Nowe serie gazetowe?

Ogólne dyskusje n.t. modeli
irisbus

Post autor: irisbus »

Jakiś czas temu kupiłem tą Petuchę, miałem o tym pisać i zapomniałem, modelik całkiem ładny i ciekawie się prezentuje, jak za 7,90 to jest że tak powiem na wypasie. Szkoda że kolejne numery będą kosztować ~~ 30 zł :(

Marcin_FTŚ pisze:Tutaj spis modeli które pojawią się najpewniej w kolekcji, widać tam lokomotywę WŁ10, niestety tylko jeden jej człon...
O dzięki za ten link, szukałem tego, chciałem zobaczyć co się jeszcze będzie opłacało kupić, bo niektóre maszyny mnie po prostu nie interesują...

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Marcin_FTŚ pisze:widać tam lokomotywę WŁ10
Jaka WŁ10?? Toż tam jest pięć "amerykanów", trzy polskie parowozy i dwa angielskie. Nie ma tam kompletnie nic ruskiego.

Sama Pt47 ma nawet ładnie zrobiony przód, za to układ napędowy to jakaś totalna porażka - ja już nie piszę o trzymaniu skali, ale żeby nawet tak trywialna rzecz, jak kinetyka, była spartaczona? ¯enada.

Mimo wszystko seria gazetek bardzo interesująca.

irisbus

Post autor: irisbus »

W tym linku masz tą WŁkę:
http://modeltrains.99k.org/trains.html

ironscull

Post autor: ironscull »

Ta ALn556 trochę przypomina polski SD80. Co do innych lokomotyw to szczerze mówiąc to trochę mało udane. No ale cóż za te pieniadze :roll:

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

Ogórek miał być pomiędzy 57. i 58. 57. już wyszedł, więc kiedy należy oczekiwać w kioskach pojawienia się jelcza?

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

ironscull pisze:Ta ALn556 trochę przypomina polski SD80.
Bo ten włoski wynalazek to przecież pierwowzór polskiego SD80 ;) Fajnie, będzie można przerobić ten włoski modelik na jego polski odpowiednik.
irisbus pisze:W tym linku masz tą WŁkę:
Aa, racja, dzięki :)

Z DelPrado posiadam już jeden model - kupioną na Allegro francuską CC7121 (rekord prędkości: zawrotne 243 km/h na początku lat 50.). IMO większość modeli DelPrado to kiepsko wykonane imitacje modeli, jednak czołowy wagon włoskiego Settebello robi wrażenie... :)

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Ja dziś w kiosku trafiłem na pierwszy numer "Kolekcji Lokomotywy Świata" z wydawnictwa Amercom. W nim jest model amerykańskiego Diesla F40PH w skali 1:160. Kosztował on 5,95zł, ale następne będą już po 21zł. W drugim numerze będą 2 modele, a w trzecim polski parowóz Ty5. Kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Informacje o oryginale na odwrocie pudełka:
Obrazek
U góry od lewej: kraj pochodzenia, moc (w kW), prędkość maksymalna
Na dole: lata produkcji, ilość osi.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kolejka pisze:Ja dziś w kiosku trafiłem na pierwszy numer "Kolekcji Lokomotywy Świata" z wydawnictwa Amercom. W nim jest model amerykańskiego Diesla F40PH w skali 1:160. Kosztował on 5,95zł, ale następne będą już po 21zł. W drugim numerze będą 2 modele, a w trzecim polski parowóz Ty5.
Też mam :) Modelik wygląda całkiem przyzwoicie. Ciekawą rzeczą jest to, że koła odwzorowano - w przeciwieństwie do modeli DelPrado - zgodnie ze skalą (tj. z małym, bardzo realistycznym obrzeżem). Za to osie są odlane w całości z metalu, więc aby postawić pojazd na torowisku makietowym, należałoby osie rozciąć i wmontować izolację...

Niskie obrzeża mogą być problemem przy ewentualnym poruszaniu się, jednak już dociążenie pojazdu (np. ołowianymi ciężarkami) problem częściowo rozwiązuje.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Nowo powstałe wydawnictwo rosyjskie ma zamiar produkować autobusy-ciekawe, w serii pojawić się mają Ikarusy serii 2XX i trolejbus ZiU-9. Ilość egzemplarzy każdego modelu jest szacowana na 3 tys. sztuk.
Tutaj linka do oficjalnej strony:
http://www.classicbus.ru/
W pierwszym numerze PAZ-672M, zdjęcie:
http://rcforum.ru/attachment.php?attach ... 1292529693

Piotrek_2274

Post autor: Piotrek_2274 »

PAZik piękny i ten kolor :D

Odnośnie serii z Jelczem 315 i Starem N52:
Ostatnio od wydawnictwa Atlas dostałem liścik o następującej treści:
Szanowni Państwo! (...)
Zmuszeni niestety jesteśmy przesunąć termin realizacji zamówienia. (...)

Jest mowa o opóźnieniu zamówienia, także chyba z tego wynika że serie wystartują.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli to rosyjskie wydawnictwo rzeczywiście będzie sprzedawać tak realistyczne modele - jak ten PAZ na zdjęciu - to wielkie brawa :)

Ogryzek

x

Post autor: Ogryzek »

Kolejka pisze:Obrazek
Niby nie jest zły.. Choć jak nawet za 20zl to mogli by się bardziej postarać :mruga: większość elementów jest po prostu zamalowana (za grubo) no ale oki. Każdy kupujący dokonuje wyboru czy chce czy nie :retard:

Skoda 16T

Post autor: Skoda 16T »

:strzałka: http://www.kultoweauta.pl/nr_specjalny.html

Obrazek
Kultowe auta PRL pisze:Jelcz 272 MEX „Ogórek”

Od 2 lutego w kioskach w cenie 29,90 zł!

Cena wydania przy zamówieniu za zaliczeniem pocztowym
to 32,00 zł.*

Wydanie specjalne nie będzie dostępne w prenumeracie.

Skala modelu: 1:72

Czas trwania oferty ograniczony.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Ogryzek pisze:Niby nie jest zły.. Choć jak nawet za 20zl to mogli by się bardziej postarać :mruga: większość elementów jest po prostu zamalowana (za grubo)
Wiesz, to zalezy od tego na jakiego trafisz. Na przykładzie kolekcji "Samoloty Świata" tego samego wydawnictwa, mogę powiedzieć, że zdarzają się w wydaniach Amerconu świetnie wykonane egzemplarze (Sopwith Camel, S.E.5a), a innym razem tandeta z krzywo przyczepionym podwoziem (SPAD S.XIII) itp.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Powiem tak. Nie jestem perfekcjonistą. Staram się robić coś dobrze. Ale nie perfekcyjnie. Gazeta (wydawca) mając jak mówisz już sporo za sobą powinien poprawiać swoje produkty a nie patrzeć tylko jak kieszeń pchać i gnioty wciskać w śmieszne gazetki za już nie śmieszne pieniądze. Moj Ty5 tez może i jest krzywy mało dokładny albo coś ale wiem ze następny będzie lepszy, ze następne modele wykonam inaczej i z każdym będzie jakaś widoczna poprawa. A Tu co?? nic?? z koro już gnioty puszczali- a ludzie kupowali.... To warto dalej te gnioty sprzedawać. A co tam... A pomyśleć jeszcze ze wiara jest tak bezczelna ze te gnioty na allegro wystawia za dwa razy większe pieniądze ( :!: :!: :!: )

ODPOWIEDZ