Poszukuję

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Witam. Poszukje materiały na modele papierowe wagonów tj Bmnopux, bonanzę 120A, A9ou PR, B10nou PR oraz zmodernizowane wagony REGIOekspres i wagony malowania interREGIO; lokomotywy elekt. EU07 i ET22; EZT ED72, EN57SPOT i zykłego ezt-a EN57 PR.

Nikki

Post autor: Nikki »

Mam poważną sprawę i chciałabym Was prosić o pomoc. Otóż szukam odpowiedniej farby do pomalowania tramwaju. Oczywiście niebieskiej i lekko kremowej. Problem w tym, że niezbyt potrafię dobrać odpowiednie odcienie. Miałam niebieską, ale okazała się nieco za jasna, a kremowa za ciemna (będąc w sklepie wybierałam "na oko" z tego co tam mieli...). Patrzyłam przed chwilą na necie na farbki, ale jakoś żaden z przejrzanych kolorów mi nie pasował, dlatego chciałam zapytać Was o jakieś typy... Bo nie wiem czy ten nasz wrocławski "tramwajowo-niebieski" to jest czysty niebieski, czy jasny niebieski? Jak patrzyłam na jasny to był za jasny, a czysty z kolei wydawał mi się za ciemny...


PS. Model 105NaWr który robiłam malowałam tą farbką którą mam obecnie i wydawała mi się odpowiednia, jednak po położeniu jej na pudło 105Na okazało się że jest do niczego (jestem w 100% pewna że została dobrze wymieszana przed użyciem...).

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Hmmm, wydaje mi się, że kiedyś MPK na swojej stronie przypadkiem, nie przypadkiem podało numery RAL kolorów swych autobusów, ale teraz takiej informacji nie znalazłem.

Napisałem jednak zapytanie w tej sprawie do rzecznika MPK, ciekawe czy mi odpowie ;)

Nikki

Post autor: Nikki »

A myślisz że jak Ci odpowie to uda się potem znaleźć taki odcień wśród farb modelarskich? Zwłaszcza że samo MPK czasami chyba z braku odpowiednich farb, używa różnych odcieni (patrz #2423 jeszcze z miesiąc temu, #2470 - obecnie, czy #2506 - ten "kremowy" jest bardziej cytrynowy niż kremowy).

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Posiada może ktoś wagony bądź części od wagonów typu Y z BTTB w skali TT?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

[fquote="Nikki"]A myślisz że jak Ci odpowie to uda się potem znaleźć taki odcień wśród farb modelarskich?[/fquote]Gdybym znał numery RAL, to możnaby coś wykombinować, na niektórych stronach gdzie sprzedają farby modelarskie publikują informację, że dana farba jest odpowiednikiem farby o kolorze RAL coś tam coś tam ;)

[ Dodano: 19 Lis 2012 16:18 ]

Poszukuję zdjęć wnętrza oryginalnego Jelcza-Berlieta PR110U, najlepiej w kolorze.

Niestety ciężko mi było znaleźć w ogóle jakieś zdjęcia, a jeśli już to była to już wersja M i spaskudzona remontem i z wstawioną nieoryginalną zabudową kabiny. Nawet nie ma co się wzorować na zabytkowych peerach, bo te zachowane dopiero oczekują prac w środku. Wyjątkiem pod tym względem jest tylko #3873, ale przecież nie o PR100 mi chodzi.

zanzar

Post autor: zanzar »

Znalezione w necie:

"Alternatywy 4"
http://www.lubus.info/artykuly/32-po-go ... -i-serialu

Obrazek

Obrazek
Tutaj taka ciekawostka - nigdy do tej pory nie zwróciłem uwagi, że na stopniach środkowych był wlot/wylot powietrza (muszę zgłębić to zagadnienie :) )

Obrazek

Obrazek

"Smak wody"
http://www.imcdb.org/vehicle_547266-Jel ... -1978.html

Obrazek

Obrazek

Ten z Alternatyw to ciut nowszy egzemplarz - "klasyczny" układ okien ale wciąż lampy na środku w dużych kloszach, ten z tego drugiego filmu to starszy wóz - ma układ okien z pierwszych serii.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Heh, akurat rzuty z Alternatyw 4 znam dobrze i zanim napisałem swój post, to już zdążyłem je przeanalizować ;) Niestety jednak wiele to one nie pokazują i w dodatku prezentują bardziej lokalne modyfikacje, a mnie chodziło o zdjęcia, które umożliwiłyby mi przeróbkę modelu z KAP na wersję "uniwersalną" ;)

Ale te rzuty z filmu "Smak wody" jak najbardziej się przydadzą :)

PS. Autora tematu proszę o wystawienie mojemu przedmówcy punktu pomógł ;)

zanzar

Post autor: zanzar »

Dobra, dobra ale co masz na myśli, że kabina w "Alternatywach" jest przerobiona?

Ogólnie kabina wyglądała tak:
- u góry podwieszony "skośny" kaseton na "film" (poszukuję takiego, nawet samego plastiku - ktokolwiek ma proszę o kontakt)
- pod tym składanka z laminatu i szyby w aluminiowej ramce (podwieszona z jednej strony na szynie przewodów elektrycznych a z drugiej na pionowej poręczy)
- za tym kolejna poręcz pionowa

Teraz co do "przodu" kabiny no to jest tutaj znaczny problem - oryginalnie było mniej więcej tak, że kabina wyglądała podobnie do obecnie spotykanych kabin w niskopodłogowcach - ale bez szyby. Czyli prawdopodobnie sam plastik. Tak zresztą obrazuje to katalog części zamiennych ale tutaj istnieje już pewna nieścisłość. Oryginalnie była też trójkątna szyba ale sposób jej zamontowania nie jest mi znany. Możliwe, że opierała się właśnie na drzwiczkach lub została wprowadzona do późniejszych modeli. Tak naprawdę to od razu trzeba założyć, że autobusy te tylko sporadycznie wyjeżdżały na trasy z oryginalną kabiną. Zdecydowana większość miała przerabiane stanowisko kierowcy zanim pierwszy raz opuściły plac zajezdni.

Nasz #278 będzie miał właśnie "zmodernizowaną" kabinę (typową w latach 80tych dla sądeckich PRek) czyli z przedzieleniem przednich drzwi, dorobionymi drzwiami do kabiny i osłoną na całej wysokości zamontowaną na obu pionowych poręczach.

Adrys1005

Post autor: Adrys1005 »

Kolejne poszukiwania. Tym razem potrzebuję zdjęć wózków SA106. Jeśli ktoś by miał/znalazł byłbym bardzo wdzięczny

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »


Gorcia

(Pytanie) Lokomotywa TRAXX

Post autor: Gorcia »

Witam.
Mam zamiar zrobić lokomotywę TRAXX w barwach lotosu tylko zastanawiam się którą zrobić. Do wyboru mamy lokomotywę spalinową i elektryczną. Decydujcie, którą lepiej.
Fotki spalinowej:
Obrazek
Obrazek
Fotki elektrycznej:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Najlepiej oba loki. Bo ktoś (zamówienie) np będzie chciał loka elekt. a inny spalinową. :chytry: Ja chciałbym elekt. Jeśli można to ja zamawiam. ;)

Gorcia

Post autor: Gorcia »

Spoko kolego ;) Mam od Ciebie już 2 zamówienia :P

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Mówisz o karton ie czy wyższe loty?

ODPOWIEDZ