[Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Adrys1005

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Adrys1005 »

Łał :D SKM mogło dawać cokolwiek do przebudowy ale nie widziałem nigdy spota z ryflami :D
A to Ci niespodziewajka :) Zatem zwracam honor :)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

Bo w zasadzie nie ma Spota z ryflami, jednak są wyjątki. A to co pokazałem do swego rodzaju baza wyjściowa. Łatwiej jest zrobić spota z ryflami (w sensie formę) i gdy zachodzi potrzeba zeszlifować je... Niż miał bym je dodawać... Podobna sytuacja występuje w prototypie EP09. Baza jest kasta bez klimy na czole gdzie sama klima to osobny element który w razie potrzeby dokleję ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: J-31 »

Jeśli dobrze widzę, to coś czuję, że ten Spot będzie w barwach PKP PR ;)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

J-31 pisze:Jeśli dobrze widzę, to coś czuję, że ten Spot będzie w barwach PKP PR ;)

Hm... Ten Spot to prototyp- nic więcej. Poza tym ja sobie kibli nie robię. Jak ktoś będzie chciał to zrobi się czy to EN57 (z/bez ryfli), czy EN71 czy tez Spota jakiego chce. Mogę tez zrobić takiego kibelka

http://rail.phototrans.eu/images/photos ... /71379.jpg

Mając takie czoło do dyspozycji już jesteśmy o krok od...

http://s3.flog.pl/media/foto/2273220_ed ... odniej.jpg

Relacja EN57 powstała tylko dlatego ze był zamawiający na EN57 :) Co nie znaczy ze opcji zrobienia jest b.dużo... Nie idzie zliczyć ile jest kombinacji dziś EZT z/bez ryfli (nie tylko cały zestaw ale i pojedyncze człony). Niestety na brak wolnego czasu dla swoich modeli nie wykonam sam dla siebie w najbliższej przyszłości ani EN57, ani ED72 ani tez EN71... A to tylko czubek góry lodowej jaka chce zrobić dla swojej kolekcji ;)
W zapowiedziach już ogłosiłem modele takiego taboru jak EP09 (kilka wersji), SU46, SU45, SP45, ST45... Dodam tylko tak po cichu ze szykuje się tez co nie co z nowszego taboru (na chwile obecna 3 pozycje) lecz nie mogę gwarantować czy będzie to jeszcze w tym roku :)

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: K4016td »

Jestem pełen podziwu dla Twojego warsztatu :) Ja mam problem ze sklejeniem papierowego modelu z wycinanki a co dopiero takie sztuki robić ;)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

K4016td pisze:Jestem pełen podziwu dla Twojego warsztatu :) Ja mam problem ze sklejeniem papierowego modelu z wycinanki a co dopiero takie sztuki robić ;)
Dzięki choć mój warsztat jest baaardo skromny bardziej wyznaje zasadę "potrzeba matką wynalazku" ;) Może masz tak jak ja ze papier Ciebie się nie słucha :retard: Dlatego go sobie odpuściłem :mruga:

Co do kibelków. Podjąłem decyzje o zrobieniu tylko członów sterowniczych w rożnych malowaniach jakie można/ można było spotkać :) Całe będą tylko EZT kiedy trafi się zamówienie ;)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

Kibelek otrzymał stopnie, układ biegowy sprawdzony :cool: Czas sprawić aby EN57 "widział"

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: J-31 »

Wygląda to całkiem nieźle, ale czy ta zabudowa pod pudłem nie jest za jasna ? ;)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

J-31 pisze:Wygląda to całkiem nieźle, ale czy ta zabudowa pod pudłem nie jest za jasna ? ;)
Gdybym napisał ze model gotowy- to miał byś 100% racji. Jednak w związku ze przy robieniu elektryki musiały nastąpić pewne zmiany w położeniu silnika była konieczności wymiany osłon akumulatorów jakie były na nowe. A nowe nie są jeszcze pomalowane :)

Tak więc cierpliwości :mruga:

MC

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: MC »

Przepraszam za offtop, ale zerknij Ogryzku do skrzynki na forum, posłałam Ci PW ;-)

Ogryzek

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Ogryzek »

MC Nie przepraszaj :) Nie wiem dlaczego nie pokazuje mi nowych wiadomości- resztę masz na PW ;)

W wolne chwili powstają takie oto "mikro" kibelki. Są to oczywiście druki 3D i nie maja za dużo wspólnego z modelem prócz proporcji. Bardziej są to sylwetki :smile2: Będą dwa malowania. Standardowe i KM :retard:

Obrazek

Obrazek

Jeśli by sie znalazła grupa chętnych na takie sylwetki kibelka (oczywiście z torem- nie ma go na foto) to myślę ze można ustalić jakąś rozsądną cenę :mruga: Malowanie nie gra roli :cool:

MC

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: MC »

Dzień dobry! Czy ma ktoś kontakt z wyżej wymienionym Ogryzkiem który nie daje znaku życia przez wszystkie inne formy kontaktu (fb, mail, telefon)?

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: [Relacja] EN57 czyli zostajemy w Pafawagu

Post autor: Kolejorz »

Prawdopodobnie wyjechał i nie wiadomo kiedy wróci. Fakt, żadnego znaku życia on nie daje nigdzie. :(

ODPOWIEDZ