Makiety, dioramy

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Dlatego robiłem to na odludziu :mruga:

OPi

Post autor: OPi »

A ja robię w mieszkaniu, więc to jest różnica. :D

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Samo wykończenie tez robię w zaciszu domowym przy drinku :cool: Ale skrobanie (kształtowanie terenu) to już plenerek :rotfl:

Tymczasem nudząc się ćwiczę takie płyty (ich wykończenie- planuje droge z nich zrobić) :mruga:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Te kępki to zrobione z czego?

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Yyyyyy... To się chyba zwie "mirkro-gąbka" :D

Koti821

Post autor: Koti821 »

Dla mnie ta "jezdnia" to... TOTALNY ODJAZD!! :D
Bardzo ładnie ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Cieszy mnie fakt ze komuś sie podoba :D Tylko ze to płyty a nie jezdnia :mruga: Dziś zaczęły się prace już na gruncie Droga jest w 1/4 zrobiona wiec się nie sugerujcie tak dokładnie nią ;) poza tym flesz trochę skopał foty ale co tam :retard:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Otoczenie płyt będzie dopiero zmienione co na pewno poprawi jakość odbioru całości :mruga:

Koti821

Post autor: Koti821 »

Ogryzek pisze:Tylko ze to płyty a nie jezdnia :mruga:
Szczegóły :mruga:
Ogryzek pisze:Otoczenie płyt będzie dopiero zmienione co na pewno poprawi jakość odbioru całości :mruga:
Właśnie. Otoczenie tak (według mnie) skopało te płyty, że nie wygląda to zbyt fajnie... ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nie na raz wszystko :D Będzie zieleń, będzie obok plot ADAMA, itd itp to będzie inaczej :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

A z czego płyty. To że to mikto-gąbka to wiem, ale jaka dokładnie, co kupić.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Płyty to odlewy z żywicy (jak będzie więcej osób chętnych to mogę nad nimi jeszcze pomyśleć). Mikro-gąbka to Twój wybór jaki Tobie pasuje. Jest szeroka gama tego produktu (kolory) ja użyłem taka jaka miałem (nie wiem dokładnie jaka bo miałem w pudełeczku). A tu lepsze foty zrobione w słońcu.

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ogryzek, naprawdę świetnie Ci te płyty wyszły. Nie wiem, czy ja mam coś z oczętami, ale mam wrażenie, że widziałem jakby jedną obgryzioną, ale w sumie Ogryzka o nic nie oskarżam :P

ironscull

Post autor: ironscull »

Kurcze muszę przyznać, że fajnie to wygląda. Jak by co jestem chętny na taką drogę. Wydaje mi się tylko, że lekko przesadziłeś z zielenią na samych płytach. Widziałem sporo takich dróg, ale tak zarośniętej jeszcze nigdy. :D Mimo to super. ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

No może ciut.. Ale to i tak droga gdzieś na zadupiu to wszystko możliwe :) Oki pierwszy chętny na płyty jest ale to mało. Mam takie kalki nie potrzebne- ktoś chętny?

Obrazek

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Wczoraj zacząłem tworzyć dioramę pod modele taboru wąskotorowego w skali H0f (tor 600mm). Jest ona dwuczęściowa i ma ok. pół metra długości (nie wyszło mi równe 50cm). Jako materiał na tory posłużyły mi szyny z flex-a w skali H0, a podkłady wykonałem z pociętych zapałek. Oto efekt dwóch dni pracy:
Poszczególne etapy powstawania odcinków toru:
Obrazek
Pociąg roboczy podczas układania toru (robotnicy poszli na kawę :P):
Obrazek
Przed układaniem podkładów na drugim segmencie dioramy (podkłady są na platformie, a robotnicy poszli zapalić :P):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Gotowe tory i tymczasowo umieszczone drzewa i krzewy:
Obrazek
Drzewka były kupione dobrych kilka lat temu i były ustawione na stacji, którą też skleiłem dosyć dawno temu. Postanowiłem je użyć na tej dioramie. Były 3 drzewa, ale z jednego poodpadała większość gałęzi i postanowiłem wykorzystać je jako krzewy.
Teraz trzeba tylko zazielenić teren (użyję maty trawiastej, bo trawy elektrostatycznej nie mam i zbyt szybko jej nie będę kupował), posypać trochę ziemi, zrobić drogę polną i spatynować szyny (ale to może w przyszłym roku jak kupię odpowiednie farby).

ODPOWIEDZ