Makiety, dioramy

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Kolejka

Post autor: Kolejka »

Jeśli chodzi o ten w TT, to jest to Ikarus 255 firmy MK-TT-Modell (tak myślę). Czasami można je spotkać na Allegro, gdzie ja kupiłem swoje 3 sztuki oczekujące malowania. To ich zdjęcie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolejka pisze:Jeśli chodzi o ten w TT, to jest to Ikarus 255 firmy MK-TT-Modell (tak myślę).
Dzięki. Myślałem, że to jakiś miejski autobus... ale tamtem Ikarus, zdaje się, że był już przemalowany. ;)

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Oryginalnie były białe/beżowe, ale kumpel z FTT kiedyś sobie przemalował na barwy lublińskie.

lublin 42

Post autor: lublin 42 »

Kolejka pisze:Oryginalnie były białe/beżowe, ale kumpel z FTT kiedyś sobie przemalował na barwy lublińskie.
Jak już to lubelskie.
Na prawdę autobus został skasowany(był to 2236 i miałem okazję raz nim jechać).

Junior

Post autor: Junior »

Z powodu braków finansowych, zamiast robić większą makietę, postanowiłem że zrobię taki mały i klimatyczny moduł :D prace posuwają się stosunkowo szybko, tylko z tym klimatem to troszkę kiepsko... no ale zobaczymy jak to będzie wyglądać skończone.
Obrazek

Obrazek
I mam jeszcze takie jedno pytanie odnośnie trawy... czy widział ktoś w sieci jakąś tanią elektrosadzarkę?

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Na FTT jest temat o sianiu trawy elektrostatycznej bez elektrosadzarki. Dokładnie, to w tym miejscu. A tak w ogóle, to w jakiej skali budujesz :?:

Junior

Post autor: Junior »

Jedyna Słuszna Skala TT :D H0 to już nie jest to:)

Uriel

Post autor: Uriel »

Zmień od razu tory na nowszy typ o profilu T. Z u-rurkami będziesz miał same problemy, m.in. rdzewienie, zaniki napięcia co spowoduje szarpanie lokomotywy w czasie jazdy.

Junior

Post autor: Junior »

I to jest jeden z licznych powodów, przez który robie statyczny moduł... Torowisko modelowe jest za drogie jeszcze... a głupio wydać duzo kasy, i potem coś popsuć. A moduł będzie statyczny, więc rurki mogą być :D

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Jeśli chodzi o tory gotowe, to rzeczywiście są trochę drogie, dla tego ja na swoje moduły kupuję tory do samodzielnego montażu. Od razu mówię, że kupuję w tym sklepie, ponieważ jest taniej, a właściciel wysyła przesyłki do Polski z Chałupek (sklep jest w Ostrawie). W dodatku często jest na giełdzie modelarskiej w Katowicach.
P.S. Polecam jeszcze przestudiować to co jest na FTT (szczególnie dział Porady i techniki modelarskie).

Uriel

Post autor: Uriel »

Diorama samochodowo-kolejowa
Jej wymiary to: 56x26cm - idealnie mieści się na półce ;) Robi się Jelcz M11 do postawienia na niej ;)

(Kliknij na zdjęcie aby powiększyć)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

irisbus

Post autor: irisbus »

Bardzo ładna :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Panie jak te drogi robisz? Sam szukam czegoś takiego, jak możesz to powiedz jak zrobić szutrówkę i kocie łby. Dzięki!

Uriel

Post autor: Uriel »

Droga: jest to papka zaprawy gipsowej do tynkowania i wikolu + troszkę wody. Rozsmarowana czymś płaskim np. nożem. Po wyschnięciu malowana czarną farbą akrylowa mieszaną z biała akrylową aby osiągnąć lekko szarawy odcień.

Przepis na drogę brukową znajdziesz tu: http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... +brukowana

Przepisu na drogę z kocimi łbami jeszcze nie ma w necie. Ale co poniektórzy przesiewają nadmorski piasek przez grube sito aby pozyskać małe, ładnie oszlifowane kamienie (nieprzeźroczyste oczywiście...). Później każdy kamień mozolnie przyklejają do drogi, wpasowując je tak aby były jak najmniejsze przerwy między jednym kamyczkiem a drugim.

faja_k

Post autor: faja_k »

Heh, po makiecie widać, że mnóstwo pracy jest w nią włożone i z tego, co piszesz, rzeczywiście tak jest. Makieta jest świetna!

ODPOWIEDZ