Rysunki pojazdów realnych (2013-)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów w komunikacji miejskiej.
mpk-kuba1

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: mpk-kuba1 »

Mała aktualizacja rysunku "Tram del Papa"
Obrazek
Prezentuję także wersję beta wnętrza Pesy:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: J-31 »

Tradycyjnie serdecznie zapraszam do .. Waszych Rysunków :-P

:strzałka: http://transport131.com.pl/realne31.html

Całość jest w nowej Cyklicznej
:strzałka: http://transport131.com.pl/projj_7.html

Miłego oglądania :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: Przemek »

Janusz! Znowu błędy w Volvach! Skaszaniłeś całą serię rysunków od 7000, poprzez 7700 i 7900. Ciągle to samo - zabudowa wieży jest zupełnie inna, niż ta, którą w swoich rysunkach zamieszczasz!

Tu masz poprawną zabudowę:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: J-31 »

Volvo 7900 Hybrid jest to jedna seria, którą wykonywałem na podstawie własnych zdjęć z zewnątrz - do wnętrza nie udało mi się wejść - w styczniu tego roku. ;)

Wnętrze każdego z tych pojazdów i tak jest dla mnie zagadką, bo większość to są autobusy gdzieś na zachodzie i do każdego trzeba podejść indywidualnie - każdy przewoźnik zamawia inaczej - więc wnętrze i tak nie jest perfekcyjne ;)

PS. Chyba obrazek Ci się nie pokazuje ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: Przemek »

Pokazuje się. Podmień zabudowę wieży od środka, bo zwracam uwagę na ten szczegół od dawna, a nic z tym nie zrobiłeś i powielasz ten błąd w nieskończoność.


EDIT: Wow, znalazłem aż 1 rysunek Volvo z serii 7000/7700/7900, który zrobiłeś poprawnie w środku ;)
Obrazek

Tymczasem zdecydowana większość rysunków wygląda tak:
Obrazek
Co jest kardynalnym błędem. A powinno być tak:
Obrazek

I każde Volvo 7000/7700/7900 ma taką zabudowę wieży wewnątrz pojazdu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: J-31 »

Hmmm. I one mają tak malutką wieżę... normalnie nie wierzę. :-P

... ale faktycznie testery tak miały. Jak się da to się zrobi. Chyba, że mnie jakaś szwarno motorkowa z Zawodzia porwie lub chłopaki w Zagłębiu do tramwaju przywiążą - to się wtedy nie da :diabeł:

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: kubex »

Obrazek
Kontynuując serię rysunków PKM Katowice prezentuję takiego oto Jelcza.

mk12

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: mk12 »

Lusterka w tylnym rzucie są czarne. Fronty ok, bok do narysowania od nowa, za płaski i za długi.

michalsolaris
Posty: 126
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: michalsolaris »

W przeciągu kilku ostatnich dni zrobiłem rysunek Jelcza 120M, na podstawie bazy Jelcza PR110M ''podrasowanej'' przez kolegę.

Obrazek

Proszę o opinie i wskazówki. Pozdrawiam!

Piotr

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: Piotr »

Lubel w kwietniu na targach fikcyjnych marek pisze:Są to moje ostatnie rysunki, gdyż przyszedł czas by się pożegnać z zabawą w rysowanie taboru
Wtedy chciałem to rzucić w piździec, ale jednak tyle czasu człowiek spędził w tych rysunkach że trudno odchodzić :D
Od dłuższego czasu grzebałem coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Pojazdy PKSu, którym w tym roku się zainteresowałem dosyć poważnie. Co sądzicie o rysunkach, mimo paru błędów (m.in. kapsle w Autosanie).

Swoją drogą pytanie czy ktoś chciałby jeszcze brać udział w projekcie podobnym do województw rysunkowych z KMF?

PuławTransporT

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

No no no! Panie Kolego Lubel! Pragnę pogratulować takiej dbałości o szczegóły wnętrza, szczególnie na rysunku frontu autobusu. Ciekawie prezentują się również elementy zawieszenia. Ogólnie cały rysunek bardzo pozytywnie. Oby tak dalej! :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: Marcin N »

Lubel pisze:
Lubel w kwietniu na targach fikcyjnych marek pisze:Są to moje ostatnie rysunki, gdyż przyszedł czas by się pożegnać z zabawą w rysowanie taboru
Wtedy chciałem to rzucić w piździec, ale jednak tyle czasu człowiek spędził w tych rysunkach że trudno odchodzić :D
Od dłuższego czasu grzebałem coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Pojazdy PKSu, którym w tym roku się zainteresowałem dosyć poważnie. Co sądzicie o rysunkach, mimo paru błędów (m.in. kapsle w Autosanie).

Swoją drogą pytanie czy ktoś chciałby jeszcze brać udział w projekcie podobnym do województw rysunkowych z KMF?
Scena rysunkowa na KMF niestety umiera. Ja osobiście jak mam wolną chwilę w domowym zaciszu coś tam drapię ale widzę,.że od innych zainteresowanie zerowe właściwie. To już nie to samo co choćby dwa lata temu...

Piotr

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: Piotr »

@up Dziwisz się że nie ma sceny rysunkowej? Nikt nie ma czasu, każdy ma pracę, dom i nie ma czasu na gberanie godzinami w programie graficznym tylko dla satysfakcji i wady wzroku. Przy okazji chciałbym Pana zdanie na temat moich wypocin poznać :)
PuławTransporT pisze:No no no! Panie Kolego Lubel! Pragnę pogratulować takiej dbałości o szczegóły wnętrza, szczególnie na rysunku frontu autobusu. Ciekawie prezentują się również elementy zawieszenia. Ogólnie cały rysunek bardzo pozytywnie. Oby tak dalej! :)
Dziękuję, choć ukrywać nie będę że do rysunków wnętrze sam mnie pan zainspirował ładnych parę lat temu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: J-31 »

Tak, to prawda. Na rysunki trzeba mieć czas... a przecież ludzie pracują, niektórzy jeszcze się uczą, ale już pewnie podejmują się różnych zajęć, by zarabiać pieniądze lub pierwsze pieniądze. Po za tym firmy dzisiaj nie zatrudniają już pracowników w godz. 8-16, tak już się nie pracuje - pracuje się cały dzień i często w domu po pracy też. A zatem są obowiązki, dom, rodzina, dzieci i inne takie. Nie każdy ma jeszcze czas na rysunki :cool:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: Marcin N »

O tym też mówię ;)

Co do rysunków w sumie kolega Puław napisał to co i ja zamierzałem. Urzekły mnie te resory w H9.

ODPOWIEDZ