[Relacja] Jelcz-Berliet PR100 by Koti

Koti821

[Relacja] Jelcz-Berliet PR100 by Koti

Post autor: Koti821 »

Witam all. Zamówiłem,dostałem i zacząłem składać owego Jelcza. Tutaj będę prezentował swoje postępy w składaniu tego wspaniałego modelu. Jak "wywołam" zdięcia, pokażę na czym stoję dokładniej ;)
Mam pytanko do tych co już kleili owy model. Zatrzymałem się na resorach. Jest to elemęt 19 zaznaczony jako 19*, czyli podkleić trzeba kartonem... Ale nie wiem czy mam podkleić każdy papierek, czy tylko jeden z nich. Ale jak podkleje wszystkie to będzie grube jak cholera, a jak jeden, to będzie krzywe i nie co głupio będzie wyglądało... Więc co ja mam z tym zrobić? Może po prostu naklejać jeden na drugi i koniec? :)

9507

Post autor: 9507 »

Jeśli dobrze kojarzę elemnty, to ja podkleiłem każdy ;)

Koti821

Post autor: Koti821 »

No ale czym? 0,5mm czy 1,0mm a może kartonem... Tylko że jak karton to jaki?

Nikki

Post autor: Nikki »

@Koti821, trzeba było przejrzeć poprzedni temat o tym modelu...
Paparazzi pisze:Porady na temat tego modelu można znaleźć w tej relacji:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=11084
Jeśli wejdziesz w tego linka i poczytasz to z pewnością dojdziesz do tego co i jak. Są tam zdjęcia, i wygląda na to, że każdy element jest podklejony, aczkolwiek wg mnie, nie wygląda to na karton a raczej na tekturkę...

¯yczę cierpliwości i powodzenia, bo mi się skleić tego nie udało :diabeł:

Koti821

Post autor: Koti821 »

Albo jestem tępy, albo ślepy. Nic nie pisze o tym :|

9507

Post autor: 9507 »

Podklejasz tak, jak jest napisane pod objaśnieniem "gwaizdek" (*/*/***).

Nikki

Post autor: Nikki »

Koti821 pisze:Albo jestem tępy, albo ślepy. Nic nie pisze o tym
Zamieszczone tam zdjęcia sobie obejrzyj i wywnioskuj z tych zdjęć. Myśl trochę!

Koti821

Post autor: Koti821 »

9507 pisze:Podklejasz tak, jak jest napisane pod objaśnieniem "gwaizdek" (*/*/***).
Ale jest "19*" to ja mam podkleić kartonem o grubości prawie 1,2mm? :o:

ironscull

Post autor: ironscull »

Koti821 pisze:Ale jest "19*" to ja mam podkleić kartonem o grubości prawie 1,2mm
Jeżeli tak jest napisane to tak powinno być, stosuj się do instrukcji, a powinno byc ok. Widzę jednak, że Kolega nie ma obycia z modelami kartonowymi, skoro nie umie nawet podklejać części. Nie chce byc zgryźliwy ale wydaje mi się, że postawił sobie Kolega cel, który jak na razie jest poza Kolegi zasiegiem. Proponuje zacząć od łatwiejszego modelu, a ten zostawić sobie na później. Nabierze Kolega wprawy to wtedy sklei ten model. I będzie to z korzyścią dla Kolegi i modelu. Pozdrawiam ;)

Koti821

Post autor: Koti821 »

Tutaj nie chodzi o doświadczenie w klejeniu. Stosuję się do instrukcji, tylko że skoro ja mam podkleić każdy kawałek kartonem o grubości ponad 1mm to będzie to większe, i będzie bardziej odstawało niż koła :lol:

ironscull

Post autor: ironscull »

Koti821 pisze:Tutaj nie chodzi o doświadczenie w klejeniu. Stosuję się do instrukcji, tylko że skoro ja mam podkleić każdy kawałek kartonem o grubości ponad 1mm to będzie to większe, i będzie bardziej odstawało niż koła
A mnie się jednak wydaje, że to o to chodzi. gdybyś mail obycie z modelami kartonowymi nie zadawał bys takich pytań. Są części, które wymagają podklejenia, a są częsci które doskonale poradzą sobie bez podklejenia. I tu właśnie wchodzi w grę doświadczenie. Poza tym druga kwestia, czytaj uważnie istrukcję. Popatrz jakie elementy powinny być podklejone i pomyśl czy na pewno muszą być podklejane. Popatrz na oznaczenia, czy aby na pewno jest tam karton 1 mm czy moze mniej. Z reguły wystarczy zastosować cieńszy karton niż podane w opisie i wszystko powinno się trzymać.
Ja jednak proponuje, odpuść sobie na razie ten model sklej coś łatwiejszeg, nie koniecznie związanego z KM. I nie mówie tu o tych kartonowych sześćscianach, to tylko uwstecznia.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Może jakieś zdjęcia?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

maciejka250 pisze:Może jakieś zdjęcia?
Nie bądź taki w gorącej wodzie kąpany. Zamieści je wtedy kiedy będzie chciał.

ironscull

Post autor: ironscull »

Kędzior pisze:Nie bądź taki w gorącej wodzie kąpany. Zamieści je wtedy kiedy będzie chciał
Mija już tydzień i nic się nie zapowiada na szybkie pojawienie się zdjęć. Po co było tworzyć relację skoro autor tylko się wypytuje bo nie ma bladego pojęcia jak skleić ten model. Proponował bym zacząć od poczytania for internetowych o modelarstwie kartonowym i zasięgnąć rad u doświadczonych modelarzy, bo wydaje mi się, że ten model przerasta umiejętności autora, a same chęci nie wystarczą do jego sklejenia. Dlatego z całym szacunkiem dla autora radzę na razie odpuścić sobie ten model, poćwiczyć na czymś łatwiejszym i wtedy brać się za jelcza.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Zdjęcia by się przydały.
W większości relacji są.

ODPOWIEDZ