Rysunki i repainty wagonów kolejowych (2013-)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów w komunikacji miejskiej.
krzysiek85149

Re: Rysunki i repainty wagonów kolejowych (2013-)

Post autor: krzysiek85149 »

U mnie to nie działa wszedłem jak mówiłeś i ten znaczek Upload jest jasny niebieski i nie da się na niego kliknąć tak jak by był nie aktywny dla mnie :-)
Leci skończony pierwszy człon mojego TGV
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c9 ... 77ffa.html
Jak wy robicie że rysunek pokazuje się na foum nie w linku ???.

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Rysunki i repainty wagonów kolejowych (2013-)

Post autor: Kolejorz »

[img]linkrysunku[/img] ;)

krzysiek85149

Re: Rysunki i repainty wagonów kolejowych (2013-)

Post autor: krzysiek85149 »

Tylko że mi wyskakuje taki tekst na czerwono "Nie można określić wymiarów obrazka." i nie chce wyświetlić.

TranslatorPS

Re: Rysunki i repainty wagonów kolejowych (2013-)

Post autor: TranslatorPS »

Obrazek jest pod adresem "http:// images65. fotosik. pl/ 1149/4c90e41278e77ffagen.png", więc...
Obrazek

(Spacje, żeby nie zalinkowało niepotrzebnie.)

krzysiek85149

Re: Rysunki i repainty wagonów kolejowych (2013-)

Post autor: krzysiek85149 »

Spoko dzięki :-)

krzysiek85149

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: krzysiek85149 »

Witam na dzień dzisiejszy przygotowałem dwa wagony węglarki Eaos mojego autorstwa. Starałem się aby rysunki wyszły jak najlepiej, na moje oko udało mi się to ale ocenę pozostawiam wam, to są pierwsze moje rysunki tworzone od podstaw.
O to one :roll:

Eaos typ 408W
Obrazek

Eaos typ C462W
Obrazek

Czekam na oceny ;-)

mati555

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: mati555 »

Mi się podoba, nic dodać, nic ująć :)

TranslatorPS

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: TranslatorPS »

Pierwsze, co mi się akurat rzuca w oczy, to cieniowanie, ale to nie jest zbyt skomplikowane w tym przypadku. Trzeba wiedzieć, jaki odcień wybrać - i z jednej strony jaśniejszy, z drugiej ciemniejszy.
A druga sprawa, to jasność napisów - zdecydowanie za jasne. Spróbowałbym z jasnoszarym, w okolicach RGB 238,238,238, może ciut ciemniej, ciut jaśniej. Będzie zdeczko realistyczniej.

Ale mimo wszystko, niezła robota i bardzo dobra baza do "dopicowania" :)

krzysiek85149

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: krzysiek85149 »

Ja te rysunki robię w programie Paint tak więc szału nie będzie, a myślę że one dają radę. Bardziej to bym zwrócił uwagę na przewody hamulcowe i hydrauliczne bo one zbytnio mi nie wyszły nie miałem pojęcia jak je zrobić, a jeżeli chodzi o cieniowanie to pisałem we wcześniejszych postach czy był by ktoś chętny na zrobienie cieniowania bo ja nie mam o tym zielonego pojęcia są wagony poprawiajcie je ja zrobiłem na tyle ile potrafiłem.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Auper »

Wszyscy robią rysunki w paincie...;)

TranslatorPS

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: TranslatorPS »

Na popraweczki wziąłem 408W. Jedyne, co zrobiłem, to pociemniłem trochę napisy oraz dodałem cieniowanie belek i drzwi:
Obrazek

Nawiasem, to wciąż poprawny temat?

krzysiek85149

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: krzysiek85149 »

No w sumie lepiej to wyszło mniej więcej widzę jak to wygląda następne postaram się wycieniować :-)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Rysunki różne Jacbulla

Post autor: Kolejorz »

Węglarki są eleganckie. Ale kolor niebieski chyba jeszcze jest jasny, moim zdaniem. ;) Może pudło jeszcze trochę ściemnić -> kolor niebieski.

Czekamy na kolejne twoje dzieła. Lepiej było gdyby te twoje rysunki były w twoim temacie skoro wagony towarowe są twojego autorstwa. Utwórz swój własny temat z rysunkami i poproś adminów o przeniesienie postów związanych z tematyką twoich dzieł.

A po za tym, daję lok po rewizji, który pewien użytkownik prosił o edytowanie i dodanie pewnych zmian które posiada obecnie lok. EP07-1051 zwany "Anglik". :)
http://www.rysunki.fotokolej.waw.pl/det ... age_id=551

Posty przeniesione do właściwego tematu. //Kędzior

ODPOWIEDZ