Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Burmistrz »

Mi osobiście bardzo się podoba, od boku przypomina trochę SU IV. ;) Bardzo fajnie Ci wyszło!

Der Leiter

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Der Leiter »

Kontynuując budowę poręcznych pojazdów do obsługi linii wśród krętych uliczek osiedli, firma Crosser wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów, prezentując zupełnie nowy, zbudowany od postaw model MiniJET - jako pierwszy pokazany w wersji miejskiej C8, mogącej zabrać 33 pasażerów i wyposażonej w automatyczną skrzynię biegów oraz silnik wysokoprężny 2.2l o mocy 177KM. W przyszłości planowane są wersje m.in. turystyczne i do transportu międzymiastowego.
Obrazek


Z kolei na placu fabryki stoi 5 sztuk takich autek... gotowych do przekazania klientowi, 250-konnych CityJETów 9LF.
Obrazek

P.S. - paru z Was pisało do mnie również w sprawie testów bądź zamówień pojazdów... niestety mimo chęci nie mogę odpisać na Wasze PW gdyż mam zablokowaną tę opcję, zapewne ze względu na zbyt małą liczbę postów... gdy uzyskam taką możliwość, odpiszę na wszystko :)

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Naprawdę fajnie Ci to wyszło :D
A co do wiadomości, możesz w takim razie podać do siebie jakiś inny kontakt?

Krakersik
Posty: 31
Rejestracja: 2017-10-24, 12:33

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Krakersik »

Cześć. To znowu ja tym razem z nowym autobusem "Bezimienny" nazwy akurat on jako takiej nie ma i ciężko mi ją wymyśleć... No ale do rzeczy poniżej przedstawiam wam rysunek autobusu:

Obrazek
Jest on w malowaniu testowym fabryki autobusów.

Der Leiter

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Der Leiter »

Pracowity tydzień... na placu fabryki Crosser pojawiają się kolejne wozy dla klientów... tym razem 6 sztuk takich oto CityJETów 12LF z ciekawym układem drzwi 1-2-0 i w dość bogatej specyfikacji.
Obrazek

@krzywy2000, wyślij mi proszę PW ze swoim mailem - skontaktuję się z Tobą tą drogą.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Przemek »

Tym razem nie będzie nowych rysunków, lecz wszystkie archiwalne ;) Znalazłem na dysku starocie z czasów kiedy zaczynałem rysunki pojazdów nazwanych przez siebie jako Goplan.

Otóż wymyśliłem sobie też poprzedników, jakie miały dane modele.

Obrazek
Goplan 12SU narysowany w 2010r., lecz przedstawiający serię z roku 1997.
Obrazek
Seria z 2002r.
Obrazek
II generacja z 2007r.
Obrazek
i bezpośredni następca - model Goplan Suburban 12
Obrazek
III generacja Suburbana 12
Obrazek
Obecna wersja Suburbana 12.

Więcej wycofanych modeli Goplana tutaj: http://rysunki.fotokolej.waw.pl/categor ... cat_id=155

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Suburbany 12 jeżdżą u mnie w dwóch symulacjach - jest ich cała masa. W starej symulacji to było prawie ok. 500 pojazdów, a w tej najnowszej znacznie mniej, bo i symulacja mała (bo nowa) - ale wraz z rozbudową symulacji, będzie ich coraz więcej. To są chyba jedne z najlepszych autobusów do komunikacji regionalnej :)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Jak wiadomo (a raczej wiedzą ci co uważnie śledzą perypetie wirtualnych przetargów), jakiś czas temu powołana do życia została spółka Alkol, będąca częścią korporacji Alka. Mieści się ona na terenach byłych zakładów ZNTK w Łapach, a ostatnio takie cudo jest widoczne w okolicy na jazdach próbnych

Obrazek

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Burmistrz »

Przepiękny kibel. :P

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Obrazek

Od dłuższego czasu po okolicach Wiktorowa jeździ prototypowy ModernCity III z napędem wodorowym. Sam rodzaj napędu był już u nas seryjnie produkowany, natomiast od teraz postanowiliśmy oferować wóz z silnikami w piaście kół ZAwheel od firmi Ziehl-Abegg. Zmiana jest podyktowana rezygnacją z produkcji silników oraz komponentów tego typu przez naszego poprzedniego dostawcę.

Przy okazji nadarzyła się okazja aby porównać pomiędzy sobą I i II generację modelu Flamingo :D
I generacja:
Obrazek
II generacja:
Obrazek

Ocenę tego, która lepsza pozostawiam już każdemu indywidualnie :D

Awatar użytkownika
Cieplik0
Posty: 32
Rejestracja: 2012-01-29, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Cieplik0 »

Witam,
Dzisiaj w imieniu Sonreir Group chciałbym zaprezentować absolutnie nowatorskie rozwiązanie dla branży kolejowej, mianowicie pierwszy hybrydowy zespół trakcyjny zasilany nie klasycznym silnikiem spalinowym lecz ogniwami wodorowymi.

Obrazek
(klik)

Pojazd przystosowany jest do zasilania z sieci trakcyjnej na odcinkach zelektryfikowanych oraz z baterii/ogniw paliwowych na odcinkach niezelektryfikowanych. Pojazd już rozpoczął jazdy z pasażerami w ramach testów w spółce RailGo na trasach w aglomeracji Wawerskiej liczącej ponad 8 mln mieszkańców.

Pojazd może poruszać się z prędkością 200km/h przy zasilaniu z sieci trakcyjnej i 160km/h przy zasilaniu ogniwami, oferując zasięg ponad 600km na jednym tankowaniu.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie testów i odwiedzenia fanpage'u po więcej szczegółów.

żuraw

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: żuraw »

Po tramwaju z wodogłowiem stronę wcześniej przyszedł czas na nowy pojazd.
Obrazek
ADT 4ES/1 Centros Optima
długość: 22640 mm (w prezentowanej konfiguracji)
szerokość: 2400 mm
wysokość z osłonami dachowymi: 3350 mm
miejsca siedzące: 32 plus 2 (w prezentowanej konfiguracji)
silniki: 8x45kW, synchroniczne
Wagon powstał jako tester na rynek francuski, stąd jego dłuższe skrajne człony.

Awatar użytkownika
Cieplik0
Posty: 32
Rejestracja: 2012-01-29, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Cieplik0 »

Silnik synchroniczny w tramwaju? Dość odważnie a na pewno kosztownie i w produkcji i w utrzymaniu ;)

Formuła1

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Formuła1 »

Dla rozruszania tematu, kilka nowości od Sonreir Group:
Zamówienie od MZK Piotrowo:
Obrazek
Obrazek

Kolejny odbiorca tramwaju o modułowej konstrukcji SLiFT X (30 sztuk):
Obrazek

Dla zainteresowanych: autobusy mogą być wyposażone w silnik elektryczny lub napędzany wodorem. Warianty długości wynoszą 6m do 8m.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Dosyć ciekawy pomysł z tą przyczepą, szczególnie gdyby autobus faktycznie był elektryczny. To, czemuż by nie wykorzystać takiej idei :-)

ODPOWIEDZ