Modele - dyskusja ogólna

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Ogryzek

Modele - dyskusja ogólna

Post autor: Ogryzek »

artekxxx pisze:Bo nie podobają mi się modele, które po sklejeniu mają światła z przodu i częściowo po bokach wygląda to nie naturalnie.
Robisz model czy coś jak się Tobie podoba :?:
artekxxx pisze:Po za tym przyjrzyjcie się na zdjęciach jak wygląda HR-ka z profilu, chodzi mi konkretnie o przód jest całkiem płaski


Nie widziałem żadnego pojazdu który by miał po prostu ścianę.
artekxxx pisze:A co do listków jeśli ktoś sobie bez nich nie może poradzić zawsze może dorobić.


No wybacz- ale jak już coś robisz to rób porządnie :mruga:

Kolego artekxxx uwagi jakie zostały tu wypisany nie są po to by Ciebie zniechęcić a tylko po to byś nie popełniał więcej tych samych błędów- każdy z nas się uczy tym bardziej w modelarstwie. nikt na start nie był alfa i omega :D

Jak już ironscull
ironscull pisze: Po pierwsze to przydał by się jeden temat na dodawanie tego typu tworów. Po co wrzucać 300 różnych tematów dotyczących modelu w malowaniu różnych PKS-ów. :nuts: W końcu i tak temat zginie na 15 stronie i nikt o nim nie będzie pamiętał, a tak ułatwiło by to znacznie szukanie...
I tu jestem za. Bez urazy ale jest z lekka burdel na kolkach. Wszystko ze wszystkim zmieszane. Zrobić działy i tyle w tedy wszyscy będą zadowoleni a nie jak jakis czas temu było stękanie ze gdzieś w "wspólnym worku" leci jeden temat... Jaki problem utworzyć grupy i poprzenosić tematy/ Inne utworzyć od początku (zwłaszcza te grochy z kapusta), a część śmieci po prostu wykopać (ewentualnie zamknac i przerzucić do archiwum czy coś- jak kto tam woli)?

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Wybaczcie off top.

Adrys1005 pisze:BTW#1 przydaloby się faktycznie zrobić taki nowy dział, albo zaktualizowac liste modeli umieszczonych na forum :)
Chodzi nie tylko o listę modeli ale o sam układ działu "modele" Była osoba która chciała pokazać co nie co z lotniczych i dupka- zaraz były wywody ze to i tam to. A tak jak by było podzielone np na KM, Kolej, Samoloty, Statki to każdy by wiedział gdzie co szukać. Podałem podstawowe działy a można dodać jeszcze ogólnie Porady gdzie by się umieszczało info z poradami co jak zrobić.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Ogryzek pisze:Chodzi nie tylko o listę modeli ale o sam układ działu "modele" Była osoba która chciała pokazać co nie co z lotniczych i dupka- zaraz były wywody ze to i tam to. A tak jak by było podzielone np na KM, Kolej, Samoloty, Statki to każdy by wiedział gdzie co szukać. Podałem podstawowe działy a można dodać jeszcze ogólnie Porady gdzie by się umieszczało info z poradami co jak zrobić.
W sumie, nie taki głupi pomysł ;) Dla każdego coś dobrego, no i wypadałoby zaktualizować listę modeli od kol. Irisbusa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ogryzek pisze:Chodzi nie tylko o listę modeli ale o sam układ działu "modele" Była osoba która chciała pokazać co nie co z lotniczych i dupka- zaraz były wywody ze to i tam to. A tak jak by było podzielone np na KM, Kolej, Samoloty, Statki to każdy by wiedział gdzie co szukać. Podałem podstawowe działy a można dodać jeszcze ogólnie Porady gdzie by się umieszczało info z poradami co jak zrobić.
Nie chcę występować w roli "zatwardziałego betonu nieczułego na propozycje", ale o ile listę modeli spokojnie można co jakiś czas zaktualizować - no problem - o tyle ja bym tak nie szalał z tymi modelami samolotów, statków itp.

Po pierwsze dlatego, że to jest forum o komunikacji miejskiej. Po drugie to nie jest forum tylko o modelach. Modele, to tylko część forum. ;)

Butelka

Post autor: Butelka »

J-31 pisze: ja bym tak nie szalał z tymi modelami samolotów, statków itp.
Ale z drugiej strony niektórzy mają za dużo wątów, że nie pasi temat, że do kosza, że buu itd.
J-31 pisze:to jest forum o komunikacji miejskiej
Czy to automatycznie oznacza że trzeba się tego tematu kurczowo trzymać w każdym dziale i ogólnie wszędzie?
J-31 pisze:to nie jest forum tylko o modelach. Modele, to tylko część forum.
I możnaby tę część również uporządkować.


