Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-2014)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Ejejejej... Chwila, moment. Nie mówię o wykonaniu pojazdu które jest o niebo lepsze niż moje tylko o degsin. A jeśli chodzi o wymiary pojazdów STV to są one wg mnie dobre.
Ostatnio zmieniony 2014-12-04, 22:45 przez kubex, łącznie zmieniany 1 raz.

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

W tym pojeździe nie chodzi o jakiś tam design, który spowoduje, że po mój autobus będą ustawiały się kolejki ale o prostotę, która tutaj łączy się z nowoczesnością. Również tak jak wspomniałem wcześniej jestem dopiero początkujący, a na dobry design przyjdzie dopiero czas :-)

[Edit]: A jeżeli chodzi o wymiary to jeżeli poszerzysz trochę front to powinno być dobrze :)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Dobra przyszedłem tu po opinie cd. moich pojazdów, bo muszę wiedzieć co poprawić aby je trochę "uzdatnić" a <b>narazie</b> mam nic nir wnoszącą opinię Mrozarda. A cd. wymiarów: RoadRunner jest trochę wuższy niż szerszy...

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Ta twoja seria STV ma jakiś potencjał ale jak mówię poszerz trochę front i ulepsz wnętrze albo z niego zrezygnuj i powinno być dobrze ;-)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Dobra panowie, kilka rad od profesjonalisty takiego jak np.: Auper, mianowicie po pierwsze wymiary, przód autobusu powinien trzymać stosunek wysokości do szerokości mniej więcej 6/5, jest to najbliższe realizmowi i proponuję popróbować w tej kwestii coś zrobić. Kubex, koła na rzutach od przodu powinny być tuż przy krawędzi autobusu, szersze przejścia, stabilność, te sprawy... Do tego popracowałbym nad wnętrzem, nanieś na autobus siedzenia jakby nie było ścian, potem tylko zamaluj te miejsca gdzie ta ściana jest, wtedy to wychodzi chyba najlepiej... Krzywy co do Twoich, no w kwestii wykonania jest całkiem całkiem choć to może dla tego że masa elementów jest na zasadzie kopiuj-wklej z moich wyrobów... Polecałbym jak już wyżej pisałem przyjrzenie się proporcjom przodu i w dalszych planach może nieco wyróżnienie tylnej ściany od produktów marki Solaris... No i oczywiście podmianę moich elementów na takie własnej produkcji, bo następnym razem będę zmuszony udzielić ostrzeżenia, a do powyższych rysunków proszę o dopisanie mnie jako współautora...

Generalnie panowie potencjał jest teraz tylko praca praca i jeszcze raz chęci...;)

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

@Auper: Ta cała masa elementów nie była na zasadzie kopiuj-wklej tylko wzorowana. Podziwiam twoje rysunki dlatego stwierdziłem, że na twoich technikach cieniowania i niektórych elementach będę się wzorował. Postaram się także o wyróżnienie tej ściany tyl<font color=blue><b>niej</b></font>. Oczywiście zaraz dodaję cię do współautorów.

mati555

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: mati555 »

Co do rysunków kubxa, cały czas jestem chętny do pomocy, ale chyba nie masz ochoty pisząc że mną na GG :P

Co do krzywego, jedzie Solarisem, ale wykonanie dobre. Sam świetnie nie maluje, ale idzie mi lepiej dzięki "lekcjom" Aupera. Dobre ma rady :D

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Ten efekt "solarisowy" powstał w sumie przez przypadek. Nie wiem może to przez to, że mieszkam w Poznaniu i dla mnie takie kształty są naturalne.

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Dobra panowie, kilka rad od profesjonalisty takiego jak np.: Auper, mianowicie po pierwsze wymiary, przód autobusu powinien trzymać stosunek wysokości do szerokości mniej więcej 6/5, jest to najbliższe realizmowi i proponuję popróbować w tej kwestii coś zrobić.
Ok, to to jest do zrobienia.
Kubex, koła na rzutach od przodu powinny być tuż przy krawędzi autobusu, szersze przejścia, stabilność, te sprawy...
To też trzeba zrobić.
Do tego popracowałbym nad wnętrzem, nanieś na autobus siedzenia jakby nie było ścian, potem tylko zamaluj te miejsca gdzie ta ściana jest, wtedy to wychodzi chyba najlepiej
Tak właśnie zrobiłem.
Mój 2letni brat widzi w pojazdach "RoadRunner" i "Hunter City" Mercedesy xD.

Domino

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Domino »

Po kilkumiesięcznej pracy projektantów oraz pracowników firmy DB powstała kolejna wersja z serii "Panama". Od dzisiaj w ofercie oprócz 10, 12 i 18 metrowych pojazdów dostępna jest odmiana o długości 15 metrów. Na przełomie grudnia i stycznia planowana jest prezentacja pojazdów hybrydowych oraz napędzanych CNG. Serdecznie zapraszamy do testów a także zakupu naszych pojazdów.
Obrazek

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Najnowsza oferta STV:
STV RoadRunner
Nowoczesny, bezpieczny i komfortowy - to najważniejsze cechy autobusów. Nasz pojazd oferuje wszystkie z nich! RoadRunner dostępny jest w kilku wersjach długościowych - od standardowych dwunastu, przez długie piętnastometrowe pojazdy do osiemnastometrowych przegubowców. Do każdego zakupionego pojazdu malowanie gratis.
Miejsce produkcji:
Pojazdy STV produkujemy w fabryce pod Katowicami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyposażenie:
• Klimatyzacja kabiny kierowcy (standard)
• Klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej (20 000 zł)
• Ogrzewanie (standard)
• Monitoring (10 000 zł)
• Kamera cofania (30 000 zł)
• Gaśnica (standard)
• Fotokomórka (standard, można łatwo wyłączyć naciskając przycisk w kabinie kierowcy)
• Kasowniki biletów standardowych i elektronicznych STV KK01 (tyle ile drzwi) (gratis)
• Każde inne wyposażenie (cena do ustalenia)
Cena podstawowa:
STV RoadRunner 12 - 700 000 zł
STV RoadRunner 15 - 850 000 zł
STV RoadRunner 18 - 1 100 000 zł
Są zainteresowani?

Regulamin, pkt. 7.1 b) Sygnaturka nie może mieć więcej jak 2 linie tekstu. //Kędzior

ODPOWIEDZ