Nowe serie gazetowe?

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Tak :D Już widzę jak Junkers bombarduje Berileta na makiecie Kielc :P

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Domiz09 pisze:Jakiej jakości są te modele? :D
Które? Te moje z I WŚ? W sumie nienajgorsze, mam:
- Spada VII
-Sopwith Camela
- Albatrosa D.Va
- Fokkera Dr.I
- Royal Aircraft Factory S.E.5a
- Spada XIII
i niepasującego do kolekcji, Spitfire'a ;)

chociaż Spad XIII został źle wykonany, podwozie pod niewłaściwym kątem, odbiega skalą od drugiego Spada. Wszystkie modele są metalowe. Niestety w kolekcji z której je kupowałem były tylko takie modele z pożądanego przeze mnie okresu, a to przecież tylko część typów samolotów które osławiły się w czasie I WŚ.

Brakuje Pfalzów D.III, D.XIII, Fokkera D.VII (najlepszy niemiecki myśliwiec wojenny), Sopwitha Triplane (trójpłatowca którego sukcesy skłoniły Niemców do skopiowania pomysłu i po nieudanych klonach tej konstrukcji a w konsekwencji do zaprojektowania najsłynniejszego niemieckiego trójpłatowca wszech czasów - Fokkera Dr.I), Fokkera E.III, Airco D.H.2. i że już nie wspomnę o Nieuportach 11, 17, 24 i 28.

Na dniach podeśle zdjęcia.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

irisbus pisze:Od 7 listopada w kioskach numer specjalny Kultowych Aut PRLu z Jelczem PR110!
Nie ma bata, muszę go mieć, mam już ogórka w gablotce to teraz sobie PRkę sprawię. Ciekawe czy wydadzą Ik 260 albo H9 ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Marcin_FTŚ pisze:Ciekawe czy wydadzą Ik 260 albo H9
Osobiście by mi pasował 280.26 w 1:72, zwłaszcza jakby był w cenie niższej niż 40zł :) Ale takim H9-21 też bym nie pogardził ;)

[ Dodano: 06 Lis 2012 16:28 ]
Mam pytanie do tych, którzy zamówili wspomnianą wyżej peerkę z Deagostini jako przesyłkę za pobraniem. Czy komuś już ten model doręczono do domu? Bo tak dobrych kilka dni temu przed 1 listopada zamówiłem i wciąż jeszcze jej nie dostałem.

Zastanawiam się, czy nie lepiej było mi jutro wydać te 6,40 zł więcej za dojazd i kupić ją w Empiku bez zgrzytania zębami czy przyjedzie na czas, czy znowu utknie w sortowni, jak ostatnie zamówienia avonu ;)

PS. Widzę, że na alledrogo kwitnie interes sprzedaży tychże modeli po zawyżonej cenie na czarnym rynku ;) http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... elcz+pr110

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Prawdę powiedziawszy to ja jutro zamierzam wybrać się po to czasopismo do jakiegoś kiosku lub innego Empiku. Nie zamawiałem ;)

Nikki

Post autor: Nikki »

Ja już swojego mam :D Co prawda przyczepiłabym się do paru szczegółów... ale i tak jest piękny :D

Piotrek_2274

Post autor: Piotrek_2274 »

Model udany, na pewno dużo lepszy od Ogórka z tej serii ;) Z największych wad to tylna ściana jest w całości pochyła zamiast tylko na wysokości szyby. Poza tym czerwone obrysówki z przodu. Barwy mogłyby być nieco ciemniejsze. Niemniej jednak na montaż i wykonanie nie mogę narzekać, myślałem że będzie gorzej.
Komuś z Was udało się może rozmontować model? Chciałbym go pomalować wewnątrz i poprawić montaż trójkątnych szybek. Podejrzewam że trzeba zdemontować tylny zderzak, który pewnie jest na zatrzask oraz środkową część przedniej atrapy ale wolę się upewnić ;)

irisbus

Post autor: irisbus »

