Makiety, dioramy

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jelcz93 pisze:I co sądzicie?
Całkiem nieźle, zajezdnia robi wrażenie. Aczkolwiek może warto jeszcze pokusić się o jakiś podjazd do tej hali, z której jakoś tak dziwnie wystaje Citaro. Pogot jest całkiem fajny. :)

Nikki

Post autor: Nikki »

PAFAWAG pisze:W gazecie "Koleje małe i duże" jest zdjęcie makiety, która normalnie spoczywa... Powieszona na ścianie, pionowo. Może to jest wyjście?...
No fakt, na ścianie mam trochę miejsca... ale to raczej nie wchodzi w grę, bo wtedy wszystkie wozy musiałyby leżeć gdzie indziej, a po to ma być zajezdnia żeby stały na niej :P Ale z kolei inny problem jest taki, że jakbym ją położyła na szafkach na górze to ona się będzie strasznie kurzyć... a ja nie cierpię sprzątać :confused:

lemba

Post autor: lemba »

A może jakimś sposobem przykleić wozy do makiety? Jeżeli miałyby być to modele kartonowe to nie ma problemu, bo można koła złączyć papierowym paskiem tak, żeby stykał się on z podłożem. wtedy tylko posmarować klejem i gotowe. Nawet w przypadku demontażu jakiegoś pojazdu wystarczy odciąć pasek i gotowe. Inna sprawa jeśli miałyby być to modele plastikowe, wtedy powstaje problem.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Można by spróbować zamontować na makiecie dyskretne, druciane haczyki, na których wisiałyby modele (i te lżejsze, i te cięższe) w czasie, gdy makieta spoczywałaby pionowo na ścianie... Na pewno da się coś wymyślić :)

irisbus

Post autor: irisbus »

To może i ja się pochwale swoimi ostatnimi osiągnięciami. Tak wiec zacząłem robić Rynek miasta (będzie to fragment miasteczka, znajdującego się na większej makiecie z torami, pociągami itp) i na razie będę w niego inwestował, z czasem będę to poszerzał o kolejne sekcje, bo kupowanie modeli do wszystkiego to się mija z celem, potem by to stało i się kurzyło, a i tak nie wiadomo czy się z tego skorzysta czy nie, najlepiej robić po kawałku, ale za to szczegółowo i dokładnie.
Co do samej makietki, to wygląda to na razie tak:
Obrazek

Fragmenty ulic pomalowane na szaro są tylko podkładem, tak żeby po przyklejeniu ulic, chodników i bruku (już zamówione, czekam na przesyłkę) krawędzie były szare (imitacja krawężników). Zamówiłem także 40 ludzików (będę miał ich już 100) oraz 4 świecące latarnie, jak coś się na makiecie zmieni, to będę się tutaj chwalił.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

A czemu nie ma tramwajów na rynku?... :| ;)

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Piękne... nic innego nie przychodzi mi do głowy :rotfl: .
A czemu nie ma tramwajów na rynku?...
Skąd wiesz, może będą.

S_S

Post autor: S_S »

Na prawdę ładnie Ci to wychodzi. Strategię budowy też masz dobrą. :)

Nikki

Post autor: Nikki »

irisbus pisze:Tak wiec zacząłem robić Rynek miasta (...)
Fragmenty ulic pomalowane na szaro są tylko podkładem, tak żeby po przyklejeniu ulic, chodników i bruku...
Super to wygląda :smile2: Ale czy jesteś pewien, że na rynku powinny być ulice? Może lepiej zrobić rynek zamknięty dla samochodów? :chytry: ¯eby nie zastawiały ładnych budynków i żeby ludzikom było łatwo zdjęcia robić :D

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Nikki pisze:¯eby nie zastawiały ładnych budynków i żeby ludzikom było łatwo zdjęcia robić
I żeby tramwaje mogły bez przeszkód kursować :D
Jelcz93 pisze:Skąd wiesz, może będą.
Wtedy ulice nie byłyby już w całości pokryte nawierzchnią... A szyn tam nie widać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:To może i ja się pochwale swoimi ostatnimi osiągnięciami.
Super. Rynek jest miodzio :)

A z czego Wykonałeś budynki ? ;)

irisbus

Post autor: irisbus »

[fquote="Nikki"]Ale czy jesteś pewien, że na rynku powinny być ulice? Może lepiej zrobić rynek zamknięty dla samochodów?[/fquote]
Rynek będzie zamknięty w 90%, będzie przez niego przechodzić tylko jedna główna ulica.
PAFAWAG pisze:Wtedy ulice nie byłyby już w całości pokryte nawierzchnią... A szyn tam nie widać.
Tam nie ma jeszcze nawierzchni... tak jak napisałem, czekam na ich dostawę a i zastanawiam się nad ustawieniem w rynku Tramwaju-Restauracji, na fragmencie szyn.
J-31 pisze:A z czego Wykonałeś budynki ?
Budynki są kupne, producentami są Vero, Auchagen i Faller.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

irisbus pisze:a i zastanawiam się nad ustawieniem w rynku Tramwaju-Restauracji, na fragmencie szyn.
A może by tak pokusić się o przedłużenie tego fragmentu na tyle, by się linia jednotorowa utworzyła?... :D

Warto by spróbować troszkę przybrudzić te budynki, bo ich kolory są jednak trochę zbyt "plastikowe"... ;)

A czego używeś jako spoiwa między budynaki a nawierzchnią?

Nikki

Post autor: Nikki »

PAFAWAG pisze:Warto by spróbować troszkę przybrudzić te budynki, bo ich kolory są jednak trochę zbyt "plastikowe"...
No co? Rynek musi być ładny, taki cukierkowy, kamienice jak po remoncie, po co brudzić? :D
irisbus pisze:zastanawiam się nad ustawieniem w rynku Tramwaju-Restauracji, na fragmencie szyn.
Ciekawy pomysł, a jaki tramwaj planujesz? Bo jak na restaurację to by mi definitywnie pasowało coś takiego jak nasz Jaś i Małgosia, nie wiem czemu ale te wagoniki moim zdaniem ładnie komponowały by się z rynkiem ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Nikki pisze: Bo jak na restaurację to by mi definitywnie pasowało coś takiego jak nasz Jaś i Małgosia
A nie byłyby za małę gabarytowo? Może lepiej coś a la Lilpop, N, LH (Maximum w szczególności)... ;)
Nikki pisze:nie wiem czemu ale te wagoniki moim zdaniem ładnie komponowały by się z rynkiem
Ładnie pasują do zabudowy, poza tym i pojazdy, zabudowania Rynku wiekowe i zabytkowe :)

ODPOWIEDZ