Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-2014)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Suchy

Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-2014)

Post autor: Suchy »

No, zeszłoroczne tematy pozamykane a nowych nikt nie utworzył. Trzeba było samemu.

http://img19.imageshack.us/img19/2617/cl18.png

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Nowy model. ;)

Obrazek

Nazwy aktualnie brak - i tutaj konkurs dla was. Do wymyślenia jest nazwa dla nowego modelu. Wymagania: właściwie tylko, żeby nie było City w nazwie. :P Nagrodą jest uścisk ręki prezesa. Konkurs trwa do końca następnego tygodnia.

Wojciech

Post autor: Wojciech »

Supreme?
Volare?
Tucano?

O530

Post autor: O530 »

W razie czego to chciałbym zarezerwować najbliższy termin na testy. Da radę?

A nazwa to może Worldwide?

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Może Mrozardus Urbanus...? ;)

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Na testy będzie czas między 14.01 a 3.02, góra po 5 dni.

patryczek_ZS

Post autor: patryczek_ZS »

Millenium
Vacarro
Optimus
Rapido
Gallante
Ostatnio zmieniony 2013-01-05, 23:32 przez patryczek_ZS, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Czy ja gdzieś o marce wspominałem?

patryczek_ZS

Post autor: patryczek_ZS »

Suchy - Twój przegubowiec jest fajny, a drzwi robią z niego wrażenie jakby był autokarem. Dobra koncepcja. Ciekawe, czy zdarzy się sytuacja, że jakiś pracownik firmy produkującej autobusy zajrzy na te forum i wykorzysta przedstawione przez was rysunki. Powiem wam, że miałem styczność z taką sytuacją we własnej osobie. Otóż wykonałem rysunek autobusu Solaris Urbino 12 w wersji dla straży pożarnej. Dzisiaj jak wiecie taki autobus jeździ w szeregach, którejś z jednostek i jest praktycznie identyczny jak moja przeróbka. Najlepsze jest, że rysunek był dodany na darmowy hosting zdjęć, bo chciałem pokazać projekt kilku znajomym. :) Oczywiście nie twierdzę, że projektanci z Solarisa wykorzystali mój projekt, bo przez przypadek znaleźli go na darmowym hostingu. Aczkolwiek zawsze mogła by być taka możliwość, ale moim zdaniem to mało prawdopodobne, o ile w ogóle realne.

[ Dodano: 2013-01-05, 22:33 ]
Mrozard - Nie nie zauważyłem nigdzie pytania z twojej strony odnośnie marki za co Cię przepraszam jeżeli w jakimś stopniu Ciebie to nie zadowoliło. Dokonałem już edycji i uważam, że nie było tematu ;)

O530

Post autor: O530 »

Mrozard pisze:Na testy będzie czas między 14.01 a 3.02, góra po 5 dni.
To ja chciałbym zarezerwować termin 14.01 - 18.01.

mk12

Post autor: mk12 »

patryczek_ZS pisze:Suchy - Twój przegubowiec jest fajny, a drzwi robią z niego wrażenie jakby był autokarem.
Ponieważ jest to pojazd regionalny.
patryczek_ZS pisze: Oczywiście nie twierdzę, że projektanci z Solarisa wykorzystali mój projekt
Jeżeli już to firma zabudowująca, w tym przypadku była to firma Arkom.
Tu jest zdjęcie: http://www.czerwonesamochody.com/detail ... 2os6djtri0
Pozdrawiam.

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Najnowszy model DTEAMa - City Cruiser II 15 LE. Jest to przedostatnia premiera z zakresu modeli Low Entry - w chwili obecna gama takowych składa się z pojazdów 10, 12 i 15-metrowych, a już niedługo dołączy do nich całe 18m przegubowego autobusu :)

Obrazek

Zapraszam do konstuktywnej krytyki, ale również zakupów i testów :)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Będzie ciężko z miejscem na nogi, ogólnie popracowałbym nad wnętrzem, bo odstaje od reszty, która jest bardzo zacna... No i zapewne niesłusznie i nieco narcystycznie dostrzegam tutaj związki w malowaniu z moimi ostatnimi cerberami (konkretnie burty w innym kolorze niż reszta)...;)

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Wznios zwisu w stosunku do jego długości zdecydowanie za mały, a przypominam, że to jest uregulowane prawnie. ;)

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Auper pisze:Będzie ciężko z miejscem na nogi, ogólnie popracowałbym nad wnętrzem, bo odstaje od reszty, która jest bardzo zacna... No i zapewne niesłusznie i nieco narcystycznie dostrzegam tutaj związki w malowaniu z moimi ostatnimi cerberami (konkretnie burty w innym kolorze niż reszta)...;)
Ok, pomyśli się nad tym wnętrzem - no ale cóż wymagać, jak rysowałem pierwszą solówkę tej generacji 2 lata temu i od tego czasu nie było zmieniane. A co do twoich "narcystycznych" poglądów - owszem, teraz zauważam, że malowanie przypomina Cerbery. Zasadniczo gdy zacząłem, wóz był szary, jednak potem stwierdziłem, że fajnie będą się prezentować odcinające się, pomarańczowe fronty. Gdy je namalowałem, zauważyłem że zyska jeszcze więcej dzięki pomarańczowej górze. Potwierdził to K4016Td :D W każdym układzie za ewentualne nawiązania przepraszam i do następnego wymyślę coś innego :)
Mrozard pisze:Wznios zwisu w stosunku do jego długości zdecydowanie za mały, a przypominam, że to jest uregulowane prawnie.
A czy mógłbyś mi dokładnie napisać, jak to uregulowanie wygląda? Bo jeśli mam być szczery, to nigdy o takowym nie słyszałem :)

A tak abstrahując od tego wozu - jak myślicie? Rozwijać i modyfikować tą generację, czy projektować nową? :)

ODPOWIEDZ