka cena?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

O kurczę świetny ! A wiadomo może jaka będzie cena ?

klaymen

Post autor: klaymen »

54 złote, można jeszcze dokupić elementy wycinane laserem za 27zł.

Strona modelu w sklepie Modelika:
http://modelik.nazwa1.pl/sstore/product ... 9af7688083

irisbus

Post autor: irisbus »

Śliczny :shocked:

Awatar użytkownika
miechowiczanin
Posty: 26
Rejestracja: 2008-10-04, 13:16
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: miechowiczanin »

Cud, miód! A tak przy okazji mam pytanie. Jakimi wozami ze Śląska jeszce nas zaskoczysz? I to nie jest w ogóle powiedziane szyderczo, ale z czystej ciekawości.

Junior

Post autor: Junior »

Jak, ja się pytam jak to zrobiłeś :shocked:


Pozowolę się jeszcze zapytać klaymen jak długo zajmujesz się kartonem?[/b]

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

@miechowiczanin: Może Duewagiem Pt-8? Ciekawie by to wyglądało.

Awatar użytkownika
miechowiczanin
Posty: 26
Rejestracja: 2008-10-04, 13:16
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: miechowiczanin »

Albo np. Konstal-Alstom 116Nd? :)

klaymen

Post autor: klaymen »

Na razie zaprojektowałem już wszystko czego mieli plany w zajezdni (mam kontakt z ludźmi z zajezdni na Stroszku). Być może będę miał jeszcze dostęp do planów nowych Helmutów (Duewagów PT-8), chociaż to jeszcze nic pewnego. Co do 116Nd to zajezdnie podobno nie mają żadnej dokumentacji ,bo Konstal nie chce jej udostępniać. Na razie nie mam żadnych planów co do modeli komunikacyjnych.

Junior -kleję od około 12 lat, projektuję do wydania od trzech. A jak to zrobiłem to trudne pytanie :). Przede wszystkim używam programów do grafiki wektorowej (Corel, Autocad itp). Ostatnio słyszałem dużo dobrych opinii o darmowym Google Sketchup. Trzeba się tych programów nauczyć, ale potem jest moim zdaniem łatwiej niż przy normalnej grafice z pikseli, zwłaszcza dużo łatwiej utrzymać wymiary. Poza tym miałem bardzo dobre plany. Nie było z tym też tak łatwo -model powstawał od lutego ,i szczerze przyznam że kilka razy w trakcie budowy miałem ochotę go wyrzucić przez okno, zwłaszcza przy projektowaniu tego zaokrąglonego dachu :) .

Awatar użytkownika
miechowiczanin
Posty: 26
Rejestracja: 2008-10-04, 13:16
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: miechowiczanin »

Szkoda :( Będzie się trzeba obejść smakiem co do 116Nd.
A mam jeszce jedno pytanie: czy gdzieś w internecie jest zamieszczona relacja z budowy tego modelu?

klaymen

Post autor: klaymen »

Nie, nie prowadziłem nigdzie relacji

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

klaymen pisze:Witam ponownie po dłuższej nieobecności i przedstawiam swój najnowszy model :) Tym razem jest to tramwaj 102Na Tramwajów Śląskich, numer 155.
Wagon wyszedł Ci fantastycznie. Model naprawdę jest super realistyczny :)
klaymen pisze:Nie było z tym też tak łatwo -model powstawał od lutego ,i szczerze przyznam że kilka razy w trakcie budowy miałem ochotę go wyrzucić przez okno, zwłaszcza przy projektowaniu tego zaokrąglonego dachu :)
No właśnie te zaokrąglenia dachu to jest również mój ból głowy i oczywiście jedyny powód dla którego nigdy nie zająłem się budową modelu kartonowego Konstali 13N, 102N/Na - ale z tego co widziałem na zdjęciach super Ci to wyszło.

A zatem czy Możesz napisać - jak ten dach zrobiłeś ? ;)

Nikki

Post autor: Nikki »

miechowiczanin pisze:Będzie się trzeba obejść smakiem co do 116Nd.
Pomyśl, że ja muszę się obejśc smakiem jeśli chodzi o wszystkie modele kartonowe: Jelcz Berliet PR 100, Konstal 105N i ta stodwójka również... bo najzwyczajniej w świecie nie jestem w stanie tego skleić :(

@klaymen, na prawdę świetny model!

ODPOWIEDZ