Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
żuraw

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: żuraw »

Nowe forum, nowa twórczość :-P
Postanowiłem narysować taki tramwaj i chętnie poznam opinie na temat jego stylistyki i układu wnętrza

Obrazek

ADT 6EL/2 Centros Neo - dane techniczne:
Długość: 22090 mm
Szerokość: 2400 mm
Wysokość maksymalna: 3423 mm
Miejsc siedzących: 27-43+1 (w wersji jednokierunkowej); w prezentowanym wariancie: 36+1
Silniki trakcyjne: VEM Sachsenwerk DKCBZ 0212-4 4x125kW asynchroniczne

Pod nowoczesnym i wysokobudżetowym nadwoziem z dużymi przeszklonymi powierzchniami kryją się tradycyjne rozwiązania techniczne. Skrajne wózki napędowe są skrętne i posiadają klasyczne osie. Charakteryzują się zmniejszoną średnicą kół i zmniejszonym rozstawem osi. Pomiędzy skrajnymi wózkami podłoga jest idealnie płaska i pozbawiona podestów. Środkowy wózek toczny jest bezosiowy. Tramwaj jest alternatywą dla trójczłonowych pojazdów ze sztywnymi wózkami. Przy zachowaniu podobnej długości posiada więcej drzwi oraz charakteryzuje się zmniejszonym oddziaływaniem na torowisko.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Ho-ho. Design wręcz szalony, ale bardzo ciekawy :P

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Te fronty na rzucie bocznym wyglądają trochę jak obcy :P .

żuraw

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: żuraw »

Trochę inspirowałem się obcym xD Widzę, że słupki są za cienkie

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Burmistrz »

Tramwaj z wodogłowiem. :P

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Nowy rok przynosi ze sobą nową gamę modeli firmy Siemion. Nasze wysokiej jakości autobusy już od dwóch lat wożą pasażerów wielu miast. Cenione przez przewoźników, i tworzone z pasją pojazdy są niezawodne, tanie i atrakcyjne dla pasażera. W dniu dzisiejszym prezentujemy 4 niskopodłogowe autobusy z flagowej serii A18. Są to podstawowe wersje długościowe (10m, 12m, 15m i 18m), zasilane sprawdzonymi silnikami diesla firmy MAN, oraz wykorzystujące wysokiej jakości komponenty renomowanych firm takich jak Voith czy Ster. Co tu dużo mówić, oto nasze nowe autobusy! W najbliższych miesiącach planujemy wprowadzić wersje zasilane sprężonym gazem ziemnym, hybrydowe oraz elektryczne. Ponadto planujemy też wprowadzenie do produkcji trolejbusów, a już niedługo wprowadzony zostanie wariant niskowejściowy dla całej serii pojazdów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A więc co sądzicie?

Krakersik
Posty: 31
Rejestracja: 2017-10-24, 12:33

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Krakersik »

Także ten tego i tamtego przedstawiam lifting wozów Newris City II generacja:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Obrazek

Takie cudo dzisiaj wyjechało z fabryki :D Docelowo planuję stworzenie nowego modelu przeznaczonego na linie typu BRT, natomiast ten jest tego przedsmakiem. Dostępny oczywiście do testów!

Krakersik
Posty: 31
Rejestracja: 2017-10-24, 12:33

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Krakersik »

Obrazek

Nowy model firmy i ostatni w tym miesiącu ;). Arius Binko 10 stary model z 2017 przeszedł facelifting :). Oczywiście jest on dostępny do testów, zapraszam na mój fanpage New Generation Bus S.A. o spis dostępnych terminów lub na gg: 53537879 :). Oczywiście tak samo jak powyżej |Materiały są użyte w tym autobusie są użytkownika Swing122NaB.

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Obrazek

A oto kolejna premiera prosto ze stajni Huntera. Przedstawiam wam MetroCity! Jest to pojazd, który ma służyć głównie na liniach w systemie BRT. Niebawem będzie dostępny do testów :D

Der Leiter

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Der Leiter »

W nowym roku przyszła pora również na premierę debiutanckiego autobusu MIDI marki Crosser. CityJET 9LF, bo o nim mowa, to niespełna 9-metrowy autobus miejski, specjalnie zwężony do szerokości 2,35 metra aby ułatwić manewrowanie w ciasnych uliczkach starówek bądź osiedli mieszkaniowych, gdzie pojazd ten poczuje się jak ryba w wodzie.

Obrazek

W środowisku krążą zaś pogłoski o planowanej premierze pierwszego Crossera w wersji z alternatywnym źródłem napędu, modelu z nowej linii GreenECO.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Autobus - taki sobie, chociaż nie jest zły (całkiem przyjemny), ale front i ściana tylna - SUPER :)

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

Od początku kibicuję Crosserowi i kolejny wariant mnie nie zawiódł. Bardzo dobrze wygląda z węższymi frontami, co wcale nie jest oczywiste. Z niecierpliwością czekam na prezentację modeli z linii GreenECO. ;)

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Obrazek

Niebawem na pół roczne testy drogowe do ÖBB Postbus trafi taki oto zestaw autobusowy :D Jest to ModernCity 12 III LF i prototyp przyczepy autobusowej ModernTrailer. Niestety ze względu na Polskie przepisy nie będzie On dostępny na terenie naszego kraju :(

Małpa

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Małpa »

Jako że mój ostatni autobus nie wyglądał za nowocześnie, przedstawiam jego drugą generacje. Wydaje mi się, że jest chociaż trochę bardziej nowoczesny, ale czy tył nie jest przesadzony? Bardzo było by mi miło, gdybyście ocenili moją pracę.

Dane Techniczne:
FMK N12LF II
Silnik: Cummins ISB6.7E6 280B
Moc: 209 kW (284KM)
Skrzynia biegów: Voith D854.6
Układ drzwi: 2-2-2
Liczba miejsc siedzących: 32+1
Liczba miejsc stojących: 69

Malowanie fikcyjnego miasta Złotniki:
Obrazek

ODPOWIEDZ