Wasza kolekcja

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: J-31 »

Pomaluj go lakierem anty-grafiti - to łatwiej Co go będzie myć :D

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Sęk w tym ze chce mieć na tym wagonie grafitii. Jednak poprzedni właściciel wagonu nie wykonał poprawnie pracy z grafitii poprawnie przez co po prostu woda spłukała cala "sztukę". Po przerobieniu na PKP pomyśle w tym temacie ;)

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

No to czas zacząć coś pokazywać. Na pierwszy strzał wagon typu "Brombergo" oczywiście był DR. Po kilku chwilach spędzonych na warsztacie konwersacja się udała i wyjechał jako nasz PKP czyli KKwoh5. Wagon byl ponownie malowany (prócz dachu) następnie lakier zabezpieczający farbę. Kolejnym krokiem były kalki ponownie lakier ;)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Kolejorz »

Prawie jak wagon Gags. :smile2:

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Pierwsze spojrzenie owszem. Ale jest bardzo duzo roznic itd. Poczytaj o tych wagonach. Wpisz BROMBERG albo na PKP KKowh5 :-)

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Forum żyje czy umiera?? Tymczasem małe stado..

Obrazek

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Kolejorz »

Fajne niebieskie stadko wagoników cargo. Szacun za takie modele. Kłaniam się nisko. :smile2:

Reszta Ogryzek chyba nie jest zainteresowana twoimi pracami. :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: J-31 »

Na pewno wszyscy oglądają z dużym zaciekawieniem, ale najwyraźniej nikt z użytkowników nie podchodzi tak specjalistycznie do modeli co Ogryzek ;)

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

J-31 pisze:...ale najwyraźniej nikt z użytkowników nie podchodzi tak specjalistycznie do modeli co Ogryzek ;)
Są tu osoby co lubią podłubać nie co bardziej niż minimum... Poza tym już trochę osób przysyłała mi z forum tabor na serwis (mała reanimacja). A taka konwersja jest dostępna na każda kieszeń. Nie będę zdradzał ile skasowałem za to ale śmiech nie pieniądz...

Poza tym jest tu tez solidna grupa osób która z powodzeniem jak by złapała się za polistyren to by cuda robiła... Jednak nie rozumiem dlaczego spoczywają na laurach i siedzą dalej w drukarkach domowych :(

Przykre jest to ze forum mniej żyje niż kiedyś- nawet swoich tematów nie chce się ciągnąć (wszak co za radocha monolog prowadzić? )

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Kolejorz »

Ja to do jakiegoś czasu będę dłubał w drukach. :P Może kiedyś wezme się za polistyren tak jak kolega Ogryzek. ;)

MC

Re: Wasza kolekcja

Post autor: MC »

Dzień dobry wieczór.
Poczułam się sprowokowana i odpowiem na "zaczepkę" J-31 ;) Oglądam zawsze bo szukam inspiracji, odzywać się nie odzywam bo właściwie nie mam z czym, a jak mam marudzić to wolę autobusy :P

Obrazek
287 robiony na zamówienie, obok moje 1467 i 9061 (nauka jazdy).

Obrazek
Kwadrat w kwadracie. Aktualnie słupek za 1. drzwiami jest skrócony.

Obrazek
Ciechanowski psiuk pozuje przed dworcem.

Natomiast Solaris U18 8808 nie doczekał się jeszcze pięknego portretu.
Więcej zdjęć warsztatowych na FB - Zakład Modelarski "Kwadratowa".

9507

Re: Wasza kolekcja

Post autor: 9507 »

Powiem tylko... WOW!

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Autosan mi się bardzo podoba- smak mojego dzieciństwa :mruga: Jednak bije mnie po oczach ten połysk- myślę ze lakier półmatowy by załatwił sprawę ;)

A do mnie przyjechała kolejny tabor na konwersje. Tą razą SM42 RAIL POLSKA zostanie podczas naprawy rewizyjnej przemalowana na PKP Cargo a dokładniej SM42-629 MD Poznań.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Kolejorz »

Szkoda ją by przemalowywać. :P Piękna stonka. :)

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Jak skończę to też będzie piękna ;)

Stan na chwile obecną :mruga:

Obrazek

ODPOWIEDZ