Nowe serie gazetowe?

Ogólne dyskusje n.t. modeli
irisbus

Post autor: irisbus »

I co z tego? Każdy ma mózg, używa go bardziej albo mniej i sam decyduje co, za ile i gdzie sobie kupuje. Póki będzie na to popyt póty będzie podaż a wydawcy będą robili pieniądz, także znajdzie się ktoś kto ten pieniądz będzie chciał mnożyć na naiwniakach, prawo wolnego rynku wiec więcej luzu i nie przejmować się komercją, a jak się jest modelarzem kupować modele z prawdziwego zdarzenia a nie gnioty z gazetek.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

irisbus pisze:...kto ten pieniądz będzie chciał mnożyć na naiwniakach...
Uwielbiam to stwierdzenie :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A ja uwielbiam posty krzykaczy, co myślą, że za 20 złotych dostaną model warty dwuliczbową wielokrotność tej sumy i równie szczegółowe wykonanie. Jest tyle kolekcji miniaturowych pociągów, dlaczego więc wybrałeś model z masowej produkcji taśmowej?

Tp4

Post autor: Tp4 »

Najlepiej to mieć do czego porównać. Mam serie od Amercom'a i Pt47 od DeAgostini. Peta wygląda jak klocek z plastiku więc Ty5 czy Le Bourbonnais są bardzo dobre jak za taką cenę. Jak faktycznie zależy Ci na jakości wykonania to są firmy, które produkują idealny model w ilości około 20-30 sztuk ale część pieniężną wypowiedzi ominę... :roll:

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Kędzior pisze:...dlaczego więc wybrałeś model z masowej produkcji taśmowej?
Nie wybrałem i nie liczę na model za 20zl ze będzie wart więcej jak inni na allegro. Ale inni to nie JA

Widziałem dziś parę egzemplarzy i śmiało mogę stwierdzić ze nie są sobie równe jakościowo :)

irisbus

Post autor: irisbus »

Ogórek z DeAgostini z Kultowych aut PRLu jest ładnie wykonany, ogólnie warty tych 30zł. Dużo szczegółów i dobre odwzorowanie.

Piotrek_2274

Post autor: Piotrek_2274 »

Dużo ładnych szczegółów to racja, ale kształt szyb tylnych i czołowych i generalnie przodu i tyłu to nieporozumienie. Z przodu część czerwona zbyt płaska, część kremowa zbyt okrągła - jestem pełen podziwu jak tego dokonano.

Kilka zdjęć i porównanie z Ogórkiem z Ruchu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Nie wiem, jak pozostali, ale ja nie narzekam, za taką cenę ciężko kupić lepiej wykonany model. Szkoda, że modeli autobusów w tej skali nie ma więcej, bo stanowiłyby dobrą alternatywę dla drogich i często gorzej wykończonych modeli w skali H0. Czekam z niecierpliwością na Jelcza-Berlieta PR110/100 oraz Ikarusa 280, tego ostatniego byłbym gotów zakupić w ilości większej niż 1 sztuka ;)

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

A może wydadzą kolekcję Kultowe Autobusy PRLu? :D Mnie model się bardzo podoba, tylko jest jeden szczegół: czy w Waszych ogórkach prawe lusterko też jest uszkodzone? Bo u mnie jakoś dziwnie się rusza, podejrzewam że może być złamane.

irisbus

Post autor: irisbus »

Od 7 listopada w kioskach numer specjalny Kultowych Aut PRLu z Jelczem PR110!

http://www.kultoweauta.pl/nr_specjalny.html

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

O Kurczę ;)

Kolejny model do kolekcji, teraz to już tylko na H9-kę czekam ;)

Szkoda tylko że do Anglii nie wysyłają, będę znowu zmuszony zatrudnić do tego celu ciotkę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Model rozumiem, że plastikowym wygląda ciekawie. Warto się będzie tym zainteresować ;)

irisbus

Post autor: irisbus »

Prawdopodobnie tak jak wcześniej wydany ogórek będzie metalowy.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

No nie ma bata, trzeba kupić ;) Będzie kolejny model pasujący skalą do moich samolotów z I WŚ :)

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Jakiej jakości są te modele? :D

ODPOWIEDZ