Makiety, dioramy

Ogólne dyskusje n.t. modeli
OPi

Post autor: OPi »

Nawet nie wiedziałem, że takowe istnieją. ;)

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Pomimo tego, że trzeba przygotowywać się do matur znalazłem czas, by zrobić coś na moim pierwszym module (oczywiście w skali TT :D ). Mianowicie z kawałków zapałek (dokładnie to z 63 zapałek) zrobiłem przejazd. Oto jego zdjęcia:
:strzałka: Pierwsza partia pociętych zapałek w Es:
Obrazek Obrazek
:strzałka: Po przyklejeniu:
Obrazek
:strzałka: Gotowy przejazd:
Obrazek
:strzałka: Sprawdzenie wagonem, czy bezproblemowo przejeżdża:
Obrazek Obrazek
:strzałka: Cały moduł:
Obrazek
Dziś może ponownie zasypię moduł ziemią (a przynajmniej częściowo), bo poprzednim razem zbyt słabo docisnąłem i większość odpadła (co widać na zdjęciu). Do tego planuję zrobić oznakowanie (tj. krzyże św. Andrzeja).

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Hm... Może nie ma czym się tu za bardzo chwalić... Ale co tam :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Myślę że nie muszę opisywać co jest co a jedynie mogę czekać na wasze uwagi/oceny. Wspomnę ze to moja pierwsza diorama :mruga:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Bardzo ładnie wyszło :) Jak zrobiłeś nadajnik systemu SHP (drugie i trzecie zdjęcie)?

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

To akurat banał :D wycięte i pomalowana odpowiedniej wielkości pleksa, osłony SHP to tekturka odpowiedni docięta i uformowana :mruga: w końcu modelarstwo to nic innego jak sztuka okłamywania oczu :mruga:


Obrazek

Kolejka

Post autor: Kolejka »

W ubiegły weekend w Sosnowcu odbył się 3 Zlot Modularzy, na którym była wystawiona makieta w skali TT o długości ponad 70m. Brat w tedy focił (zdjęcia są tu), a ja filmowałem (filmy są tu).

Przy okazji kilka świeżych zdjęć mojego modułu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MrStronek

Post autor: MrStronek »

Takie rzeczy, najlepiej wycinać nożem, takim jakie mają lekarze podczas operacji... :)

Inzynier70

Post autor: Inzynier70 »

Primo: To się nazywa skalpel ;)
Secundo: W skali TT wyciąć taki krzyż to jest dopiero sztuka. Coś o tym wiem, bo niedawno mocowałem się ze wskaźnikiem W13, i to w H0 :shocked:
Tertio: Kolejka, czy słupki nie jest za wysokie? Mnie się zdaje, że powinny być niżej o jakieś 1,5 cm albo ciut więcej ;)

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Znaki i tak nie są jeszcze przymocowane na stałe, a pod spodem jest styropian, więc łatwo jest je bardziej schować.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Proszę bardzo..Mała paczka ze wskaźnikami i innymi pierdołkami do makiety (H0) wystarczy przeskalować i jazda :mruga:


http://www.megaupload.com/?d=A2BX5QIK

solbus

Post autor: solbus »

A tak bedzie wygladac moja mini-makieta :D (Szkic)


http://img442.imageshack.us/i/makieta.png/

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

"Mini-makieta"= diorama ;) no zapowiada się ciekawie :mruga:

solbus

Post autor: solbus »

Troche poprawek i prawie gotowe ale najpierw :
Ulepszyc wszysko;
Dodac budynki;
Dodac mini- autobusy, pociag i auta

Dadam reszte póżniej

[ Dodano: 2010-03-19, 17:30 ]
:strzałka: Teraz pomalowalem drogi,trawy:
A o to efekt ale nie wiem czy się podoba;

http://img704.imageshack.us/i/makieta21600x1200.png/ Powiększyłem zajednie :mruga:

Ale jak zrobie budynki i autostradę nad ulicą to może ? super makieta;

Tych mini modeli autobusów mam ok. 70, 1 pociag EN57

Komentowac :rotfl:

Skoda 16T

Post autor: Skoda 16T »

solbus pisze:A o to efekt ale nie wiem czy się podoba;
Wykonanie makiety nie polega na pomalowaniu kredkami kartki wyrwanej z zeszytu. Odpuść sobie.
solbus pisze:Komentowac
Przypominają mi się moje pierwsze posty ... :D

irisbus

Post autor: irisbus »

Skoda 16T pisze:Wykonanie makiety nie polega na pomalowaniu kredkami kartki wyrwanej z zeszytu. Odpuść sobie.
Od czegoś trzeba zacząć :) Nie ma co sobie odpuszczać, trzeba po prostu z czasem udoskonalać warsztat.

ODPOWIEDZ