Pojazdy wirtualnych przewoźników (2015-2017)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
lukasn26

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: lukasn26 »

No właśnie... zapomniałem spytać, co najlepiej z tym zrobić? Dać jakiś jasno - szary?
EDIT: Nie myślę ostatnio, też pytanie :D Tu poprawka na to i kilka z przodu: Obrazek

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: kubex »

Na rysunkach raczej nie używa się białego, zamiast niego korzysta się z jasnego szarego. Chyba najlepiej zobrazuje ci to ten rysunek:
Obrazek
(jakby ktoś pytał, fikcyjny przewoźnik CTG Drwinowo)
Mimo iż na rysunku widać szary, to ogólny zamysł jest taki że jest on biały. Po prostu nie ma cienia jaśniejszego dla tego koloru.
Poza tym dach i przód najlepiej cieniować jaśniej a nie ciemniej. Spróbuj poprawić swój rysunek tak jak widać na moim rysunku, dodaj też cieniowanie kresek wewnątrz autobusu.

lukasn26

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: lukasn26 »

Ano to pierwsze będzie się zgadzać; co do tego: "Poza tym dach i przód najlepiej cieniować jaśniej a nie ciemniej". Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, nie bardzo wiem kogo słuchać :) Co do tego: "dodaj też cieniowanie kresek wewnątrz autobusu." Ja robiłem tylko malowanie, nie odpowoadam za wnętrze :P Jak będę robił swój autobus (tworzy się, będzie się nazywał GreenSky Panatax) to wnętrze będzie mam nadzieję że dość dobrze dopracowane ;)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: kubex »

Jak robisz cieniowanie konturów pojazdu, to nie wszystkie linie trzeba ściemniać, na przykład linię dachu i przodu rozjaśniam, a linię spodu i tył autobusu przyciemniam, tak samo robię na frontach. Co do wnętrza, chodzi mi raczej o poszycie - widzisz te czarne kreski (klapy) na twoim rysunku? Wygląda to co najmniej niechlujnie. A, prawie zapomniałem - ten kolor szyb jest.... po prostu brzydki więc radzę używać raczej szarego i ciemnoszarego.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

Dwa Mercedesy Citaro zakupione do obsługi linii podmiejskich które ZKM przejmuje od PKSu z dniem 01.03.
Obrazek
Obrazek
Do obsługi tych linii potrzeba ośmiu autobusów, na dniach dojedzie jeszcze Citaro G również z rocznika 2001 a pozostałe 5 wozów ZKM weźmie ze swojej rezerwy na placu, będą to głównie Mercedesy O405N2 z 1999 roku. Malowanie autobusu dość nietypowe ale został on przemalowany przez firmę zewnętrzną, przewoźnik nie sprecyzował po prostu jakie ma być rozłożenie barw.

Obrazek
Jest też przegub, wyposażono go nawet w bileterkę Emaru ;) Klima jest, ale nie działa.

lukasn26

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: lukasn26 »

kubex pisze:Jak robisz cieniowanie konturów pojazdu, to nie wszystkie linie trzeba ściemniać, na przykład linię dachu i przodu rozjaśniam, a linię spodu i tył autobusu przyciemniam, tak samo robię na frontach.
To samo przecież mam w swoim.
kubex pisze:Co do wnętrza, chodzi mi raczej o poszycie - widzisz te czarne kreski (klapy) na twoim rysunku? Wygląda to co najmniej niechlujnie.
Masz to samo na swoim Solarisie, a poza tym, zerknij na to: http://transport131.com.pl/image7148.png
kubex pisze:A, prawie zapomniałem - ten kolor szyb jest.... po prostu brzydki więc radzę używać raczej szarego i ciemnoszarego.
Patrz wyżej.
Oto poprawka na biały i na szyby: Obrazek

