Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
michalsolaris
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: michalsolaris » 2018-03-25, 20:15

Tak, dokładnie tak ma być. To są światła. ;)

kuracyja
Kontakt:

Post autor: kuracyja » 2018-04-24, 12:10

Ponieważ Prime Rail Polska zajmuje się rynkiem kolejowym, postanowiono stworzyć firmę zajmującą się przewozami autobusowymi. Udało się to przy okazji przejęcia firmy ZKM Głuchów przez PRP, i tak powstała spółka fikcyjna Prime Bus Polska (lub po prostu Prime Bus).

Póki co, Prime Bus w Głuchowie posiada głównie tabor miejski, nie tylko autobusowy (36 sztuk), lecz także i tramwajowy (18 wagonów):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W najbliższym czasie planowany jest zakup nowych wagonów tramwajowych i wycofanie stopiątek, a także dokupienie dodatkowych autobusów MEGA ze względu na tłok na niektórych liniach.
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 21:38 przez kuracyja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NEO

Post autor: NEO » 2018-04-24, 16:29

W Młynowie pojawił się nowy autobus zabytkowy, a jest nim Jelcz M121M:
Obrazek

Awatar użytkownika
Solwayek.

Post autor: Solwayek. » 2018-04-25, 20:47

...i wtedy wchodzę ja - z nowościami, tyle że tym razem pietropolskiego KPKM-u :)

Niedawno dotarła ostatnia partia zamówionych przez KPKM przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Pietropolu nowych autobusów Hunter Flamingo 12 II. Prezentują się one w taki sposób:
Obrazek

Po zamówieniu tych autobusów nastała krótka przerwa w zakupach, lecz była ona... no właśnie, krótka, bo dosłownie parę tygodni, może z dwa-trzy został zakupiony prototypowy autobus "Newris City 18" drugiej generacji. Mimo tego, że jest on prototypowy, pietropolskie przedsiębiorstwo nie narzeka na niego, pomimo średniego stanu dróg na jakich jeździ (droga do miejscowości Słodkowice nie była remontowana od lat). A sam wóz wygląda tak:
Obrazek

Tutaj był kiedyś rysunek jeszcze jednego pojazdu, aczkolwiek on został usunięty ze względu na prawa autorskie.

Razem z Volkswagenem został zakupiony jeden autobus Visla Interliner Mini. Obecnie kursuje dosyć rzadko, głównie wykonuje kursy na komercyjnej linii do Warszawy - pomimo tego że został zakupiony specjalnie na linię 212 do Supraśla, a sam zakup został sfinansowany częściowo ze środków Gminy Supraśl.
Obrazek

Obecnie tabor KPKM-u kursujący na liniach organizowanych przez Komunikacyjny Związek Gmin Powiatu Pietropolskiego to 31 autobusów, z czego 15 musi zostać przystosowanych do wymogów KZGPP, czyli muszą zostać pomalowane w barwy zakładowe, widoczne na wszystkich powyższych autobusach, lecz KPKM ma w planach rozpisanie kolejnego przetargu, który pozwoli wymienić część tych autobusów. Nie pociesza fakt, że od 1 maja na linie dojdzie 8 kolejnych autobusów niezgodnych z wymogami KZGPP.
Ostatnio zmieniony 2018-04-26, 08:25 przez Solwayek., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cieplik0
Kontakt:

Post autor: Cieplik0 » 2018-04-25, 23:26

Solwayek. pisze:
2018-04-25, 20:47
Zarząd KPKM-u jednak nie spoczął na laurach, i zakupił kolejny autobus - dla odmiany busika, Volkswagen LT zabudowanego w firmie Visla Transportation:
Obrazek
Kolego @Solwayek, cieszymy się że firma inwestuje w pojazdy, ale wypadałoby chociaż podpisać autorów oryginalnego rysunku ;) Nie wspominając już o zapytaniu najpierw o zgodę, ponieważ nie przypominam sobie abyśmy z kolegą F1 udzielali zgody na przerabianie i publikacje tego pojazdu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Solwayek.

Post autor: Solwayek. » 2018-04-26, 08:22

Co do rysunku, dostałem go od kol. PIKATCH (już i tak trochę przerobiony, inne fotele, kolor szyb, drzwi automatyczne z przodu) i go zmodyfikowałem. Nie wiedziałem do końca kto jest autorem, ww. osoba powiedziała że "on z kolegami" (tak nawiasem mówiąc sam rysunek był bazowany na innym rysunku, niestety "zaginął w akcji"), więc... no zmodyfikowałem i wstawiłem do posta. Przepraszam za to nieporozumienie, rysunek usunąłem z posta.

michalsolaris
Kontakt:

Post autor: michalsolaris » 2018-05-24, 22:42

ZTA Wawer zleciło w Sonreirze zaprojektowanie doczepy do wagonów typu Tatra T6A5 eksploatowanych przez przewoźnika. Na razie zamówiono 1 sztukę, jeśli będzie sprawować się dobrze, zostaną zamówione kolejne.

Obrazek

ODPOWIEDZ