A jak już tak rozwlekamy o sugestiach podziału, itp. to proponowałbym wydzielić dyskusję ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Tą "listę irisbusa" się uaktualni w najbliższym czasie. Druga sprawa to dział Modele - moim zdaniem podział na pojazdy wg marek, typów i ewentualnie na zbiorowisko modeli jednego przewoźnika jest dobrym rozwiązaniem i jakiekolwiek wrzucenie wszystkiego do jednego wora nie spowoduje, że ich późniejsze znalezienie będzie łatwiejsze.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

J-31 Nie chodzi o to ze jest to forum modelarskie. a o to ze jest ( po chłopsku mówiąc) burdelik na kolkach. Jest dział modele- SUPER wiec niech będzie podzielony na rodzaje komunikacji i załatwione. Jest część osób co bawi się w Miejskie, inni PKS następni kolej i może jeszcze ktoś pokaże się z statkami czy czymś- co w tym złego? Zawsze w innych dziedzinach można podpatrzeć techniki i rozwiązania problemu. Sam mimo ze mnie nie interesuje modelarstwo redukcyjne oraz skale 1:72 czy 1:43 z mila chęcią podpatruje "kolegów" co jak robią :) co tu wiele pisać... Warto zobaczyć od ostaniach kart działu jakie ciekawe tematy można znaleźć a są wykopane w kosmos, zakopane innymi i zapomniane przez wszystkich :confused:

Tp4

Post autor: Tp4 »

Moim zdaniem faktycznie przydałoby się to trochę ogarnąć. Zamiast jakiegoś ,,targowiska'' gdzie co stoisko są warzywa, gacie, płyty i znowu gacie można zrobić posegregowanie tematyczne. Warto byłoby wprowadzić np: transport drogowy, szynowy oraz inny albo tak jak już było wspomniane prędzej - KM, Kolej, itd.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Pytanie tylko jak to segregować? Materiałowo czy dziedzinowo czy w/g skali... Fakt ze potrzebne jest dzielenie modeli, bo do worka nie można wrzucać "Wycinanki Advance" a półprofesjonalnych modeli kolejowych.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Filip7370 nie patrzmy już na skale.. Wystarczy ze będzie działo i już jest si- jak Tp4 powiedział na główne działy i tyle. Wiadomo ze część istniejących tematów sie nie podzieli dlatego pisałem by takie zamknąć i dać do archiwum- kto będzie chciał to przejrzy :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Powiem tak:
  • niekończącym się stronicowo wątkom z modelami nazwanymi grupowo: modele kolejowe, autobusów, itd. - NIE,

    Otóż dla moderatora oznaczałby to koszmar z wydzielaniem nakładających się ze sobą wątków, sprzeczek i off-topiców rodem z rysunkowych tematów misz-maszowych. Koszmar byłby też dla użytkowników, bo żeby cokolwiek znaleźć, musieliby przebrnąć przez milionowe strony w jednym temacie.
    No i sama "lista irisbusa" nie miałaby już sensu bytu.
  • podfolderom wg typów: modele kolejowe, autobusowe, itd. (jak tutaj: http://www.km-forum.com.pl/viewforum.php?f=51) w których wrzucone byłyby tematy wg marek, typów i ew. wg przewoźników - TAK
Łatwiej byłoby w ten sposób znaleźć szukany model, a i zielona grupa nie miałaby nawału roboty przez grupkę użytkowników, którzy postanowili się ze sobą sprzeczać o parę pikseli niezgody.

Butelka

Post autor: Butelka »

W sumie to co mówi Kędzior jest całkiem słuszne. Mała uwaga tylko, żeby pogrupować to dosyć konkretnie czyli np. Modele > Autobusy > Wrocław, Warszawa, Niemcy, Reszta świata (itd. itp.), Modele > Pojazdy szynowe > Tramwaje w Warszawie, Kolej w Polsce, Tramwaje w Czechach (itd.). Wtedy każdy znajdzie co trzeba w odpowiednim dziale, a i dla moda nie będzie kłopotu z dzieleniem tematu ;)

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

O, to jest dobry pomysł tylko czy tematy nie będą się nawzajem zakopywać na dziesiątkach stron... ale właściwie kto będzie chciał i potrzebował to sobie znajdzie. ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nie do końca Kędzior Nie chodzi w całej tej dyskusji TYLKO o posegregowanie modeli a le i tematów z modelarstwem związanych. Jaki koszmar dla moderatora czy użytkowników? Kiepski argument przeciw pomysłom. Proszę Kędzior przejrzyj sobie 19stron tematów w dziale "modele" i powiedz mi czy jest tam łatwo się odszukać. Jest GROCH Z KAPUST¡ :diabeł:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Napisz to jeszcze raz, bo nie rozumiem ;)

Pilotażowo zrobiłem porządek w temacie "Modele kolejowe w skali H0": http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.php?t=3198 Poleciało z 10 jak nie więcej stron postów. Jeżeli nie ma nikt nic przeciwko temu, by kontynuować segregację tematów, to prace porządkowe będą trwać dalej ;)

ODPOWIEDZ