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: kubex »

lukasn26 pisze:
kubex pisze:Jak robisz cieniowanie konturów pojazdu, to nie wszystkie linie trzeba ściemniać, na przykład linię dachu i przodu rozjaśniam, a linię spodu i tył autobusu przyciemniam, tak samo robię na frontach.
To samo przecież mam w swoim.
Chodzi o kontury, u ciebie wszystkie są ciemniejsze. Czytaj ze zrozumieniem ;) .
lukasn26 pisze:
kubex pisze:Co do wnętrza, chodzi mi raczej o poszycie - widzisz te czarne kreski (klapy) na twoim rysunku? Wygląda to co najmniej niechlujnie.
Masz to samo na swoim Solarisie, a poza tym, zerknij na to: http://transport131.com.pl/image7148.png
Na moim Solarisie jest tak ponieważ tło na którym są te linie jest czarne. Na twoim rysunku tło jest zielone, więc linie powinny być raczej ciemnozielone. Co do linku odniosę się niżej.
lukasn26 pisze:
kubex pisze:A, prawie zapomniałem - ten kolor szyb jest.... po prostu brzydki więc radzę używać raczej szarego i ciemnoszarego.
Patrz wyżej.
Ja wiem że robiłeś to na bazie rysunku J-31, ale naprawdę można je zedytować tak żeby (nie obrażając mistrza J-31, szanuję wysiłek włożony w rysunki) miały lepszy poziom wykonania. Rysunek który wyżej przedstawiłem też jest bazowany na tym od J-31, z tym że dodałem cieniowanie konturów i kresek, poprawiłem nieco bryłę przodu i nieco zmieniłem kolory wnętrza. Da się?
I radzę nie wydawać rysunków jeden za drugim, z małą ilością zmian. Ja tak raz zrobiłem i była... ekhm... afera, jeśli można to tak nazwać ;) .

lukasn26

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: lukasn26 »

No dobra. Pierwsze: zrozumiałem. Ale czasem to nie jest tak że ciemniejsza kreska oznacza wgłębienie; jasna oznacza wypuklenie? A jak nawet to gdzie mógłbym dać jaśniejsze kreski?
2. I tak nie rozumiem, pokaż palcem :P
3. Wyjaśnione :)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: kubex »

Przejdźmy na PW ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

I ostatni z nowych zakupów, przegubowe Citaro również rocznik 2001.
Obrazek
Przydział do linii widoczny na rysunku, kierowca który dostał go na stan już zdążył sobie postawić tabliczkę ze swoim imieniem na podszybiu.

--------------------------------

Trzy MANy ex. Oslo kupione w 2013 roku doczekały się nowych barw, wcześniej jeździły w klasycznym czerwonym malowaniu poprzedniego właściciela.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Flagowe auta zaraz obok Urbino.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

Baaardzo głęboka rezerwa, te auta właściwie już nie pojawiają się na mieście.
Obrazek
Obrazek
Wówczas gdy wszyscy inwestowali w 120M, Korzynowo poszło w coś z wyższej półki i dzięki dofinansowaniu samorządów sąsiednich gmin zakupiono wówczas pięć takich Ikarusów oraz trzy przegubowce, do dziś ostały się te dwie solówki oraz jeden Ik435 który również sporadycznie pojawia się na trasie.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: K4016td »

No widzę że to już kolejne miasteczko z rzędu, a rysunki miodzio - apropo - zmieniłeś ostatnio rozdzielczość monitora? Wydaje mi się że są deczko, o 2-4 piksele za wąskie ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Auper »

No baza tych ikarów nieco leciwa jest więc wymiary mogą być nie idealne, ale z tego co pamiętam to chyba były ok, no chyba że Marcin coś pozmieniał ale nie wygląda na to...;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

Nic nie zmieniałem w ustawieniach, mają standardową szerokość... ;)

Tymczasem dalsza część prezentacji:
Obrazek
Obrazek
Ostatnie dwa Urbino drugiej generacji w mieście, był to wówczas swego rodzaju szał. Niestety ich dwaj bracie uległy pożarowi i zostały zezłomowane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
To z kolei są pogromcy Ikarusów 435 oraz Ekologów, w 2008 roku zakupiono sześć sztuk, trzy U12 i trzy U18 w zamian do kasacji poszły dwa Ekologi, jeden Ik435 oraz wszystkie pozostałe trzy Ikarusy 260.73A.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: J-31 »

Marcin N pisze:To z kolei są pogromcy Ikarusów 435 oraz Ekologów, w 2008 roku zakupiono sześć sztuk, trzy U12 i trzy U18 w zamian do kasacji poszły dwa Ekologi, jeden Ik435 oraz wszystkie pozostałe trzy Ikarusy 260.73A.
I w sumie dobry wybór. Ikarusy 435 kiedyś muszą być zastąpione, przez nowoczesne niskopodłogowce :)

ODPOWIEDZ