Komuś z Was udało się może rozmontować model?
Mi się udało, rozebranie podwozia to nie problem, wystarczy nożykiem podważyć tylny zderzak na środku, odskoczy i już mamy dostęp do wnętrza, atrapy nie ruszasz, problem zaczyna się przy szybach, ale i to da się przeskoczyć, ja w swoim poprawiam uszczelki, tak żeby były całe czarne ;)

Nikki

Post autor: Nikki »

Właśnie też praktycznie pierwsze co zauważyłam to te uszczelki i czarne siedzenia, zamiast czerwonych. No i jak dla mnie to szkoda że nie ma numerów taborowych jak ogórek, ani żadnej tablicy liniowej. Bo ja go raczej przerabiać nie będę, a przynajmniej w najbliższym czasie nie mam takiego zamiaru... A zwłaszcza jeśli chodzi o dorobienie tablic to nie mam takiej możliwości, bo mi drukarka nie drukuje... :confused:

Piotrek_2274

Post autor: Piotrek_2274 »

[fquote="Nikki"]No i jak dla mnie to szkoda że nie ma numerów taborowych jak ogórek[/fquote]
Akurat dla mnie to zaleta, bo Ogórek wcale takich rewelacyjnych tablic nie miał ;) A tak każdy może sobie dorobić jakie mu pasują :)
irisbus pisze:Mi się udało, rozebranie podwozia to nie problem, wystarczy nożykiem podważyć tylny zderzak na środku
Dzięki!

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

[fquote="Nikki"]Bo ja go raczej przerabiać nie będę, a przynajmniej w najbliższym czasie nie mam takiego zamiaru... A zwłaszcza jeśli chodzi o dorobienie tablic to nie mam takiej możliwości, bo mi drukarka nie drukuje... :confused:[/fquote]Jak nabiorę wprawę, to mogę to wykonać za drobną opłatą w złocie piw... ehmmm no, napoju ;) Mam tylko nadzieję, że mocowania zderzaków są bardziej solidne niż w ogórku.

Nikki

Post autor: Nikki »

Dzięki, ale na razie zostanie taki jaki jest ;) Z tablicami nie będę się spieszyć, poczekam aż uda mi się wyczarować 105Na z prawdziwego zdarzenia, bo wtedy będzie więcej tablic potrzebnych :D A i nie jestem pewna czy nie wolałabym ich w formie naklejek ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Gdzieś na jakimś forum doczytałem, że następnym modelem z kolekcji specjalnej KAP ma być SAN H100, ponoć wzorowany na poznańskiego. Prawda to?

204wras

Post autor: 204wras »

A wracają do PeeRy, to Chińczycy zakosili jedno podwójne siedzenie.

BarteG

Post autor: BarteG »

Które? W mojej są wszystkie.
Przy okazji żeby nie marnować posta napiszę jakie mam plany co do swoich peerek. Otóż w przeszłości zajmowałem się dość poważnie modelarstwem (starszyzna plemienna MiniautoForum pewnie mnie pamięta :retard: ) lecz z braku czasu, ochoty i kasy jakiś czas temu przestałem się tym zajmować, lecz wydanie modelu peery jest świetnym pretekstem żeby do tego powrócić :) . Znając mój słomiany zapał dobrze będzie jak zrealizuje choć ułamek tych planów:
-pr110m, MPK Kielce #517, czerwono-biały,
-pr110m, MPK Kielce #597, biały + zielony przód/tył i reklama SHARP na bokach,
-120M, MPK Kielce #667, niebiesko-kremowy, reklama Jadar (rocznik '95, przejściówka- szyby w uszczelkach+ plastikowe zderzaki i okrągłe lampy)
Dodam, że każdy z tych modeli dostanie też ulepszone wnętrze- podłoga ciemnoszara z zaznaczonymi srebrnymi listwami, siedzenia ciemnoczerwone, laminaty drewnopodobne, wiatrołapy, poręcze, podsufitkę, oraz kabinę. Modeli nie ma się co spodziewać tak szybko- może za pół roku będą gotowe :D . Jak zrobię te trzy, nabiorę wprawy w przerabianiu tego modelu i dalej będzie mi się chciało je robić to zrobię bardziej zaawansowane konwersje- gniota z początku produkcji, 120M z przodem z szybą panoramiczną etc ;) .

ODPOWIEDZ