Nowe serie gazetowe?

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Wysoko sobie stawiasz poprzeczkę... z samą przeróbką na 120M może być ciężko - trzeba zmniejszyć okna za pierwszymi drzwiami, tylną szybę, przerobić rozmieszczenie listew na tylnym zwisie i podnieść siedzenia z tyłu, no i najważniejsze - na nowo ukształtować "gołębnik" z przodu.

Nie chciałbym zniechęcać, bo idea jakże słuszna, ale żeby nie było, że nie ostrzegałem ;)

204wras

Post autor: 204wras »

Może faktycznie, mogłem się pomylić z układem siedzeń z pregniota. Mój egzemplarz stanie się #783 z MPK Wrocław z zajezdni X.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

204wras pisze:A wracają do PeeRy, to Chińczycy zakosili jedno podwójne siedzenie
Ja mam ten model. Wszystkie fotele są w komplecie ;)

BarteG

Post autor: BarteG »

zmniejszyć okna za pierwszymi drzwiami
Przypiłować szybkę a słupek zrobić z kawałeczka polistyrenu i szpachli.
tylną szybę
120M tylną szybę ma na dole zaślepioną oddzielną blachą której łączenie jest dobrze widoczne. Skorzystam z tego i nie będę zmniejszał szyby tylko po prostu zamaluje ją grubą warstwą farby do pewnej wysokości i zrobię nową uszczelkę z jakiegoś cieniutkiego drucika. Efekt powinien być realistyczny. Czy będzie- zobaczymy ;) .
przerobić rozmieszczenie listew na tylnym zwisie
Stare spiłuję, z nowymi ograniczę się do kalk.
podnieść siedzenia z tyłu
W zasadzie całe wnętrze tej peery jest do niczego i wypadało by zrobić nowe ;) .
ukształtować "gołębnik" z przodu
Spiłuję stary, nowy składający się z wyświetlacza i wlotów zrobi się z kalki ;) .

Gorzej obawiam się robienia nowych zderzaków- z tym się trzeba będzie co nieco pomęczyć.

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

Pytanie mam. Czy te peery zostaną zabrane ze sklepów z powrotem do DeAgostini czy pójdą za pół ceny do bazarowych handlarzy? Bo chciałem kilka na przeróbki a nie chcę dawać po 35 za sztukę bo trochę szkoda.

Coffee

Post autor: Coffee »

Wrócą do wydawcy. Podejrzewam, że za jakieś 2-3 miesiące pojawią się na liście numerów archiwalnych.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Przecieki planowanych modeli KAP znalezione na motoshowminiatura:
1.Skoda 105s - popielata
2.Skoda Favorit - biała
3.Mercedes w201 190 - czerwony lub czarny
4.Mercedes w123 - zielony
5.Mercedes W124 - czerwony
6.Audi 80
7.Audi 100
9.Peugeot 305
10.Fiat 125p kombi - sanitarka
11.Przyczepka n250a
12.Autosan H9-23
13.Ikarus 260

zanzar

Post autor: zanzar »

Kędzior pisze:Przecieki planowanych modeli KAP znalezione na motoshowminiatura:
1.Skoda 105s - popielata
2.Skoda Favorit - biała
3.Mercedes w201 190 - czerwony lub czarny
4.Mercedes w123 - zielony
5.Mercedes W124 - czerwony
6.Audi 80
7.Audi 100
9.Peugeot 305
10.Fiat 125p kombi - sanitarka
11.Przyczepka n250a
12.Autosan H9-23
13.Ikarus 260
Właśnie nie rozumiem skąd pomysł na Autosana H9-23. To nawet chyba nie było seryjnie produkowane. Z jakiego powodu nie pomyśleli o H9-20/21 czy H9-33/35.

Coffee

Post autor: Coffee »

Właśnie nie rozumiem skąd pomysł na Autosana H9-23. To nawet chyba nie było seryjnie produkowane. Z jakiego powodu nie pomyśleli o H9-20/21 czy H9-33/35.
To są pobożne życzenia autora postu. Moje źródło, zbliżone do DeAgostinii mówiło mi, iż jeżeli się ukażą jeszcze jakieś autobusy, to będą to N52, H9-20, H100A i Ikarus 260.03, ale nic nie jest jeszcze potwierdzone.

irisbus

Post autor: irisbus »

Pojawiła się w mediach papierowych taka informacja:

Obrazek

Napisałem do wydawnictwa maila w sprawie tego wydania ale póki co cisza, myślę, że warto trochę wydawcę pomęczyć mialami i zainteresowaniem, zobaczy, że jest zainteresowanie to serię wyda ;)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Ja juz czekam na ten model 2 tygodnie i jak <b>narazie</b> bez rezultatów.

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

Ja tam bym się nie obraził jak, by DeaGostinii wydało serię z autobusami taki Ikarus 260/280 czy Jelcz M11 na pewno spotkał, by się z moim i zapewne nie tylko moim zainteresowaniem. Sam dokupiłem 2 numer z Jelczem PR110U, gdyż stwierdziłem, że kolejna taka okazja się może nie prędko powtórzyć. :)

irisbus

Post autor: irisbus »

No to otrzymałem odpowiedź:
Szanowny Panie,

Oczywiście można złożyć zamówienie, nawet drogą mailową, wystarczy podać dane do wysyłki oraz nazwę kolekcji. Na chwilę obecną nie dysponujemy szczegółami kolekcji, gdyż jest to nowość w Polsce i jeszcze zbieramy wymaganą ilość zamówień, aby zacząć realizację.

Pozdrawiamy,

Biuro Obsługi Klientów Editions Atlas
Agnieszka Joniec
Tak więc szanse wydania są marne, ale jak każdy wyśle maila z zamówieniem to rosną :D

204wras

Post autor: 204wras »

Nie ma co, narobiłeś mi smaka :mruga:. Ciekawi mnie co miałoby być w kolejnych numerach. Może ma ktoś namiary na podobną kolekcję za granicą?

Nikki

Post autor: Nikki »

irisbus pisze:Tak więc szanse wydania są marne, ale jak każdy wyśle maila z zamówieniem to rosną
Za 14,90zł to ja bym od razu 10 sztuk wzięła :D

ODPOWIEDZ